All Results and Fixtures for Louth GAA

TBC
O Byrne Cup SF - Group 3
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
TBCLouth ------Wexford Gaelic Grounds, Drogheda TBCRound 2
TBCLouth ------Laois Gaelic Grounds, Drogheda TBCRound 3

div1
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
TBCTallanstown ------Westerns Tallanstown TBCRound 1
TBCWesterns ------Wolfe Tones Football Reaghstown TBCRound 2
TBCTester Club ------Tallanstown Abacus NS TBCRound 2
TBCTester Club ------Westerns Abacus NS TBCRound 3

Saturday 30th December 2017
Bord na Mona Kehoe Cup 2018
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
2 00 PMLongford 4-112-10Louth Glennon Brothers Pearse ParkKieran DooleyRound 1

Bord na Mona O Byrne Cup 2018
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
2 00 PMLouth 1-102-13Longford DarverPatrick CoyleRound 1

Wednesday 3rd January 2018
Bord na Mona O Byrne Cup 2018
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
8 00 PMKildare 0-92-11Louth Manguard Hawkfield Centre of ExcellenceFergal SmythRound 2

Sunday 7th January 2018
Bord na Mona Kehoe Cup 2018
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
2 00 PMLouth 3-113-14Wicklow DarverChris MooneyRound 2

Sunday 14th January 2018
Bord na Mona Kehoe Cup 2018
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
2 00 PMLouth 3-131-12DCU St Patricks Campus DarverBarry NeaRound 3

Friday 17th August 2018
Anglo Printers JFC Knockout
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 00 PMDundalk Young Irelands ------Naomh Malachi Clan na Gael, DundalkPaul Finnegan (Snr)Quarter Final
8 15 PMWesterns 0-93-12Roche Emmets GFC Clan na Gael, DundalkDavid J. Mc ArdleQuarter Final

Saturday 18th August 2018
Anglo Printers JFC Knockout
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
5 30 PMGlyde Rangers 2-210-8Roche Emmets GFC The GroveGerard CorriganQuarter Final
7 00 PMLann Léire C.P.G. 0-190-9Stabannon Parnells GFC The GroveColm Mc ColloughQuarter Final

Saturday 25th August 2018
CTI Business Solutions IFC Knockout
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
5 15 PMMattock Rangers ------Oliver Plunketts Páirc Uí Mhuirí, DunleerAnthony BriscoeQuarter Final
6 45 PMSt. Kevins ------St. Fechins Páirc Uí Mhuirí, DunleerAiden ShevlinQuarter Final

Sunday 26th August 2018
CTI Business Solutions IFC Knockout
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
3 00 PMSt Brides 0-102-9St Mochtas Páirc Naomh Bríd, DowdallshillDeclan DunneQuarter Final
4 30 PMCooley Kickhams ------Naomh Fionnbarra Páirc Naomh Bríd, DowdallshillDesmond Mc DonaldQuarter Final

Wednesday 5th September 2018
John Laverty Motor Factors U16 A Championship Knockout 2018
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
6 45 PMArdee St. Mary’s G.F.C. 3-111-5Geraldines Páirc Mhuire, ArdeeAiden ShevlinQuarter Finals
6 45 PMSt Kevins/Glyde Rangers/Westerns/Sean McDermotts 0-145-10O`Raghallaighs ReaghstownGerard CorriganQuarter Finals
6 45 PMCooley Kickhams 3-130-3Dreadnots Fr McEvoy ParkDavid J. Mc ArdleQuarter Finals

Monday 10th September 2018
John Laverty Motor Factors U16 A Championship Knockout 2018
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
6 30 PMSt Mochtas/St Josephs 7-202-4Mattock Rangers/Hunterstown Rovers Páirc MochtaDavid J. Mc ArdleQuarter Finals

Sunday 16th September 2018
Anglo Printers JFC Knockout
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
3 00 PMLann Léire C.P.G. 0-153-8Glyde Rangers The GroveStephen JohnsonSemi Final
5 30 PMRoche Emmets GFC 0-90-11Dundalk Young Irelands Clan na Gael, DundalkNoel HandSemi Final

Friday 21st September 2018
John Laverty Motor Factors U16 A Championship Knockout 2018
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 30 PMCooley Kickhams 3-122-11O`Raghallaighs DarverGerard CorriganSemi-Final

Saturday 22nd September 2018
CTI Business Solutions IFC Knockout
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
5 30 PMNaomh Fionnbarra 0-00-0St Fechins GAA Páirc Uí Mhuirí, DunleerBrian BradySemi Final

Sunday 23rd September 2018
CTI Business Solutions IFC Knockout
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
4 00 PMSt Mochtas 1-100-11Mattock Rangers Páirc Mhuire, ArdeeAiden ShevlinSemi Final

Wednesday 26th September 2018
John Laverty Motor Factors U16 A Championship Knockout 2018
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 00 PMArdee St. Mary’s G.F.C. 2-105-17St Mochtas/St Josephs DarverPaul Finnegan (Snr)Semi-Final

Sunday 7th October 2018
Anglo Printers JFC Knockout
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
3 30 PMGlyde Rangers 0-61-4Dundalk Young Irelands Pairc Naomh BridAiden ShevlinFINAL

Sunday 14th October 2018
CTI Business Solutions IFC Knockout
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
3 30 PMSt Fechins GAA 1-131-15St Mochtas The GroveStephen MurphyFINAL

John Laverty Motor Factors U16 A Championship Knockout 2018
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
1 30 PMCooley Kickhams 3-121-7St Mochtas/St Josephs The GroveUltan Mc ElroyFinal

Saturday 8th December 2018
Bord na Mona O Byrne cup - Group2
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
5 00 PMLouth 1-60-16Wexford LCoE DarverDavid O'ConnorRound 1

Tuesday 11th December 2018
Bord na Mona BNM Kehoe Shield
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 00 PMLouth 2-200-17DCU St Patricks Campus Dundalk It GroundsThomas GleesonRound 2

Saturday 29th December 2018
Bord na Mona O Byrne cup - Group2
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
2 00 PMWicklow 1-91-17Louth Bray Emmets GAA ClubJames KingRound 2

Saturday 5th January 2019
Bord na Mona BNM Kehoe Shield
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
12 00 PMLongford 0-140-18Louth Glennon Brothers Pearse ParkShane GuinanRound 3

Bord na Mona O Byrne cup - Group2
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
2 00 PMLongford 1-161-16Louth Glennon Brothers Pearse ParkFergal SmythRound 3

Sunday 13th January 2019
Bord na Mona BNM Kehoe Shield
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
2 00 PMLouth 1-180-14DCU St Patricks Campus Darver Centre of ExcellenceBarry NeaFinal

Sunday 20th January 2019
AIB GAA Football All-Ireland Junior Club Championship
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
2 00 PMDundalk Young Irelands 0-100-12Beaufort PortlaoiseSean LonerganSemi-Final

Sunday 27th January 2019
Allianz Football League Roinn 3
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
2 30 PMLouth 0-91-8Longford Gaelic Grounds, DroghedaNoel MooneyRound 1

Allianz Hurling League Roinn 3A
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
12 30 PMLouth 1-123-18Roscommon Clan na Gael, DundalkAidan FergusonRound 1

Saturday 2nd February 2019
Allianz Football League Roinn 3
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
3 00 PMLaois 1-93-8Louth Páirc an ChrócaighBarry TiernanRound 2

Sunday 3rd February 2019
Allianz Hurling League Roinn 3A
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
12 30 PMTyrone 2-231-11Louth Healy Park, OmaghAidan FergusonRound 2

Sunday 10th February 2019
Allianz Football League Roinn 3
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
2 00 PMOffaly 2-82-10Louth Bord Na Mona O'Connor ParkJames BerminghamRound 3

Saturday 16th February 2019
Allianz Hurling League Roinn 3A
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
1 30 PMLancashire 1-132-12Louth Abbottstown - GAA Centre of ExcellenceGearoid Mc GrathRound 3

Kevin Mullen Shield Group B
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 00 PMNa Piarsaigh 3-70-9Lann Léire C.P.G. Pairc An tAthair Ui DhubhthaighPaul Finnegan (Snr)Round 1
7 00 PMRoche Emmets GFC 1-102-15Glen Emmets Páirc de RóisteDeclan DunneRound 1

Kevin Mullen Shield Group D
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 00 PMStabannon Parnells GFC 2-122-10Westerns Stabannon ParnellsFinton LevinsRound 1

Paddy Sheelan Cup Group A
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 00 PMSt Fechins GAA 0-70-10Dundalk Gaels Páirc Naomh FeichinColm Mc ColloughRound 1
7 00 PMDreadnots 3-130-7St Patrick’s GFC Páirc DreadnotsTommy Mc EnteggartRound 1

Paddy Sheelan Cup Group B
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 00 PMCooley Kickhams 2-110-8Glyde Rangers Fr McEvoy ParkJohn MurphyRound 1
7 00 PMSt Josephs 0-130-8O`Raghallaighs Cluskey ParkKevin CarrollRound 1

Paddy Sheelan Cup Group C
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 00 PMKilkerley Emmets 0-143-13St Mochtas Páirc Chill ChoirleColin Mc KennaRound 1

Paddy Sheelan Cup Group D
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 00 PMNewtown Blues 4-170-10Oilibhéar Pluincéad Newtown BluesStephen JohnsonRound 1
7 00 PMClan na nGael 0-112-11O’Connells GFC Pairc Clan na GaelColin HalliganRound 1

Paddy Sheelan Cup Group E
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 00 PMMattock Rangers 3-90-9Hunterstown Rovers GFC Páirc MáiteoigeAiden ShevlinRound 1
7 00 PMNaomh Mairtin 1-82-11Naomh Fionnbarra Pairc Naomh MairtinThomas BrennanRound 1

Paddy Sheelan Cup Group F
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 00 PMGeraldines 1-100-9St Brides GeraldinesBrian BradyRound 1

Sunday 17th February 2019
Kevin Mullen Shield Group A
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
11 30 AMAnnaghminnon Rovers 2-90-12Cuchulainn Gaels Páirc AnnachminnonPatsy ConnollyRound 1

Kevin Mullen Shield Group C
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
11 30 AMSt Nicholas GFC 0-61-6Wolfe Tones Football Jimmy Pentony ParkNoel HandRound 1

Kevin Mullen Shield Group D
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
11 30 AMJohn Mitchels 1-122-10Naomh Malachi Páirc Sean MistealJohn CrawleyRound 1

Paddy Sheelan Cup Group C
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
11 00 AMSean O Mahonys 0-71-5Ardee St. Mary’s G.F.C. Páirc Mhuire, ArdeeAnthony BriscoeRound 1

Special Hurling League
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
3 00 PMMattock Rangers 2-73-11Knockbridge Páirc MáiteoigeBrian BradyRound 1

Drogheda Independent/Argus U16 Division 1 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
11 00 AMSt Kevins/Dreadnots 3-82-15Geraldines Páirc DreadnotsColm Mc ColloughRound 1
11 00 AMDundalk Gaels/Clan na Gael 0-35-9O`Raghallaighs Dundalk Gaels                              Brian BradyRound 1
11 00 AMGlen Emmets 3-55-17Cooley Kickhams Cusack ParkKevin LevinsRound 1

Drogheda Independent/Argus U16 Division 2 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
11 00 AMRoche Emmets GFC 2-65-9Kilkerley Emmets/Naomh Malachi Páirc de RóistePaul DrummRound 1
11 00 AMSt Patrick’s GFC 5-101-7Mattock Rangers/Hunterstown Rovers Páirc EamoinPeter HoeyRound 1
11 00 AMSt Brides 2-93-10Dundalk Young Irelands/St Mochtas Páirc an ChuinnighKevin CarrollRound 1
11 00 AMO’Connells/Stabannon Parnells/John Mitchels 4-26-18St Fechins GAA The GroveUltan Mc ElroyRound 1
11 00 AMNa Piarsaigh/Sean O’Mahonys/Dowdallshill 3-83-6Wolfe Tones Football Na PiarsaighPaul Finnegan (Snr)Round 1

Drogheda Independent/Argus U16 League Division 3
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
11 00 AMNewtown Blues 2-132-8Naomh Mairtin Newtown BluesJohn MurphyRound 1
11 00 AMOilibhéar Pluincéad 5-151-6St Josephs Páirc Oilibhéar PluincéadDavid FediganRound 1
12 00 PMGlyde Rangers/Sean McDermotts/Westerns/St Mochtas 3-123-4Naomh Fionnbarra/Lannleire ReaghstownFinton LevinsRound 1

Friday 22nd February 2019
Paddy Sheelan Cup Group A
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 45 PMDreadnots 1-180-9St Fechins GAA Páirc DreadnotsGerard CorriganRound 2

Saturday 23rd February 2019
Kevin Mullen Shield Group B
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 00 PMRoche Emmets GFC 1-62-14Na Piarsaigh Páirc de RóisteKevin BradyRound 2

Kevin Mullen Shield Group D
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 00 PMStabannon Parnells GFC 1-84-11Naomh Malachi Stabannon ParnellsGerard CorriganRound 2

Paddy Sheelan Cup Group B
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 00 PMSt Josephs 2-30-17Cooley Kickhams Cluskey ParkPatsy ConnollyRound 2

Paddy Sheelan Cup Group C
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 00 PMSean O Mahonys 2-80-13Kilkerley Emmets DarverPaul Finnegan (Snr)Round 2

Paddy Sheelan Cup Group D
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 00 PMClan na nGael 1-151-10Newtown Blues Pairc Clan na GaelPaul KneelRound 2

Paddy Sheelan Cup Group E
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 00 PMNaomh Mairtin 0-82-10Mattock Rangers Pairc Naomh MairtinKevin CarrollRound 2

Paddy Sheelan Cup Group F
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 00 PMSt. Kevins 0-120-13St Brides DarverFinton LevinsRound 2
7 00 PMGeraldines 1-131-7Dundalk Young Irelands GeraldinesDavid FediganRound 2

Sunday 24th February 2019
Allianz Football League Roinn 3
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
2 30 PMLouth 5-160-16Sligo Gaelic Grounds, DroghedaPatrick MaguireRound 4

Allianz Hurling League Roinn 3A
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
12 30 PMLouth 2-62-17Armagh DarverThomas GleesonRound 4

Kevin Mullen Shield Group A
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
11 00 AMDowdallshill 1-101-7Annaghminnon Rovers Dowdallshill, DundalkCathal O BrienRound 2

Kevin Mullen Shield Group B
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
11 00 AMLann Léire C.P.G. 1-71-9Glen Emmets Páirc Uí Mhuirí, DunleerTommy Mc EnteggartRound 2

Kevin Mullen Shield Group C
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
11 00 AMWolfe Tones Football 3-92-13Sean McDermotts Pairc Bhoilfe ToinTadhg RooneyRound 2

Kevin Mullen Shield Group D
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
11 00 AMWesterns 0-101-8John Mitchels ReaghstownNoel HandRound 2

Paddy Sheelan Cup Group A
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
11 00 AMDundalk Gaels 1-120-3St Patrick’s GFC Dundalk Gaels                              Paul BurkeRound 2

Paddy Sheelan Cup Group B
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
11 00 AMGlyde Rangers 2-102-9O`Raghallaighs Páirc Uí TaibhPeter HoeyRound 2

Paddy Sheelan Cup Group C
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
11 00 AMSt Mochtas 2-91-13Ardee St. Mary’s G.F.C. Páirc MochtaKevin LevinsRound 2

Paddy Sheelan Cup Group D
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
11 00 AMOilibhéar Pluincéad 2-117-8O’Connells GFC Páirc Oilibhéar PluincéadColm Mc ColloughRound 2

Paddy Sheelan Cup Group E
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
11 00 AMHunterstown Rovers GFC 3-81-7Naomh Fionnbarra John Markey ParkDeclan DunneRound 2

Special Hurling League
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
10 45 AMCraobh Rua 4-82-6Knockbridge DarverJim O RourkeRound 2

Drogheda Independent/Argus U16 Division 1 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
11 00 AMGeraldines 4-101-6Glen Emmets GeraldinesJohn MurphyRound 2
11 00 AMCooley Kickhams 7-100-7Dundalk Gaels/Clan na Gael Fr McEvoy ParkPaul Finnegan (Snr)Round 2

Drogheda Independent/Argus U16 League Division 3
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
11 00 AMArdee St. Mary’s G.F.C. 2-47-11St Nicholas GFC Páirc Mhuire, ArdeeDavid FediganRound 1

Tuesday 26th February 2019
Paddy Sheelan Cup Group F
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
8 00 PMDundalk Young Irelands 2-91-11St. Kevins Dundalk Young Islanders TBCRound 1

Drogheda Independent/Argus U16 Division 1 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 30 PMO`Raghallaighs 7-131-10St Kevins/Dreadnots Páirc DreadnotsStephen JohnsonRound 2

Thursday 28th February 2019
Paddy Sheelan Cup Group B
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
8 00 PMGlyde Rangers 0-81-15St Josephs Cluskey ParkUltan Mc ElroyRound 3

Friday 1st March 2019
Paddy Sheelan Cup Group A
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 30 PMDundalk Gaels 1-123-10Dreadnots DkITAnthony BriscoeRound 3

Paddy Sheelan Cup Group E
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
8 00 PMHunterstown Rovers GFC 4-33-7Naomh Mairtin Pairc Naomh Mairtin                Tommy Mc EnteggartRound 3

Saturday 2nd March 2019
Allianz Football League Roinn 3
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 00 PMCarlow 1-100-12Louth Netwatch Cullen ParkAlan KissaneRound 5

Sunday 3rd March 2019
Allianz Hurling League Roinn 3A
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
1 00 PMLouth 1-101-11Monaghan DarverGearoid Mc GrathRound 5

Kevin Mullen Shield Group A
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
11 30 AMCuchulainn Gaels 1-83-9Dowdallshill Páirc Naomh LorcanPaul DrummRound 3

Kevin Mullen Shield Group B
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
11 00 AMGlen Emmets 0-111-8Na Piarsaigh Cusack ParkDeclan DunneRound 3
3 00 PMLann Léire C.P.G. 1-60-9Roche Emmets GFC Páirc Uí Mhuirí, DunleerCathal O BrienRound 3

Kevin Mullen Shield Group C
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
3 00 PMSean McDermotts 2-52-6St Nicholas GFC Páirc Mac DiarmadaFinton LevinsRound 3

Kevin Mullen Shield Group D
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
3 00 PMWesterns 0-101-8Naomh Malachi ReaghstownJames CarrollRound 3

Paddy Sheelan Cup Group A
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
3 00 PMSt Patrick’s GFC 1-51-8St Fechins GAA Páirc EamoinStephen MurphyRound 3

Paddy Sheelan Cup Group C
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
11 00 AMArdee St. Mary’s G.F.C. 6-92-15Kilkerley Emmets Páirc Mhuire, ArdeeThomas BrennanRound 3
11 00 AMSt Mochtas 2-162-9Sean O Mahonys Páirc MochtaAiden ShevlinRound 3

Paddy Sheelan Cup Group D
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
3 00 PMO’Connells GFC 3-71-10Newtown Blues The Grove FieldStephen JohnsonRound 3
3 00 PMOilibhéar Pluincéad 0-60-11Clan na nGael Páirc Oilibhéar PluincéadGerard CorriganRound 3

Paddy Sheelan Cup Group E
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
3 00 PMNaomh Fionnbarra 3-51-8Mattock Rangers John Markey ParkKevin CarrollRound 3

Paddy Sheelan Cup Group F
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
3 00 PMSt Brides 2-110-7Dundalk Young Irelands Páirc an ChuinnighKevin LevinsRound 3
3 00 PMSt. Kevins 1-113-8Geraldines Stabannon ParnellsNoel HandRound 3

Special Hurling League
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
11 30 AMCraobh Rua 1-42-13St Fechins GAA Páirc Naomh FeichinFinn MaddenRound 4

Drogheda Independent/Argus U16 Division 1 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
11 00 AMDundalk Gaels/Clan na Gael 1-133-10Glen Emmets Dundalk GaelsAnthony BriscoeRound 3
11 00 AMCooley Kickhams 7-124-3St Kevins/Dreadnots Fr McEvoy ParkPaul KneelRound 3
11 00 AMO`Raghallaighs CONC0-0Geraldines Gaelic Grounds TBCRound 3

Drogheda Independent/Argus U16 Division 2 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
11 00 AMDundalk Young Irelands/St Mochtas 3-94-9St Patrick’s GFC Pairc Eire OgTadhg RooneyRound 2
11 00 AMMattock Rangers/Hunterstown Rovers 9-124-8Roche Emmets GFC Páirc Máiteoige TBCRound 2
11 00 AMKilkerley Emmets/Naomh Malachi 7-150-2O’Connells/Stabannon Parnells/John Mitchels Páirc Naomh MalachiPaul Finnegan (Snr)Round 2
11 00 AMWolfe Tones Football 3-42-6St Brides Pairc Bhoilfe ToinAndrew LenehanRound 2
11 00 AMSt Fechins GAA 0-31-4Na Piarsaigh/Sean O’Mahonys/Dowdallshill Páirc Naomh FeichinTommy Mc EnteggartRound 2

Drogheda Independent/Argus U16 League Division 3
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
11 00 AMSt Josephs 2-114-5Glyde Rangers/Sean McDermotts/Westerns/St Mochtas Cluskey ParkNoel HandRound 2

Monday 4th March 2019
Drogheda Independent/Argus U16 League Division 3
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 30 PMSt Nicholas GFC 1-101-9Newtown Blues Newtown Blues GAA ClubTadhg RooneyRound 2

Wednesday 6th March 2019
Paddy Sheelan Cup Group B
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
8 00 PMO`Raghallaighs 3-121-16Cooley Kickhams DarverAiden ShevlinRound 3

Thursday 7th March 2019
Special Hurling League
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
8 00 PMMattock Rangers 2-43-11Craobh Rua Páirc MáiteoigeBrian BradyRound 3

Friday 8th March 2019
Kevin Mullen Shield Group D
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 30 PMJohn Mitchels 0-80-3Stabannon Parnells GFC DarverPaul Finnegan (Snr)Round 3

Paddy Sheelan Shield
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
8 00 PMNewtown Blues 1-151-9St Brides Newtown BluesDesmond Mc DonaldRound 1
8 00 PMNaomh Mairtin 0-160-9Oilibhéar Pluincéad Pairc Naomh MairtinNoel HandRound 1
8 00 PMDundalk Young Islanders CONC0-0Hunterstown Rovers GFC Dundalk Young Islanders TBCRound 1
8 00 PMSt Josephs 1-144-8St Patrick’s GFC DarverPatsy ConnollyRound 1

Saturday 9th March 2019
Paddy Sheelan Cup - Knockout 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 00 PMDreadnots 7-110-5Naomh Fionnbarra Páirc DreadnotsStephen MurphyQuarter Finals

Paddy Sheelan Shield
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
5 00 PMKilkerley Emmets 1-180-7Glyde Rangers Páirc Uí TaibhAnthony BriscoeRound 1

Sunday 10th March 2019
Kevin Mullen Plate 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
11 30 AMSt Nicholas GFC 0-24-7Roche Emmets GFC Jimmy Pentony ParkStephen JohnsonQuarter Finals

Kevin Mullen Shield - Knockout 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
11 00 AMNaomh Malachi 0-32-8Glen Emmets Páirc Naomh MalachiPeter HoeyQuarter Finals
11 30 AMWolfe Tones Football 2-91-5Annaghminnon Rovers Pairc Bhoilfe ToinDavid FediganQuarter Finals
11 30 AMDowdallshill 1-32-9Sean McDermotts Dowdallshill, DundalkUltan Mc ElroyQuarter Finals

Paddy Sheelan Cup - Knockout 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
11 00 AMO’Connells GFC 1-41-14Cooley Kickhams DarverColin HalliganQuarter Finals

Paddy Sheelan Shield
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
11 30 AMSt Fechins GAA 0-40-7Dundalk Gaels DarverThomas BrennanRound 1

Special Hurling League
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
11 30 AMKnockbridge 4-91-6Naomh Moninne DkITFinn MaddenRound 3

Monday 11th March 2019
Kevin Mullen Shield - Knockout 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 30 PMNa Piarsaigh 1-80-6John Mitchels DarverUltan Mc ElroyQuarter Finals

Tuesday 12th March 2019
Paddy Sheelan Cup - Knockout 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
8 00 PMArdee St. Mary’s G.F.C. 0-70-14Mattock Rangers Páirc MáiteoigeLiam O BrienQuarter Finals
8 00 PMGeraldines 0-81-7St Mochtas DarverCormac ReillyQuarter Finals

Wednesday 13th March 2019
Special Hurling League
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
8 00 PMNaomh Moninne CONC0-0Mattock Rangers Páirc Máiteoige TBCRound 4

Friday 15th March 2019
Paddy Sheelan Shield
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 30 PMClan na nGael 0-0CONCSt. Kevins Darver TBCRound 1
8 00 PMSean O Mahonys 0-132-8O`Raghallaighs DarverPaul KneelRound 1

Tuesday 19th March 2019
Paddy Sheelan Shield
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
8 00 PMNaomh Mairtin 3-152-16Newtown Blues Newtown Blues GAA ClubDesmond Mc DonaldQuarter Final
8 00 PMO`Raghallaighs 2-70-16St Patrick’s GFC DarverDavid FediganQuarter Final
8 00 PMDundalk Gaels 0-191-20Kilkerley Emmets DkITJonathan ConlonQuarter Final

Wednesday 20th March 2019
Paddy Sheelan Shield
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 30 PMClan na nGael 3-91-10Hunterstown Rovers GFC DarverJohn MurphyQuarter Final

Special Hurling League
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
8 00 PMSt Fechins GAA 4-110-6Mattock Rangers DarverKevin BradyRound 2

Thursday 21st March 2019
Kevin Mullen Plate 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 30 PMCuchulainn Gaels 0-43-10Westerns DarverUltan Mc ElroyQuarter Finals

Friday 22nd March 2019
Kevin Mullen Plate 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
8 00 PMStabannon Parnells GFC 1-102-16Roche Emmets GFC Stabannon ParnellsTommy Mc EnteggartSemi-Final

Paddy Sheelan Cup - Knockout 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
8 00 PMDreadnots 1-111-9Cooley Kickhams Páirc DreadnotsStephen JohnsonSemi-Final

Paddy Sheelan Shield
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
8 00 PMKilkerley Emmets 1-120-10St Patrick’s GFC Páirc Chill ChoirlePatsy ConnollySemi-Final

Sunday 24th March 2019
Allianz Football League Roinn 3
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
2 00 PMDown 1-60-10Louth Páirc Esler, NewryJohn HickeyRound 7

Kevin Mullen Plate 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
10 00 AMLann Léire C.P.G. 0-125-3Westerns Páirc Uí Mhuirí, DunleerNoel HandSemi-Final

Kevin Mullen Shield - Knockout 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
11 00 AMWolfe Tones Football 0-52-16Glen Emmets Pairc Bhoilfe ToinJohn CrawleySemi-Final
11 00 AMSean McDermotts 1-91-12Na Piarsaigh Páirc Mac DiarmadaKevin LevinsSemi-Final

Paddy Sheelan Cup - Knockout 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
11 00 AMSt Mochtas 0-141-9Mattock Rangers Páirc MochtaUltan Mc ElroySemi-Final

Paddy Sheelan Shield
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
11 00 AMClan na nGael 2-51-9Naomh Mairtin Pairc Clan na GaelPaul Finnegan (Snr)Semi-Final

Senior Hurling League 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
10 00 AMKnockbridge 2-80-10St Fechins GAA KnockbridgeBrian BradyRound 1
11 30 AMNaomh Moninne 0-00-0Pearse Óg DkITFinn MaddenRound 1

Drogheda Independent/Argus U16 Division 1 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
11 00 AMGeraldines 0-910-9Cooley Kickhams Fr McEvoy ParkAiden ShevlinRound 4
11 00 AMSt Kevins/Dreadnots 0-0CONCDundalk Gaels/Clan na Gael Páirc Dreadnots TBCRound 4
11 00 AMGlen Emmets 4-113-7O`Raghallaighs Cusack ParkGerard CorriganRound 4

Drogheda Independent/Argus U16 Division 2 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
11 00 AMRoche Emmets GFC 1-72-10Dundalk Young Irelands/St Mochtas Páirc de RóisteThomas BrennanRound 3
11 00 AMSt Patrick’s GFC 2-104-8Wolfe Tones Football Páirc EamoinColin HalliganRound 3
11 00 AMNa Piarsaigh/Sean O’Mahonys/Dowdallshill 4-130-2St Brides Na PiarsaighPatsy ConnollyRound 3
11 00 AMSt Fechins GAA 7-95-8Kilkerley Emmets/Naomh Malachi Páirc Naomh FeichinAnthony BriscoeRound 3

Drogheda Independent/Argus U16 League Division 3
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
11 00 AMSt Nicholas GFC 1-91-10Naomh Fionnbarra/Lannleire Jimmy Pentony ParkStephen MurphyRound 3
11 00 AMArdee St. Mary’s G.F.C. 10-66-3St Josephs Páirc Mhuire, ArdeeJames CarrollRound 3

Monday 25th March 2019
Drogheda Independent/Argus U16 League Division 3
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 00 PMNewtown Blues 0-97-14Oilibhéar Pluincéad Newtown BluesPeter HoeyRound 3

Wednesday 27th March 2019
Special Hurling League
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
8 00 PMSt Fechins GAA 0-0CONCNaomh Moninne Páirc Naomh Feichin TBCRound 1

Drogheda Independent/Argus U16 Division 2 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 30 PMO’Connells/Stabannon Parnells/John Mitchels 4-66-16Mattock Rangers/Hunterstown Rovers Stabannon ParnellsPatsy ConnollyRound 3

Friday 29th March 2019
Paddy Sheelan Shield
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
8 00 PMKilkerley Emmets 2-163-4Naomh Mairtin Páirc Chill ChoirleThomas BrennanFinal

Drogheda Independent/Argus U16 League Division 3
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 00 PMGlyde Rangers/Sean McDermotts/Westerns/St Mochtas 5-43-12Naomh Mairtin Pairc Naomh Mairtin                Paul BurkeRound 3

Saturday 30th March 2019
Allianz Football League Roinn 3
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
2 00 PMLouth 2-71-10Westmeath Gaelic Grounds, DroghedaSean LavertyRound 6

Kevin Mullen Plate 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
4 45 PMWesterns 0-64-16Roche Emmets GFC ReaghstownColm Mc ColloughFinal

Kevin Mullen Shield - Knockout 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 15 PMNa Piarsaigh 3-81-3Glen Emmets Stabannon ParnellsAiden ShevlinFinal

Paddy Sheelan Cup - Knockout 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
6 30 PMDreadnots 1-150-8St Mochtas Páirc DreadnotsStephen MurphyFinal

Sunday 31st March 2019
Division 1
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
11 30 AMCooley Kickhams 0-90-11Sean O Mahonys Fr McEvoy ParkDavid FediganRound 1
2 00 PMSt Brides 3-50-9Mattock Rangers Páirc an ChuinnighDeclan DunneRound 1

Division 3B
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
11 30 AMSt Nicholas GFC 2-81-9Wolfe Tones Football Jimmy Pentony ParkKevin LevinsRound 1
11 30 AMAnnaghminnon Rovers 4-90-13Dowdallshill Páirc AnnachminnonUltan Mc ElroyRound 1
11 30 AMCuchulainn Gaels 1-71-11Sean McDermotts Páirc Naomh LorcanPaul FinneganRound 1

Monday 1st April 2019
2019 U13 Tain Og Group 5
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 00 PMSt Fechins GAA 3-130-5Carrickmacross Hurling Páirc Naomh FeichinMichael LoftusRound 1

Drogheda Independent/Argus Minoe League Division 3 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 00 PMNa Piarsaigh/Sean O’Mahonys/Dowdallshill 5-141-3St Nicholas GFC Na PiarsaighPaul Finnegan (Snr)Round 1
7 00 PMGeraldines 5-155-2Glen Emmets GeraldinesPatsy ConnollyRound 1

Drogheda Independent/Argus Minor league Division 2 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 00 PMStabannon/St Kevins 4-163-16Mattock Rangers/Hunterstown Rovers Stabannon ParnellsKevin BradyRound 1
7 00 PMDreadnots 2-121-11O`Raghallaighs Páirc DreadnotsStephen MurphyRound 1
7 00 PMNewtown Blues 0-113-9St Patrick’s GFC Newtown BluesDavid FediganRound 1
8 00 PMNaomh Mairtin 2-90-13St Josephs Pairc Naomh MairtinTadhg RooneyRound 1

Drogheda Independent/Argus U18 Division 1 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 30 PMRoche Emmets GFC 3-182-9St Mochtas/St Brides Páirc de RóisteKevin CarrollRound 1
8 00 PMKilkerley Emmets/Naomh Malachi 2-114-11Cooley Kickhams Pairc EmmitiAiden ShevlinRound 1
8 15 PMSt Fechins GAA 1-122-12Ardee St. Mary’s G.F.C. Páirc Naomh FeichinStephen JohnsonRound 1

Tuesday 2nd April 2019
Division 1
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
8 00 PMClan na nGael 2-131-10Newtown Blues Pairc Clan na GaelPaul Finnegan (Snr)Round 1
8 00 PMNaomh Mairtin 2-140-8St Patrick’s GFC Pairc Naomh MairtinColin HalliganRound 1
8 00 PMGeraldines 2-182-6O`Raghallaighs GeraldinesStephen JohnsonRound 1

Division 2
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
8 00 PMSt Josephs 2-102-9Hunterstown Rovers GFC Cluskey ParkBrian BradyRound 1

Division 3A
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
8 00 PMRoche Emmets GFC 3-103-5Na Piarsaigh Páirc de RóistePeter HoeyRound 1
8 00 PMStabannon Parnells GFC 1-61-6Naomh Malachi Stabannon ParnellsPatsy ConnollyRound 1

Wednesday 3rd April 2019
Drogheda Independent/ Argus U14 Division 3 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
6 30 PMSt Patrick’s GFC 11-122-5Wolfe Tones Football Páirc EamoinBrian BradyRound 1
6 30 PMMattock Rangers/Hunterstown Rovers 1-74-4Dreadnots Páirc MáiteoigeTommy Mc EnteggartRound 1
6 30 PMDundalk Young Irelands 3-00-8Na Piarsaigh/Sean O’Mahonys/Dowdallshill Pairc Eire OgPaul KneelRound 1
6 30 PMSt Mochtas/St Brides 5-25-13Clan na nGael Páirc MochtaUltan Mc ElroyRound 1

Drogheda Independent/Argus U14 Division 1 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
Naomh Fionnbarra BYE Round 1
6 30 PMArdee St. Mary’s G.F.C. 4-68-12Dundalk Gaels Páirc Mhuire, ArdeeDesmond Mc DonaldRound 1
7 30 PMRoche Emmets GFC 4-91-4Glen Emmets Páirc de RóisteColin Mc KennaRound 1
8 00 PMNaomh Mairtin 0-73-8Cooley Kickhams/Cuchulainn Gaels Pairc Naomh MairtinDeclan DunneRound 1

Drogheda Independent/Argus U14 Division 2 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
6 30 PMSt Kevins/Lann Léire 2-19-16Newtown Blues Páirc Uí Mhuirí, DunleerThomas MulhollandRound 1
6 30 PMO`Raghallaighs 3-51-5St Fechins GAA Gaelic GroundsStephen MurphyRound 1
6 30 PMOilibhéar Pluincéad 4-54-2O’Connells/Stabannon Parnells Páirc Oilibhéar PluincéadKevin LevinsRound 1
6 30 PMGeraldines 2-60-2Kilkerley Emmets/Naomh Malachi GeraldinesJonathan ConlonRound 1
6 30 PMSt Josephs 5-123-2Glyde Rangers/Sean McDermotts/Westerns Cluskey ParkStephen YoreRound 1

Thursday 4th April 2019
Senior Hurling League
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 00 PMCarrickmacross Hurling 1-110-4Mattock Rangers CarrickmacrossJason Mc AndrewRound 1

Drogheda Independent/Argus Minoe League Division 3 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 00 PMDundalk Young Irelands 2-40-10Dundalk Gaels Pairc Eire OgPatsy ConnollyRound 1

Friday 5th April 2019
Division 2
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
8 00 PMO’Connells GFC 3-110-7St Josephs Cluskey ParkDavid FediganRound 2

Drogheda Independent/Argus U12 Division 1 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
6 30 PMCooley Kickhams 10-108-8Ardee St. Mary’s G.F.C. Fr McEvoy ParkPeter HoeyRound 1
7 00 PMSt Patrick’s GFC 3-121-4Glen Emmets Páirc EamoinPaul DrummRound 1
7 00 PMNaomh Mairtin 4-151-5Newtown Blues Pairc Naomh MairtinStephen JohnsonRound 1

Drogheda Independent/Argus U12 Division 2 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
6 30 PMSt Fechins GAA 3-63-7Geraldines Páirc Naomh FeichinDesmond Mc DonaldRound 1
6 30 PMSt Kevins/Lann Léire 1-33-7St Josephs Páirc Chaoimhín NaofaKevin BradyRound 1

Drogheda Independent/Argus U12 Division 3 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
6 30 PMNa Piarsaigh CONC0-0Roche Emmets GFC Pairc An tAthair Ui Dhubhthaigh TBCRound 1
6 30 PMGlyde Rangers/Sean McDermotts/Westerns 1-101-6Clan na nGael Glyde Rangers/Sean McDermotts/WesternsPaul BurkeRound 1
6 30 PMGeraldines 6-53-6Sean O Mahonys GeraldinesJohn CrawleyRound 1

Drogheda Independent/Argus U12 Division 4 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
6 30 PMDreadnots 3-42-4Mattock Rangers Páirc DreadnotsColm Mc ColloughRound 1
6 30 PMSt Nicholas GFC 0-73-7Hunterstown Rovers GFC Jimmy Pentony Park TBCRound 1
6 30 PMOilibhéar Pluincéad 3-52-10Wolfe Tones Football Páirc Oilibhéar PluincéadStephen MurphyRound 1

Saturday 6th April 2019
Division 3A
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 30 PMNa Piarsaigh 1-90-9Glen Emmets Pairc An tAthair Ui DhubhthaighKevin CarrollRound 2

Division 3B
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
6 30 PMSean McDermotts 2-104-8St Nicholas GFC Páirc Mac DiarmadaBrian BradyRound 2

Sunday 7th April 2019
2019 U15 Tain Og Group 5
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
11 30 AMCarrickmacross Hurling 1-34-13Mattock Rangers CarrickmacrossKieran RiceRound 1

Division 1
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
2 00 PMSean O Mahonys 0-91-16Naomh Mairtin Point RoadPaul Finnegan (Snr)Round 2
3 00 PMO`Raghallaighs 0-130-10St Brides Gaelic GroundsStephen MurphyRound 2
3 00 PMMattock Rangers 1-113-16Ardee St. Mary’s G.F.C. Páirc MáiteoigeDesmond Mc DonaldRound 2
3 00 PMNewtown Blues 1-133-13Geraldines Newtown BluesColm Mc ColloughRound 2
3 00 PMSt Patrick’s GFC 0-120-9Clan na nGael Páirc EamoinJonathan ConlonRound 2
3 00 PMDreadnots 1-130-9Cooley Kickhams Páirc DreadnotsAnthony BriscoeRound 2

Division 2
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
3 00 PMKilkerley Emmets 1-143-14St Fechins GAA Páirc Chill ChoirleAiden ShevlinRound 2
3 00 PMHunterstown Rovers GFC 0-112-5Glyde Rangers Páirc Mhuire, ArdeeTommy Mc EnteggartRound 2
3 00 PMSt Mochtas 2-200-10St. Kevins Páirc MochtaColin HalliganRound 2
3 00 PMDundalk Gaels 1-113-7Naomh Fionnbarra Dundalk Gaels                              Stephen JohnsonRound 2
3 00 PMDundalk Young Irelands 1-100-10Oilibhéar Pluincéad Pairc Eire OgPatsy ConnollyRound 2

Division 3A
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
3 00 PMNaomh Malachi 1-10-13Roche Emmets GFC Páirc Naomh MalachiPeter HoeyRound 2

Division 3B
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
3 00 PMJohn Mitchels 2-120-11Annaghminnon Rovers Páirc Sean Misteal TBCRound 2
3 00 PMDowdallshill 0-110-11Cuchulainn Gaels Dowdallshill, DundalkColin Mc KennaRound 2
3 00 PMWolfe Tones Football 1-62-11Westerns Pairc Bhoilfe ToinKevin LevinsRound 2

Monday 8th April 2019
2019 U15 Tain Og Group 5
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 00 PMEast Cavan Gaels 9-132-3St Fechins GAA Kingscourt Stars Jim O RourkeRound 1

2019 U15 Tain Og Group 6
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 00 PMCraobh Rua 0-53-17Naomh Moninne St Pauls High School, Bessbrook TBCRound 1

Division 3A
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
8 00 PMLann Léire C.P.G. 0-271-8Stabannon Parnells GFC Stabannon ParnellsColin HalliganRound 2

Drogheda Independent/Argus U16 Division 1 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
6 30 PMDundalk Gaels/Clan na Gael 1-93-12Geraldines Dundalk GaelsUltan Mc ElroyRound 5
6 30 PMGlen Emmets 4-212-6St Kevins/Dreadnots Cusack ParkPeter HoeyRound 5
7 30 PMCooley Kickhams 2-120-10O`Raghallaighs DarverDavid FediganRound 5

Drogheda Independent/Argus U16 Division 2 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
6 30 PMDundalk Young Irelands/St Mochtas 3-232-5O’Connells/Stabannon Parnells/John Mitchels Pairc Eire OgJohn CrawleyRound 4
6 30 PMMattock Rangers/Hunterstown Rovers 2-140-8St Fechins GAA Páirc MáiteoigeKevin CarrollRound 4
6 30 PMKilkerley Emmets/Naomh Malachi 1-61-16Na Piarsaigh/Sean O’Mahonys/Dowdallshill Pairc EmmitiColin Mc KennaRound 4
6 30 PMWolfe Tones Football 4-252-6Roche Emmets GFC Pairc Bhoilfe ToinKevin LevinsRound 4
6 45 PMSt Brides 6-102-12St Patrick’s GFC Páirc an ChuinnighNoel HandRound 4

Drogheda Independent/Argus U16 League Division 3
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
6 30 PMNaomh Mairtin 7-169-4Ardee St. Mary’s G.F.C. Pairc Naomh MairtinColm Mc ColloughRound 4
6 30 PMNaomh Fionnbarra/Lannleire 7-142-6Newtown Blues John Markey ParkBrian BradyRound 4
6 30 PMOilibhéar Pluincéad 4-110-7Glyde Rangers/Sean McDermotts/Westerns/St Mochtas Páirc Oilibhéar PluincéadDesmond Mc DonaldRound 4

Tuesday 9th April 2019
Drogheda Independent/Argus U12 Division 2 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
6 30 PMKilkerley Emmets/Naomh Malachi 2-61-6Dundalk Gaels Pairc EmmitiKevin BradyRound 1

Drogheda Independent/Argus U16 League Division 3
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 00 PMSt Josephs 3-88-10St Nicholas GFC Cluskey ParkFinton LevinsRound 4

Wednesday 10th April 2019
Drogheda Independent/ Argus U14 Division 3 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
6 30 PMDreadnots 1-59-18St Patrick’s GFC Páirc Dreadnots TBCRound 2
6 30 PMSt Nicholas GFC 0-52-8Mattock Rangers/Hunterstown Rovers Jimmy Pentony ParkDeclan DunneRound 2
6 30 PMClan na nGael 7-174-3Dundalk Young Irelands Pairc Clan na GaelPaul Finnegan (Snr)Round 2
6 30 PMWolfe Tones Football CONC0-0St Mochtas/St Brides Pairc Bhoilfe ToinDesmond Mc DonaldRound 2

Drogheda Independent/Argus U14 Division 1 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
6 30 PMDundalk Gaels 7-86-3Naomh Fionnbarra Dundalk Gaels                              Brian BradyRound 2
7 00 PMCooley Kickhams/Cuchulainn Gaels 3-112-6Ardee St. Mary’s G.F.C. Fr McEvoy ParkJohn MurphyRound 2
7 15 PMGlen Emmets 2-61-21Naomh Mairtin Cusack ParkTommy Mc EnteggartRound 2

Drogheda Independent/Argus U14 Division 2 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
6 30 PMO’Connells/Stabannon Parnells 4-61-5O`Raghallaighs The Grove FieldKevin BradyRound 2
6 30 PMSt Fechins GAA 2-120-2St Kevins/Lann Léire Páirc Naomh FeichinLiam O BrienRound 2
6 30 PMNewtown Blues 1-125-9Geraldines Newtown BluesStephen JohnsonRound 2
6 30 PMGlyde Rangers/Sean McDermotts/Westerns 2-63-12Oilibhéar Pluincéad Glyde Rangers/Sean McDermotts/WesternsJohn CrawleyRound 2
6 30 PMKilkerley Emmets/Naomh Malachi 3-33-8St Josephs Pairc EmmitiPatsy ConnollyRound 2

Drogheda Independent/Argus U18 Division 1 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 45 PMArdee St. Mary’s G.F.C. 6-121-6Roche Emmets GFC Páirc de Róiste TBCRound 2

Thursday 11th April 2019
Senior Hurling League
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 00 PMMattock Rangers 2-121-17Clontibret O’Neills Páirc MáiteoigeStephen McKennaRound 2

Friday 12th April 2019
Division 2
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
8 00 PMSt Fechins GAA 1-120-14Dundalk Gaels Páirc Naomh FeichinDavid FediganRound 3
8 00 PMSt Josephs 3-81-9Kilkerley Emmets Cluskey ParkStephen JohnsonRound 3

Division 3A
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
8 00 PMStabannon Parnells GFC 0-95-16Glen Emmets Stabannon ParnellsDeclan DunneRound 3
8 00 PMLann Léire C.P.G. 3-32-12Roche Emmets GFC Páirc de RóisteKevin BradyRound 3

Drogheda Independent/Argus Minor league Division 2 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 00 PMMattock Rangers/Hunterstown Rovers 5-79-16Naomh Mairtin Páirc MáiteoigePaul Finnegan (Snr)Round 2

Saturday 13th April 2019
Special Hurling League
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
6 30 PMKnockbridge 2-92-12St Fechins GAA Knockbridge HurlingBrian BradyRound 5

Sunday 14th April 2019
Division 1
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
3 00 PMClan na nGael 0-84-14Geraldines Pairc Clan na GaelPaul Finnegan (Snr)Round 3
3 00 PMSt Patrick’s GFC 0-100-9Sean O Mahonys Páirc EamoinColin Mc KennaRound 3
3 00 PMSt Brides 1-80-11Newtown Blues Páirc an ChuinnighPaul KneelRound 3
3 00 PMArdee St. Mary’s G.F.C. 3-202-14O`Raghallaighs Páirc Mhuire, ArdeeBrian BradyRound 3
3 00 PMNaomh Mairtin 0-70-9Dreadnots Pairc Naomh MairtinLiam O BrienRound 3

Division 2
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
3 00 PMGlyde Rangers 0-73-12O’Connells GFC Páirc Uí TaibhColm Mc ColloughRound 3
3 00 PMSt. Kevins 2-81-7Naomh Fionnbarra Páirc Chaoimhín NaofaKevin CarrollRound 3
3 00 PMSt Mochtas 0-100-13Dundalk Young Irelands Páirc MochtaDesmond Mc DonaldRound 3
3 00 PMOilibhéar Pluincéad 0-100-14Hunterstown Rovers GFC Páirc Oilibhéar PluincéadStephen MurphyRound 3

Division 3A
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
11 00 AMNaomh Malachi 1-120-5Na Piarsaigh Páirc Naomh MalachiJohn MurphyRound 3

Division 3B
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
11 30 AMAnnaghminnon Rovers 2-101-10Cuchulainn Gaels Páirc AnnachminnonPatsy ConnollyRound 3
3 00 PMSt Nicholas GFC 0-72-8Dowdallshill Jimmy Pentony ParkAndrew LenehanRound 3
3 00 PMJohn Mitchels 1-102-7Wolfe Tones Football Páirc Sean MistealFinton LevinsRound 3
3 00 PMWesterns 1-101-6Sean McDermotts ReaghstownKevin LevinsRound 3

Monday 15th April 2019
Division 1
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
8 00 PMCooley Kickhams 1-111-6Mattock Rangers Páirc MáiteoigeJonathan ConlonRound 3

Drogheda Independent/Argus Minoe League Division 3 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
6 30 PMSt Nicholas GFC 2-42-11Geraldines Jimmy Pentony ParkJohn CrawleyRound 2
6 30 PMDundalk Gaels 1-91-9Naomh Fionnbarra/Lannleire Dundalk Gaels                              Paul DrummRound 2
7 00 PMGlen Emmets 3-24-10Dundalk Young Irelands Cusack ParkKevin LevinsRound 2

Drogheda Independent/Argus Minor league Division 2 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
6 30 PMO`Raghallaighs 0-114-13Newtown Blues Gaelic GroundsDesmond Mc DonaldRound 2
6 45 PMSt Patrick’s GFC 0-171-10Stabannon/St Kevins Páirc EamoinKevin BradyRound 2
8 00 PMSt Josephs 3-162-12Dreadnots Cluskey ParkPeter HoeyRound 2

Drogheda Independent/Argus U18 Division 1 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
6 30 PMSt Mochtas/St Brides 2-164-7Clan na nGael Páirc an ChuinnighNoel HandRound 2
7 00 PMCooley Kickhams 2-111-12St Fechins GAA Fr McEvoy ParkJohn MurphyRound 2

Tuesday 16th April 2019
Division 4 League
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
8 00 PMMattock Rangers 1-121-7Geraldines Páirc MáiteoigeTed HayesRound 1
8 00 PMCooley Kickhams 0-0CONCHunterstown Rovers GFC Fr McEvoy Park TBCRound 1
8 00 PMNewtown Blues CONC0-0St Patrick’s GFC Newtown Blues TBCRound 1
8 00 PMSt Josephs 1-92-9Naomh Mairtin Cluskey ParkPatsy ConnollyRound 1
8 00 PMClan na nGael 1-61-7St Brides Pairc Clan na GaelJohn MurphyRound 1

Division 5 League
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 00 PMSt Mochtas 2-150-8Glen Emmets Páirc MochtaUltan Mc ElroyRound 1
7 00 PMOilibhéar Pluincéad 5-102-12St. Kevins Páirc Oilibhéar PluincéadStephen JohnsonRound 1
8 00 PMKilkerley Emmets 2-142-7St Fechins GAA Páirc Chill ChoirlePeter HoeyRound 1
8 00 PMSean O Mahonys 1-92-10Naomh Fionnbarra Point RoadColin Mc KennaRound 1
8 00 PMDundalk Young Irelands 2-134-12Roche Emmets GFC Pairc Eire OgColin HalliganRound 1

Division 6 League
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 00 PMLann Léire C.P.G. 0-102-12O’Connells GFC Páirc Uí Mhuirí, DunleerKevin LevinsRound 1
7 00 PMGlyde Rangers/Sean McDermotts/Westerns 0-91-12O`Raghallaighs Páirc Mac DiarmadaFinton LevinsRound 1

Wednesday 17th April 2019
Division 6 League
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
8 15 PMWolfe Tones Football 1-111-13Naomh Mairtin Pairc Naomh Mairtin                Stephen MurphyRound 1

Drogheda Independent/ Argus U14 Division 3 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
6 30 PMSt Mochtas/St Brides 1-414-13Dreadnots Páirc MochtaDeclan DunneRound 3
6 30 PMNa Piarsaigh/Sean O’Mahonys/Dowdallshill 7-86-11Clan na nGael Clan na Gael, DundalkColin Mc KennaRound 3
6 30 PMDundalk Young Irelands 11-50-4Wolfe Tones Football Pairc Eire OgPatsy ConnollyRound 3
6 30 PMSt Patrick’s GFC 0-0CONCSt Nicholas GFC Páirc Eamoin TBCRound 3

Drogheda Independent/Argus U14 Division 1 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
6 30 PMNaomh Fionnbarra 1-41-12Cooley Kickhams/Cuchulainn Gaels John Markey ParkCathal O BrienRound 3
6 30 PMNaomh Mairtin 5-101-3Roche Emmets GFC Pairc Naomh MairtinFinton LevinsRound 3

Drogheda Independent/Argus U14 Division 2 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
6 30 PMO`Raghallaighs 6-123-3Glyde Rangers/Sean McDermotts/Westerns Gaelic GroundsStephen JohnsonRound 3
6 30 PMSt Josephs 4-101-9Oilibhéar Pluincéad Cluskey ParkUltan Mc ElroyRound 3
6 30 PMKilkerley Emmets/Naomh Malachi 3-84-8Newtown Blues Páirc Naomh MalachiPeter HoeyRound 3
7 00 PMSt Kevins/Lann Léire 0-31-13O’Connells/Stabannon Parnells Páirc Uí Mhuirí, DunleerNoel HandRound 3
7 45 PMGeraldines 2-212-8St Fechins GAA GeraldinesBrian BradyRound 3

Thursday 18th April 2019
Senior Hurling League
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 15 PMMattock Rangers 1-131-16Inniskeen Páirc MáiteoigeNoel MullaneyRound 3

Friday 19th April 2019
Division 1
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
8 00 PMGeraldines 3-151-9St Brides GeraldinesPaul Finnegan (Snr)Round 4
8 00 PMMattock Rangers 2-110-16Naomh Mairtin Páirc MáiteoigeDesmond Mc DonaldRound 4
8 00 PMNewtown Blues 1-123-9Ardee St. Mary’s G.F.C. Newtown BluesJonathan ConlonRound 4
8 00 PMDreadnots 1-130-13St Patrick’s GFC Páirc DreadnotsStephen MurphyRound 4
8 00 PMSean O Mahonys 0-120-5Clan na nGael Point Road TBCRound 4

Division 2
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 00 PMNaomh Fionnbarra 1-100-17St Fechins GAA John Markey ParkKevin BradyRound 4
8 00 PMDundalk Young Irelands 1-92-5St. Kevins Pairc Eire OgBrian BradyRound 4
8 00 PMKilkerley Emmets 1-181-11Glyde Rangers Páirc Chill ChoirlePeter HoeyRound 4
8 00 PMHunterstown Rovers GFC 0-120-20St Mochtas Stabannon ParnellsColm Mc ColloughRound 4

Division 3A
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 00 PMGlen Emmets 0-121-5Naomh Malachi Cusack ParkTommy Mc EnteggartRound 4
8 00 PMNa Piarsaigh 2-83-15Lann Léire C.P.G. Pairc An tAthair Ui DhubhthaighPaul KneelRound 4
8 00 PMRoche Emmets GFC 4-120-11Stabannon Parnells GFC Páirc de RóisteKevin CarrollRound 4

Drogheda Independent/Argus U12 Division 1 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 00 PMGlen Emmets CONC0-0Cooley Kickhams Cusack Park TBCRound 2
7 00 PMNewtown Blues 4-115-6St Patrick’s GFC Newtown BluesPeter BriscoeRound 2

Drogheda Independent/Argus U12 Division 2 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 00 PMSt Josephs 4-71-5Kilkerley Emmets/Naomh Malachi Cluskey ParkFinton LevinsRound 2
7 00 PMDundalk Gaels 2-45-13St Fechins GAA Dundalk Gaels                              Colin Mc KennaRound 2
7 00 PMGeraldines 2-46-7O’Connells/Stabannon Parnells/John Mitchels Stabannon ParnellsJohn CrawleyRound 2

Drogheda Independent/Argus U12 Division 3 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
6 00 PMSean O Mahonys 8-152-6St Brides Point RoadStephen YoreRound 2
6 15 PMClan na nGael 2-77-13Na Piarsaigh Pairc Clan na GaelJohn MurphyRound 2
7 00 PMRoche Emmets GFC 4-97-7Geraldines Páirc de RóistePaul DrummRound 2
7 00 PMNaomh Fionnbarra 1-65-12Glyde Rangers/Sean McDermotts/Westerns John Markey ParkPaul BurkeRound 2

Drogheda Independent/Argus U12 Division 4 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
6 30 PMWolfe Tones Football 5-112-2Dreadnots Pairc Bhoilfe ToinColm Mc ColloughRound 2
7 00 PMHunterstown Rovers GFC 1-81-10Oilibhéar Pluincéad Páirc Oilibhéar Pluincéad TBCRound 2
7 00 PMMattock Rangers 1-310-8O`Raghallaighs Páirc MáiteoigeNoel HandRound 2

Saturday 20th April 2019
Division 1
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
6 30 PMO`Raghallaighs 1-70-15Cooley Kickhams Gaelic GroundsDavid FediganRound 4

Division 2
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
6 30 PMDundalk Gaels 1-121-12St Josephs Dundalk Gaels                              Noel HandRound 4
6 30 PMO’Connells GFC 3-141-10Oilibhéar Pluincéad The Grove FieldColin HalliganRound 4

Division 3B
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
6 30 PMDowdallshill 0-62-17Westerns Dowdallshill, DundalkColin Mc KennaRound 4
6 30 PMSean McDermotts 3-174-10John Mitchels Páirc Mac DiarmadaJohn CrawleyRound 4
6 30 PMWolfe Tones Football 3-232-11Annaghminnon Rovers Pairc Bhoilfe ToinStephen MurphyRound 4

Special Hurling League
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
5 00 PMNaomh Moninne CONC0-0Craobh Rua Naomh Moninne TBCRound 5

Monday 22nd April 2019
2019 U15 Tain Og Group 5
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 00 PMSt Fechins GAA 3-41-4North Meath Hurling Páirc Naomh FeichinNoel MullaneyRound 2

Drogheda Independent/Argus U16 Division 1 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
6 30 PMGeraldines 4-173-4St Kevins/Dreadnots GeraldinesPeter HoeyRound 6
6 30 PMCooley Kickhams 0-0CONCGlen Emmets Fr McEvoy ParkJohn MurphyRound 6

Drogheda Independent/Argus U16 Division 2 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
6 30 PMKilkerley Emmets/Naomh Malachi 4-117-10Mattock Rangers/Hunterstown Rovers Pairc EmmitiPatsy ConnollyRound 5
6 30 PMNa Piarsaigh/Sean O’Mahonys/Dowdallshill 7-121-8St Patrick’s GFC Point RoadColin Mc KennaRound 5

Drogheda Independent/Argus U16 League Division 3
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
6 30 PMSt Nicholas GFC 3-73-9Naomh Mairtin Jimmy Pentony Park TBCRound 5
6 30 PMNewtown Blues 0-93-16Glyde Rangers/Sean McDermotts/Westerns/St Mochtas Newtown BluesDesmond Mc DonaldRound 5
6 30 PMArdee St. Mary’s G.F.C. 3-56-16Oilibhéar Pluincéad Páirc Mhuire, ArdeeDeclan DunneRound 5
6 30 PMNaomh Fionnbarra/Lannleire 7-160-5St Josephs Dunleer GAA GroundsNoel HandRound 5

Tuesday 23rd April 2019
2019 U15 Tain Og Group 6
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 00 PMNaomh Moninne 5-132-3Cumann Pheadair Naofa Naomh MoninneBrian BradyRound 2

Division 1
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 00 PMArdee St. Mary’s G.F.C. 2-101-9Dreadnots Páirc Mhuire, ArdeePaul Finnegan (Snr)Round 1

Division 2
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 00 PMSt. Kevins 1-81-13Dundalk Gaels Páirc Chaoimhín NaofaDeclan DunneRound 1
7 00 PMOilibhéar Pluincéad 0-61-18St Mochtas Páirc Oilibhéar PluincéadJohn CrawleyRound 1
7 00 PMGlyde Rangers 0-102-13Dundalk Young Irelands Páirc Uí TaibhPaul KneelRound 1
8 00 PMSt Fechins GAA 0-171-12O’Connells GFC Páirc Naomh FeichinStephen JohnsonRound 1

Division 3A
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 00 PMGlen Emmets 0-122-8Lann Léire C.P.G. Cusack ParkDesmond Mc DonaldRound 1

Division 3B
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 00 PMJohn Mitchels 2-71-12Dowdallshill Páirc Sean MistealKevin LevinsRound 5
7 00 PMAnnaghminnon Rovers 2-111-8St Nicholas GFC Páirc AnnachminnonCathal O BrienRound 5
7 00 PMWesterns 3-142-7Cuchulainn Gaels ReaghstownTed HayesRound 5
7 00 PMWolfe Tones Football 1-92-14Sean McDermotts Pairc Bhoilfe ToinAndrew LenehanRound 5

Drogheda Independent/Argus U12 Division 1 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 00 PMArdee St. Mary’s G.F.C. 5-91-5Naomh Mairtin Páirc Mhuire, ArdeeKevin CarrollRound 2

Electric Ireland Leinster MFC - Group 3
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 00 PMKilkenny 3-83-16Louth UPMC Nowlan ParkStephen FaganRound 1

Wednesday 24th April 2019
Division 2
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 00 PMNaomh Fionnbarra 1-103-16Kilkerley Emmets John Markey ParkNoel HandRound 1

Drogheda Independent/ Argus U14 Division 3 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
6 30 PMMattock Rangers/Hunterstown Rovers 6-45-5St Patrick’s GFC Mattock Rangers/Hunterstown RoversStephen MurphyRound 4
6 30 PMDreadnots 6-130-1Dundalk Young Irelands Páirc DreadnotsFinton LevinsRound 4
6 30 PMSt Nicholas GFC 8-100-2St Mochtas/St Brides Jimmy Pentony ParkLiam O BrienRound 4
6 30 PMWolfe Tones Football 3-45-8Na Piarsaigh/Sean O’Mahonys/Dowdallshill Pairc Bhoilfe ToinKevin LevinsRound 4

Drogheda Independent/Argus U14 Division 1 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
6 30 PMGlen Emmets 2-85-5Naomh Fionnbarra Cusack ParkTadhg RooneyRound 4
6 30 PMRoche Emmets GFC 3-86-10Ardee St. Mary’s G.F.C. Páirc de RóisteBrian BradyRound 4
7 00 PMCooley Kickhams/Cuchulainn Gaels 4-104-6Dundalk Gaels Fr McEvoy ParkPaul DrummRound 4

Drogheda Independent/Argus U14 Division 2 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
6 30 PMO’Connells/Stabannon Parnells 2-81-4Geraldines O'Connells/Stabannon ParnellsKevin BradyRound 4
6 30 PMSt Fechins GAA 1-102-5Kilkerley Emmets/Naomh Malachi Páirc Naomh FeichinTommy Mc EnteggartRound 4
6 30 PMOilibhéar Pluincéad 5-144-4O`Raghallaighs Páirc Oilibhéar PluincéadStephen JohnsonRound 4
6 30 PMGlyde Rangers/Sean McDermotts/Westerns 3-103-5St Kevins/Lann Léire Páirc Mac DiarmadaJonathan ConlonRound 4
7 00 PMNewtown Blues 3-151-10St Josephs Newtown BluesPaul Finnegan (Snr)Round 4

Thursday 25th April 2019
Development Hurling League
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 30 PMCarrickmacross Hurling 0-131-4Mattock Rangers CarrickmacrossJason Mc AndrewRound 1

Drogheda Independent/Argus U16 Division 2 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 30 PMRoche Emmets GFC 3-123-11St Brides Páirc de RóisteColin Mc KennaRound 5
7 30 PMSt Fechins GAA 1-510-10Dundalk Young Irelands/St Mochtas Páirc Naomh FeichinStephen JohnsonRound 5

Friday 26th April 2019
Division 1
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 15 PMSt Brides 3-80-9Clan na nGael Páirc an ChuinnighThomas BrennanRound 5
7 15 PMSt Patrick’s GFC 1-101-10Mattock Rangers Páirc EamoinJohn MurphyRound 5
7 15 PMArdee St. Mary’s G.F.C. 1-61-6Geraldines Páirc Mhuire, ArdeeBrian BradyRound 5
8 00 PMSean O Mahonys 0-60-10Dreadnots Point RoadDavid FediganRound 5
8 00 PMCooley Kickhams 0-43-21Newtown Blues Fr McEvoy ParkKevin BradyRound 5
8 00 PMNaomh Mairtin 3-100-9O`Raghallaighs Pairc Naomh MairtinPatsy ConnollyRound 5

Division 2
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 15 PMSt Mochtas 2-70-15O’Connells GFC Páirc MochtaDesmond Mc DonaldRound 5
8 00 PMDundalk Young Irelands 0-101-12Hunterstown Rovers GFC Pairc Eire OgStephen MurphyRound 5
8 00 PMSt Fechins GAA 0-161-8St. Kevins Páirc Naomh FeichinTommy Mc EnteggartRound 5

Division 3A
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 15 PMGlen Emmets 0-72-15Roche Emmets GFC Cusack ParkColm Mc ColloughRound 5

Division 3B
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 00 PMSt Nicholas GFC 0-62-10Westerns Jimmy Pentony ParkStephen JohnsonRound 6

Drogheda Independent/Argus U14 Division 1 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
5 30 PMArdee St. Mary’s G.F.C. 0-0CONCGlen Emmets Páirc Mhuire, Ardee TBCRound 3

Saturday 27th April 2019
2019 U15 Tain Og Group 5
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
4 30 PMMattock Rangers 0-58-11East Cavan Gaels Páirc MáiteoigeBrian BradyRound 2

Division 2
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 00 PMOilibhéar Pluincéad 2-124-19Kilkerley Emmets Páirc Oilibhéar PluincéadDeclan DunneRound 5
7 15 PMGlyde Rangers 0-51-9Dundalk Gaels Páirc Uí TaibhAiden ShevlinRound 5

Division 3A
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 00 PMLann Léire C.P.G. 1-81-6Naomh Malachi Páirc Uí Mhuirí, DunleerFinton LevinsRound 5

Division 3B
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 00 PMDowdallshill 0-173-5Wolfe Tones Football Dowdallshill, DundalkThomas MulhollandRound 6
7 00 PMSean McDermotts 1-120-8Annaghminnon Rovers Páirc Mac DiarmadaKevin LevinsRound 6
7 00 PMCuchulainn Gaels 2-65-9John Mitchels Páirc Naomh LorcanPeter HoeyRound 6

Special Hurling League Final
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 00 PMCraobh Rua 2-71-9St Fechins GAA DarverKevin BradyFinal

U. 15 Football Talent Academy Group H
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
12 00 PMLeitrim 2-27-10Louth Devine ParkPatrick Mc TiernanRound 1

Sunday 28th April 2019
Division 2
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
12 00 PMSt Josephs 1-122-5Naomh Fionnbarra Cluskey ParkPaul Finnegan (Snr)Round 5

Division 3A
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
12 00 PMStabannon Parnells GFC 2-71-14Na Piarsaigh Stabannon ParnellsJohn CrawleyRound 5

Monday 29th April 2019
2019 U13 Tain Og Group 6
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 00 PMCastleblayney Hurling 4-72-3Knockbridge Castleblayney David HursonRound 3

Drogheda Independent/Argus Minoe League Division 3 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
6 30 PMDundalk Young Irelands 7-192-2St Nicholas GFC Pairc Eire OgUltan Mc ElroyRound 3
6 30 PMNaomh Fionnbarra/Lannleire 0-91-4Glen Emmets Naomh Fionnbarra/LannleireJonathan ConlonRound 3
6 30 PMGeraldines 2-51-11Na Piarsaigh/Sean O’Mahonys/Dowdallshill GeraldinesPeter HoeyRound 3

Drogheda Independent/Argus Minor league Division 2 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
6 30 PMStabannon/St Kevins 4-150-7O`Raghallaighs Páirc Chaoimhín NaofaTed HayesRound 3
6 30 PMDreadnots 4-62-17Newtown Blues Páirc DreadnotsStephen MurphyRound 3
7 00 PMNaomh Mairtin 2-130-9St Patrick’s GFC Pairc Naomh MairtinDesmond Mc DonaldRound 3
7 30 PMSt Josephs 3-143-10Mattock Rangers/Hunterstown Rovers Cluskey ParkJohn MurphyRound 3

Drogheda Independent/Argus U18 Division 1 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 00 PMClan na nGael 1-62-19Ardee St. Mary’s G.F.C. Pairc Clan na GaelKevin BradyRound 3
7 30 PMRoche Emmets GFC 1-61-6Cooley Kickhams Páirc de RóistePaul KneelRound 3
8 00 PMSt Fechins GAA 1-113-9Kilkerley Emmets/Naomh Malachi Páirc Naomh FeichinTommy Mc EnteggartRound 3

Tuesday 30th April 2019
Division 3B
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 30 PMWesterns 1-81-5John Mitchels ReaghstownKevin LevinsRound 1

Division 4 League
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 30 PMSt Patrick’s GFC 4-132-8Clan na nGael Páirc EamoinUltan Mc ElroyRound 2
7 30 PMDundalk Gaels 0-112-9Cooley Kickhams Dundalk Gaels                              Cathal O BrienRound 2
7 30 PMSt Brides 2-51-11Mattock Rangers Páirc an ChuinnighPeter HoeyRound 2
8 00 PMGeraldines 3-121-12St Josephs GeraldinesPaul Finnegan (Snr)Round 2
8 00 PMNaomh Mairtin 0-110-15Ardee St. Mary’s G.F.C. Pairc Naomh MairtinAndrew LenehanRound 2
8 00 PMHunterstown Rovers GFC 2-152-12Newtown Blues Newtown Blues GAA ClubTed HayesRound 2

Division 5 League
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 30 PMSt. Kevins 2-42-13Dreadnots Páirc Chaoimhín NaofaStephen MurphyRound 2
8 00 PMRoche Emmets GFC 7-80-11Oilibhéar Pluincéad Páirc de RóisteColin Mc KennaRound 2
8 00 PMSt Fechins GAA 2-140-5Sean O Mahonys Páirc Naomh FeichinTommy Mc EnteggartRound 2

Division 6 League
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 30 PMO`Raghallaighs 2-81-8Wolfe Tones Football Gaelic GroundsDesmond Mc DonaldRound 2

U14 Hurling Feile na nGael FINAL
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 30 PMNaomh Moninne 2-102-3St Fechins GAA DarverKevin BradyFINAL

Wednesday 1st May 2019
Celtic Challenge Group F
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 30 PMMonaghan 4-130-8Louth Cloghan, Entekra COEJohn EmoRound 1

Drogheda Independent/ Argus U14 Division 3 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 00 PMSt Mochtas/St Brides 0-67-10Mattock Rangers/Hunterstown Rovers Páirc MochtaJohn CrawleyRound 5
7 00 PMNa Piarsaigh/Sean O’Mahonys/Dowdallshill 4-95-3Dreadnots Na PiarsaighPeter HoeyRound 5
7 00 PMClan na nGael 7-182-3Wolfe Tones Football Pairc Clan na GaelPatsy ConnollyRound 5

Drogheda Independent/Argus U14 Division 1 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 00 PMArdee St. Mary’s G.F.C. 0-61-14Naomh Mairtin Páirc Mhuire, ArdeeStephen JohnsonRound 5
7 00 PMNaomh Fionnbarra 3-50-11Roche Emmets GFC Naomh Fionnbarra/LannleirePeter BriscoeRound 5
7 00 PMDundalk Gaels 7-81-5Glen Emmets Dundalk Gaels                              James CarrollRound 5

Drogheda Independent/Argus U14 Division 2 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 00 PMSt Kevins/Lann Léire 2-47-14Oilibhéar Pluincéad Páirc Uí Mhuirí, DunleerFinton LevinsRound 5
7 00 PMNewtown Blues 1-123-6St Fechins GAA Newtown BluesColm Mc ColloughRound 5
7 00 PMKilkerley Emmets/Naomh Malachi 3-121-6O’Connells/Stabannon Parnells Pairc EmmitiPaul DrummRound 5
8 00 PMGeraldines 6-122-12Glyde Rangers/Sean McDermotts/Westerns GeraldinesUltan Mc ElroyRound 5

Drogheda Independent/Argus U16 Division 1 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 00 PMO`Raghallaighs 4-241-1Dundalk Gaels/Clan na Gael Gaelic GroundsAndrew LenehanRound 6

Thursday 2nd May 2019
Development Hurling League
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 45 PMMattock Rangers 1-71-16Castleblayney Hurling Páirc MáiteoigeNoel MullaneyRound 2

Division 1
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
8 00 PMDreadnots 1-151-7Clan na nGael Páirc DreadnotsStephen JohnsonRound 6

Division 2
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 30 PMO’Connells GFC 2-160-11Dundalk Young Irelands The Grove FieldPaul Finnegan (Snr)Round 6
7 30 PMNaomh Fionnbarra 0-80-7Glyde Rangers John Markey ParkStephen MurphyRound 6

Division 3A
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 30 PMLann Léire C.P.G. 1-90-12Glen Emmets Páirc Uí Mhuirí, DunleerDavid FediganRound 6

Friday 3rd May 2019
Division 1
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 30 PMSt Brides 0-121-9Ardee St. Mary’s G.F.C. Páirc an ChuinnighJohn MurphyRound 6
7 30 PMO`Raghallaighs 1-121-16St Patrick’s GFC Gaelic GroundsPaul BurkeRound 6
8 00 PMGeraldines 1-100-12Cooley Kickhams GeraldinesJonathan ConlonRound 6
8 00 PMMattock Rangers 0-92-8Sean O Mahonys Páirc MáiteoigeThomas BrennanRound 6
8 00 PMNewtown Blues 0-81-8Naomh Mairtin Newtown BluesNoel HandRound 6

Division 2
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 15 PMSt Fechins GAA 1-151-10St Josephs Páirc Naomh FeichinStephen JohnsonRound 6
7 30 PMHunterstown Rovers GFC 1-142-8St. Kevins Stabannon ParnellsDesmond Mc DonaldRound 6
7 30 PMDundalk Gaels 3-191-5Oilibhéar Pluincéad Dundalk Gaels                              Brian BradyRound 6
8 00 PMKilkerley Emmets 0-61-12St Mochtas Páirc Chill ChoirleKevin CarrollRound 6

Division 3A
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 30 PMNaomh Malachi 2-100-8Stabannon Parnells GFC Páirc Naomh MalachiPeter HoeyRound 6
8 00 PMNa Piarsaigh 2-61-18Roche Emmets GFC Pairc An tAthair Ui DhubhthaighPaul KneelRound 6

Division 3B
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 30 PMJohn Mitchels 3-132-6St Nicholas GFC Páirc Sean MistealColm Mc ColloughRound 7
7 30 PMAnnaghminnon Rovers 1-82-8Westerns Páirc AnnachminnonKevin LevinsRound 7
7 30 PMWolfe Tones Football 3-111-8Cuchulainn Gaels Pairc Bhoilfe ToinStephen MurphyRound 7

Drogheda Independent/ Argus U14 Division 3 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 00 PMDundalk Young Irelands 3-44-12St Nicholas GFC Pairc Eire OgPatsy ConnollyRound 5

Drogheda Independent/Argus U12 Division 1 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
6 15 PMNaomh Mairtin CONC0-0Cooley Kickhams Pairc Naomh MairtinPaul BurkeRound 3
6 15 PMArdee St. Mary’s G.F.C. 5-140-5St Patrick’s GFC Páirc Mhuire, ArdeeTadhg RooneyRound 3
6 15 PMNewtown Blues 6-80-5Glen Emmets Newtown BluesStephen MurphyRound 3

Drogheda Independent/Argus U12 Division 2 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
6 15 PMSt Fechins GAA 1-43-6St Josephs Páirc Naomh FeichinAlan GoringRound 3
6 15 PMO’Connells/Stabannon Parnells/John Mitchels 8-80-4Dundalk Gaels The GroveKevin BradyRound 3
6 15 PMKilkerley Emmets/Naomh Malachi 3-103-8St Kevins/Lann Léire Pairc EmmitiPaul DrummRound 3

Drogheda Independent/Argus U12 Division 3 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
6 15 PMSt Brides 7-93-3Roche Emmets GFC Páirc de RóistePeter HoeyRound 3
6 15 PMClan na nGael 3-43-9Naomh Fionnbarra Pairc Clan na GaelDavid J. Mc ArdleRound 3
6 15 PMNa Piarsaigh CONC0-0Geraldines Pairc An tAthair Ui DhubhthaighBrian BradyRound 3
6 15 PMGlyde Rangers/Sean McDermotts/Westerns 4-84-8Sean O Mahonys Glyde Rangers/Sean McDermotts/WesternsJohn CrawleyRound 3

Drogheda Independent/Argus U12 Division 4 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
6 15 PMDreadnots 2-73-9Hunterstown Rovers GFC Páirc DreadnotsLiam O BrienRound 3
6 15 PMO`Raghallaighs 2-63-4Wolfe Tones Football Gaelic GroundsDesmond Mc DonaldRound 3
6 15 PMOilibhéar Pluincéad 3-61-4St Nicholas GFC Páirc Oilibhéar PluincéadNoel HandRound 3

Sunday 5th May 2019
Division 4 League
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
12 00 PMArdee St. Mary’s G.F.C. 0-142-15Dundalk Gaels Páirc Mhuire, ArdeeKevin LevinsRound 1

Division 5 League
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
11 30 AMJohn Mitchels CONC0-0Kilkerley Emmets Páirc Sean MistealPatsy ConnollyRound 2

Division 6 League
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
12 00 PMO’Connells GFC 5-131-6Glyde Rangers/Sean McDermotts/Westerns The Grove FieldJohn CrawleyRound 2

Monday 6th May 2019
2019 U13 Tain Og Group 5
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 00 PMMullahoran St Joseph’s CONC0-0St Fechins GAA Our Lady of Lourdes ParkJohn EmoRound 3

2019 U13 Tain Og Group 6
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 00 PMKnockbridge 3-103-1Craobh Rua St Malachy's Shelagh TBCRound 2

2019 U15 Tain Og Group 5
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
3 30 PMSt Fechins GAA 2-170-2Carrickmacross Hurling Páirc Naomh FeichinBrian BradyRound 3

2019 U15 Tain Og Group 6
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 00 PMCastleblayney Hurling 3-82-8Naomh Moninne Castleblayney Jim O RourkeRound 3

Drogheda Independent/Argus U16 Division 1 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 00 PMGlen Emmets 6-66-5Geraldines Cusack ParkDavid FediganRound 7
7 00 PMDundalk Gaels/Clan na Gael CONC0-0Cooley Kickhams Dundalk Gaels TBCRound 7
7 00 PMSt Kevins/Dreadnots 1-54-14O`Raghallaighs Páirc Chaoimhín NaofaKevin CarrollRound 7

Drogheda Independent/Argus U16 Division 2 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 00 PMMattock Rangers/Hunterstown Rovers 5-95-10Na Piarsaigh/Sean O’Mahonys/Dowdallshill Páirc MáiteoigePatsy ConnollyRound 6
7 00 PMDundalk Young Irelands/St Mochtas 3-133-5Kilkerley Emmets/Naomh Malachi Páirc MochtaJonathan ConlonRound 6
7 00 PMSt Patrick’s GFC 5-143-9Roche Emmets GFC Páirc EamoinPaul DrummRound 6
7 00 PMSt Brides 0-122-14O’Connells/Stabannon Parnells/John Mitchels Páirc an ChuinnighUltan Mc ElroyRound 6
7 00 PMWolfe Tones Football 1-151-4St Fechins GAA Pairc Bhoilfe ToinDesmond Mc DonaldRound 6

Drogheda Independent/Argus U16 League Division 3
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 00 PMGlyde Rangers/Sean McDermotts/Westerns/St Mochtas 4-74-6Ardee St. Mary’s G.F.C. ReaghstownDeclan DunneRound 6
7 00 PMNaomh Mairtin 1-96-9Naomh Fionnbarra/Lannleire Pairc Naomh Mairtin TBCRound 6
7 00 PMSt Josephs 6-77-20Newtown Blues Cluskey ParkThomas BrennanRound 6
7 00 PMOilibhéar Pluincéad 6-190-2St Nicholas GFC Páirc Oilibhéar PluincéadAndrew LenehanRound 6

Tuesday 7th May 2019
Division 4 League
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 45 PMSt Patrick’s GFC 5-192-10Hunterstown Rovers GFC Páirc EamoinColin Mc KennaRound 3
7 45 PMArdee St. Mary’s G.F.C. 2-181-10Geraldines Páirc Mhuire, ArdeeTadhg RooneyRound 3
8 00 PMNewtown Blues 3-131-13Dundalk Gaels Newtown Blues GAA ClubColm Mc ColloughRound 3
8 00 PMClan na nGael 1-83-13Mattock Rangers Pairc Clan na GaelDavid J. Mc ArdleRound 3
8 00 PMCooley Kickhams 4-52-11Naomh Mairtin Fr McEvoy ParkJohn MurphyRound 3
8 00 PMSt Josephs 2-170-9St Brides Cluskey ParkCathal O BrienRound 3

Division 5 League
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 45 PMSt Mochtas 1-161-13St Fechins GAA Páirc MochtaKevin CarrollRound 3
7 45 PMOilibhéar Pluincéad 0-103-9Glen Emmets Páirc Oilibhéar PluincéadKevin LevinsRound 3
7 45 PMSt. Kevins 1-121-17Roche Emmets GFC Páirc Chaoimhín NaofaNoel HandRound 3
8 00 PMSean O Mahonys 2-133-10John Mitchels Point RoadKevin BradyRound 3
8 00 PMDreadnots 2-100-6Kilkerley Emmets Páirc DreadnotsDeclan DunneRound 3
8 00 PMDundalk Young Irelands 2-124-15Naomh Fionnbarra Pairc Eire OgBrian BradyRound 3

Division 6 League
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
8 00 PMNa Piarsaigh 0-132-15O`Raghallaighs Pairc An tAthair Ui DhubhthaighUltan Mc ElroyRound 3

Wednesday 8th May 2019
Celtic Challenge Group F
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 30 PMLouth 6-125-14Cavan Clan na Gael, DundalkStephen McKennaRound 2

Electric Ireland Leinster MFC - Group 3
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 00 PMLouth 0-161-18Kildare Páirc Mhuire, ArdeeSeamus (Shay) FarrellyRound 2

Thursday 9th May 2019
Development Hurling League
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 45 PMClontibret O’Neills 2-122-2Mattock Rangers ClontibretStephen McKennaRound 3

Division 1
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
8 00 PMClan na nGael 0-111-15Ardee St. Mary’s G.F.C. Pairc Clan na GaelColm Mc ColloughRound 7

Friday 10th May 2019
Division 1
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
8 00 PMDreadnots 1-124-12Mattock Rangers Páirc DreadnotsKevin BradyRound 7

Division 2
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 45 PMSt Mochtas 0-110-11Dundalk Gaels Páirc MochtaAiden ShevlinRound 7

Drogheda Independent/ Argus U14 Division 3 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 30 PMMattock Rangers/Hunterstown Rovers 2-251-7Dundalk Young Irelands Páirc MáiteoigePaul Finnegan (Snr)Round 6
7 30 PMDreadnots 3-60-9Clan na nGael Páirc DreadnotsColm Mc ColloughRound 6
7 30 PMSt Patrick’s GFC 5-121-6St Mochtas/St Brides Páirc Eamoin TBCRound 6
7 30 PMSt Nicholas GFC 3-61-6Na Piarsaigh/Sean O’Mahonys/Dowdallshill Jimmy Pentony ParkStephen JohnsonRound 6

Drogheda Independent/Argus U14 Division 1 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 30 PMRoche Emmets GFC 1-63-11Dundalk Gaels Páirc de RóisteDavid J. Mc ArdleRound 6

Drogheda Independent/Argus U14 Division 2 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 30 PMO`Raghallaighs 2-54-8St Kevins/Lann Léire Gaelic GroundsCathal O BrienRound 6
7 30 PMO’Connells/Stabannon Parnells 3-21-7Newtown Blues Stabannon ParnellsPeter HoeyRound 6
7 30 PMSt Fechins GAA 1-43-10St Josephs Páirc Naomh FeichinDesmond Mc DonaldRound 6
7 30 PMOilibhéar Pluincéad 3-48-18Geraldines Páirc Oilibhéar PluincéadPaul BurkeRound 6
7 30 PMGlyde Rangers/Sean McDermotts/Westerns 4-102-5Kilkerley Emmets/Naomh Malachi Páirc Mac DiarmadaPatsy ConnollyRound 6

Saturday 11th May 2019
Division 1
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 00 PMSt Patrick’s GFC 0-112-15Newtown Blues Páirc EamoinPaul KneelRound 7
7 00 PMNaomh Mairtin 3-151-16Geraldines Pairc Naomh MairtinDesmond Mc DonaldRound 7
7 00 PMSean O Mahonys 0-151-11O`Raghallaighs Point RoadBrian BradyRound 7

Division 2
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 00 PMDundalk Young Irelands 2-132-9Kilkerley Emmets Pairc Eire OgColin HalliganRound 7
7 00 PMOilibhéar Pluincéad 2-92-12Naomh Fionnbarra Páirc Oilibhéar PluincéadStephen JohnsonRound 7
7 00 PMSt. Kevins 1-120-12St Josephs Páirc Chaoimhín NaofaThomas BrennanRound 7
7 00 PMGlyde Rangers 0-130-10St Fechins GAA Páirc Uí TaibhPaul BurkeRound 7
7 00 PMHunterstown Rovers GFC 0-172-13O’Connells GFC Páirc Mhuire, ArdeeStephen MurphyRound 7

Division 3A
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 00 PMGlen Emmets 3-111-11Na Piarsaigh Cusack ParkPatsy ConnollyRound 7
7 00 PMStabannon Parnells GFC 1-83-21Lann Léire C.P.G. Páirc Uí Mhuirí, DunleerKevin CarrollRound 7

Division 3B
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 00 PMWolfe Tones Football 0-121-9St Nicholas GFC Pairc Bhoilfe ToinAndrew LenehanRound 8
7 00 PMDowdallshill 0-72-9Annaghminnon Rovers Dowdallshill, DundalkPeter HoeyRound 8
7 00 PMJohn Mitchels 3-120-8Westerns Páirc Sean MistealColm Mc ColloughRound 8
7 00 PMSean McDermotts 2-161-6Cuchulainn Gaels Páirc Mac DiarmadaDeclan DunneRound 8

Hibernia Cup Group E
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
12 00 PMLouth 3-50-3Down U15 BDarver TBCRound 1

Nicky Rackard Cup Group 2
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
3 00 PMLouth 1-192-24Sligo Dowdallshill, DundalkThomas WalshRound 1

Sunday 12th May 2019
Leinster GAA Football Senior Championship
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
3 00 PMWexford 1-140-22Louth Wexford ParkDerek O MahoneyRound 1

Monday 13th May 2019
2019 U13 Tain Og Group 5
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
St Fechins GAA P P East Cavan Gaels Round 4Postponed

Division 5 League
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
8 00 PMNaomh Fionnbarra 3-153-11Oilibhéar Pluincéad John Markey ParkTed HayesRound 4

Special Hurling Championship
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 45 PMKnockbridge 2-112-18St Fechins GAA Knockbridge HurlingBrian BradySemi-Finals
7 45 PMMattock Rangers 2-102-9Naomh Moninne Páirc MáiteoigeKevin BradySemi-Finals

Drogheda Independent/ Argus U14 Division 3 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 30 PMNa Piarsaigh/Sean O’Mahonys/Dowdallshill 1-37-12Mattock Rangers/Hunterstown Rovers Na PiarsaighJohn MurphyRound 7
7 30 PMWolfe Tones Football 1-18-13Dreadnots Páirc DreadnotsPatrick MurtaghRound 7

Drogheda Independent/Argus U14 Division 2 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 30 PMSt Fechins GAA 5-71-4O’Connells/Stabannon Parnells Páirc Naomh FeichinAndrew LenehanRound 7
7 30 PMNewtown Blues 1-90-6Glyde Rangers/Sean McDermotts/Westerns Newtown BluesDesmond Mc DonaldRound 7
7 30 PMGeraldines 7-163-7O`Raghallaighs GeraldinesPeter HoeyRound 7
7 30 PMSt Josephs 4-151-1St Kevins/Lann Léire Cluskey ParkCathal O BrienRound 7

Tuesday 14th May 2019
Division 3B
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
8 00 PMCuchulainn Gaels 2-160-11Dowdallshill Páirc Naomh LorcanUltan Mc ElroyRound 9
8 00 PMSt Nicholas GFC 0-61-8Sean McDermotts Jimmy Pentony ParkStephen MurphyRound 9
8 00 PMWesterns 2-120-8Wolfe Tones Football ReaghstownDavid FediganRound 9

Division 4 League
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
8 00 PMDundalk Gaels 1-110-18St Patrick’s GFC Dundalk Gaels                              Cathal O BrienRound 4
8 00 PMHunterstown Rovers GFC 3-113-11Clan na nGael Páirc Baile FiachKevin CarrollRound 4
8 00 PMSt Brides 1-141-18Ardee St. Mary’s G.F.C. Páirc an ChuinnighJohn MurphyRound 4
8 00 PMMattock Rangers 3-190-6St Josephs Páirc MáiteoigeFinton LevinsRound 4
8 00 PMGeraldines 3-120-9Cooley Kickhams GeraldinesColin Mc KennaRound 4
8 00 PMNaomh Mairtin 2-101-15Newtown Blues Pairc Naomh MairtinKevin LevinsRound 4

Division 5 League
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
8 00 PMKilkerley Emmets 1-112-8Sean O Mahonys Páirc Chill ChoirlePaul Finnegan (Snr)Round 4
8 00 PMGlen Emmets 6-151-10St. Kevins Cusack ParkTadhg RooneyRound 4
8 00 PMSt Fechins GAA 5-90-11Dundalk Young Irelands Páirc Naomh FeichinThomas MulhollandRound 4
8 00 PMJohn Mitchels 0-132-18St Mochtas Páirc Sean MistealTed HayesRound 4
8 00 PMRoche Emmets GFC 2-65-19Dreadnots Páirc de RóisteKevin BradyRound 4

Wednesday 15th May 2019
Celtic Challenge Group F
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
8 00 PMLouth 1-64-9Wicklow Gold Abbottstown - GAA Centre of Excellence TBCRound 3

Drogheda Independent/ Argus U14 Division 3 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 30 PMDundalk Young Irelands 0-64-17St Patrick’s GFC Pairc Eire OgPaul DrummRound 7
7 30 PMClan na nGael 3-54-8St Nicholas GFC Pairc Clan na GaelUltan Mc ElroyRound 7

Drogheda Independent/Argus U12 Division 1 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 00 PMGlen Emmets 0-04-12Ardee St. Mary’s G.F.C. Cusack ParkPatrick MurtaghRound 4

Drogheda Independent/Argus U12 Division 2 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 00 PMSt Josephs 4-80-4O’Connells/Stabannon Parnells/John Mitchels Cluskey ParkTed HayesRound 4
7 00 PMSt Kevins/Lann Léire 3-43-11St Fechins GAA Páirc Chaoimhín NaofaDeclan DunneRound 4
7 00 PMDundalk Gaels 3-32-6Geraldines Dundalk Gaels                              Colin Mc KennaRound 4

Drogheda Independent/Argus U12 Division 3 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
6 30 PMNaomh Fionnbarra 2-73-4Na Piarsaigh John Markey ParkJonathan ConlonRound 4
7 00 PMRoche Emmets GFC 2-33-19Glyde Rangers/Sean McDermotts/Westerns Páirc de RóisteBrian BradyRound 4

Drogheda Independent/Argus U12 Division 4 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 00 PMHunterstown Rovers GFC 4-74-9O`Raghallaighs Gaelic Grounds, DroghedaJohn CrawleyRound 4
7 00 PMSt Nicholas GFC 1-160-3Dreadnots Jimmy Pentony ParkPeter BriscoeRound 4
7 00 PMWolfe Tones Football 4-60-5Mattock Rangers Pairc Bhoilfe ToinAlan GoringRound 4

Drogheda Independent/Argus U14 Division 1 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 00 PMNaomh Mairtin 2-84-10Naomh Fionnbarra John Markey ParkThomas MulhollandRound 6

Electric Ireland Leinster MFC - Group 3
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 00 PMWicklow 5-180-10Louth AughrimDavid HickeyRound 3

Electric Ireland Leinster Minor Football Championship
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 00 PMWicklow 5-180-10Louth Aughrim TBC2

Thursday 16th May 2019
Development Hurling League
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 45 PMMattock Rangers 1-80-7Monaghan Harps Hurling Club Páirc MáiteoigePaul BoylanRound 4

Division 3A
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
8 00 PMRoche Emmets GFC 1-151-10Naomh Malachi Páirc de RóisteJohn CrawleyRound 7

Drogheda Independent/Argus Minoe League Division 3 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 30 PMSt Nicholas GFC 2-32-16Naomh Fionnbarra/Lannleire Jimmy Pentony ParkAndrew LenehanRound 4

Drogheda Independent/Argus U18 Division 1 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 30 PMCooley Kickhams 3-161-6Clan na nGael Fr McEvoy ParkUltan Mc ElroyRound 4

Friday 17th May 2019
Division 3B
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
8 00 PMAnnaghminnon Rovers 2-91-12John Mitchels Páirc AnnachminnonPaul KneelRound 9

Drogheda Independent/Argus Minoe League Division 3 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 30 PMGlen Emmets 0-0CONCDundalk Gaels Cusack Park TBCRound 4

Drogheda Independent/Argus Minor league Division 2 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 30 PMO`Raghallaighs 1-126-14Naomh Mairtin Gaelic GroundsColm Mc ColloughRound 4
7 30 PMSt Patrick’s GFC 2-103-19St Josephs Páirc EamoinCathal O BrienRound 4
7 30 PMMattock Rangers/Hunterstown Rovers 6-225-12Dreadnots Mattock Rangers/Hunterstown RoversStephen JohnsonRound 4
7 30 PMNewtown Blues 1-121-11Stabannon/St Kevins Newtown BluesStephen MurphyRound 4

Drogheda Independent/Argus U12 Division 1 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 00 PMSt Patrick’s GFC 2-151-4Naomh Mairtin Páirc EamoinCathal O BrienRound 4

Drogheda Independent/Argus U18 Division 1 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 30 PMKilkerley Emmets/Naomh Malachi 2-141-5Roche Emmets GFC Pairc EmmitiPatsy ConnollyRound 4
7 30 PMArdee St. Mary’s G.F.C. 1-182-8St Mochtas/St Brides Páirc Mhuire, ArdeeDeclan DunneRound 4

Saturday 18th May 2019
Division 4 League
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
6 45 PMHunterstown Rovers GFC 1-111-13Dundalk Gaels Páirc Mac DiarmadaJohn CrawleyRound 5

Division 5 League
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 00 PMSean O Mahonys 2-82-14Dreadnots Point RoadCathal O BrienRound 5

Nicky Rackard Cup Group 2
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
3 00 PMMayo 3-231-13Louth Elverys MacHale Park, CastlebarJohn KeaneRound 2

Sunday 19th May 2019
2019 U15 Tain Og Group 5
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
6 30 PMMattock Rangers 3-55-6St Fechins GAA Páirc MáiteoigeBrian BradyRound 4

Division 3B
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
3 00 PMCuchulainn Gaels 0-152-11St Nicholas GFC Páirc Naomh LorcanPaul Finnegan (Snr)Round 4

Division 4 League
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
12 00 PMCooley Kickhams 5-154-7St Brides Fr McEvoy ParkBrian BradyRound 5
12 00 PMArdee St. Mary’s G.F.C. 2-102-11Mattock Rangers Páirc Mhuire, ArdeeJames CarrollRound 5
12 00 PMNewtown Blues 1-231-18Geraldines Newtown BluesStephen MurphyRound 5
12 00 PMSt Josephs 2-143-11Clan na nGael Cluskey ParkDavid FediganRound 5
12 30 PMSt Patrick’s GFC 3-121-12Naomh Mairtin Páirc EamoinJohn MurphyRound 5

Division 5 League
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
11 00 AMSt Mochtas 2-91-15Kilkerley Emmets Páirc MochtaKevin CarrollRound 5
12 00 PMDundalk Young Irelands 7-114-7John Mitchels Pairc Eire OgPaul DrummRound 5
12 00 PMOilibhéar Pluincéad 1-131-17St Fechins GAA Páirc Oilibhéar PluincéadStephen MurphyRound 5
5 00 PMRoche Emmets GFC 1-142-11Glen Emmets Páirc de RóisteUltan Mc ElroyRound 5

Division 6 League
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
12 00 PMLann Léire C.P.G. 2-134-9Wolfe Tones Football Páirc Uí Mhuirí, DunleerPatsy ConnollyRound 4

Monday 20th May 2019
2019 U13 Tain Og Group 5
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 30 PMCootehill Celtic GAA 0-12-8St Fechins GAA CootehillStephen McKennaRound 2

Drogheda Independent/Argus U12 Division 1 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 30 PMCooley Kickhams 6-179-6Newtown Blues Fr McEvoy ParkCathal O BrienRound 4

Drogheda Independent/Argus U12 Division 3 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 00 PMGeraldines 1-71-5St Brides KnockbridgePaul KneelRound 4

Drogheda Independent/Argus U14 Division 1 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 30 PMGlen Emmets CONC0-0Cooley Kickhams/Cuchulainn Gaels Fr McEvoy Park TBCRound 6

Drogheda Independent/Argus U16 Division 1 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 30 PMSt Kevins/Dreadnots 1-149-15Cooley Kickhams Páirc Chaoimhín NaofaTed HayesRound 8
7 30 PMGeraldines 5-112-9O`Raghallaighs GeraldinesPeter HoeyRound 8

Drogheda Independent/Argus U16 Division 2 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 30 PMSt Fechins GAA 7-51-1St Brides Páirc Naomh FeichinFinton LevinsRound 7
7 30 PMNa Piarsaigh/Sean O’Mahonys/Dowdallshill 8-130-4Roche Emmets GFC Point RoadKevin BradyRound 7
7 30 PMO’Connells/Stabannon Parnells/John Mitchels 1-132-19St Patrick’s GFC Stabannon ParnellsJohn CrawleyRound 7
7 30 PMKilkerley Emmets/Naomh Malachi 0-105-17Wolfe Tones Football Pairc EmmitiJohn MurphyRound 7
7 30 PMMattock Rangers/Hunterstown Rovers 0-0CONCDundalk Young Irelands/St Mochtas Páirc MáiteoigeDeclan DunneRound 7

Drogheda Independent/Argus U16 League Division 3
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 30 PMSt Nicholas GFC 6-150-3Glyde Rangers/Sean McDermotts/Westerns/St Mochtas Jimmy Pentony ParkUltan Mc ElroyRound 7
7 30 PMNewtown Blues 4-128-5Ardee St. Mary’s G.F.C. Newtown BluesStephen MurphyRound 7
7 30 PMSt Josephs 1-76-8Naomh Mairtin Cluskey ParkBrian BradyRound 7
7 30 PMNaomh Fionnbarra/Lannleire 5-93-6Oilibhéar Pluincéad Dunleer GAA GroundsNoel HandRound 7

Tuesday 21st May 2019
Division 4 League
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
8 00 PMMattock Rangers 1-150-14Cooley Kickhams Páirc MáiteoigeTed HayesRound 6

Division 5 League
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
8 00 PMDreadnots 4-160-6John Mitchels Páirc DreadnotsColm Mc ColloughRound 1
8 00 PMGlen Emmets 0-0CONCDundalk Young Irelands Cusack Park TBCRound 2
8 00 PMNaomh Fionnbarra 2-104-14St Mochtas John Markey ParkJohn CrawleyRound 2

Division 6 League
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
8 00 PMNaomh Mairtin 3-110-3Na Piarsaigh Pairc Naomh MairtinTadhg RooneyRound 2
8 00 PMGlyde Rangers/Sean McDermotts/Westerns 0-91-12Lann Léire C.P.G. Páirc Uí TaibhDeclan DunneRound 3

Wednesday 22nd May 2019
Celtic Challenge Group F
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 30 PMLouth 3-91-15Longford GrangegoddenJames ClarkeRound 4

Leinster Junior Football Championship
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 00 PMWicklow 1-164-10Louth AughrimChris DwyerQuarter Final

Drogheda Independent/ Argus U14 Division 3 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 30 PMSt Mochtas/St Brides 4-142-3Dundalk Young Irelands Páirc MochtaJohn CrawleyRound 8
7 30 PMMattock Rangers/Hunterstown Rovers 0-0CONCClan na nGael Páirc Máiteoige TBCRound 8
7 30 PMSt Patrick’s GFC 8-83-9Na Piarsaigh/Sean O’Mahonys/Dowdallshill Páirc EamoinPeter HoeyRound 8
7 30 PMSt Nicholas GFC 6-182-3Wolfe Tones Football Jimmy Pentony ParkPatsy ConnollyRound 8

Drogheda Independent/Argus U14 Division 1 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 30 PMNaomh Fionnbarra 3-145-16Ardee St. Mary’s G.F.C. John Markey ParkTommy Mc EnteggartRound 7
7 30 PMCooley Kickhams/Cuchulainn Gaels 2-111-3Roche Emmets GFC Fr McEvoy ParkPaul DrummRound 7
7 30 PMDundalk Gaels 1-65-9Naomh Mairtin Dundalk Gaels                              Brian BradyRound 7

Drogheda Independent/Argus U14 Division 2 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 30 PMSt Kevins/Lann Léire 1-76-9Geraldines Páirc Uí Mhuirí, DunleerTadhg RooneyRound 8
7 30 PMO`Raghallaighs 2-43-18Kilkerley Emmets/Naomh Malachi Gaelic GroundsPaul Finnegan (Snr)Round 8
7 30 PMO’Connells/Stabannon Parnells 1-30-9St Josephs The GroveDesmond Mc DonaldRound 8
7 30 PMOilibhéar Pluincéad 4-86-11Newtown Blues Páirc Oilibhéar PluincéadStephen JohnsonRound 8
7 30 PMGlyde Rangers/Sean McDermotts/Westerns 2-121-8St Fechins GAA Páirc Uí TaibhNoel HandRound 8

Thursday 23rd May 2019
Development Hurling League
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
8 00 PMMattock Rangers 2-130-7Latton O’Rahilly GAA Club Páirc MáiteoigeNoel MullaneyRound 5

Division 5 League
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
8 00 PMSt Fechins GAA 2-153-10St. Kevins Páirc Naomh FeichinTommy Mc EnteggartRound 6

Friday 24th May 2019
Division 1
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
8 00 PMCooley Kickhams 1-150-11St Brides Fr McEvoy ParkDavid FediganRound 7

Division 3B
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
8 00 PMCuchulainn Gaels 2-71-8Annaghminnon Rovers Páirc Naomh LorcanPaul Finnegan (Snr)Round 10
8 00 PMWolfe Tones Football 1-133-9John Mitchels Pairc Bhoilfe ToinColm Mc ColloughRound 10
8 00 PMDowdallshill 1-121-6St Nicholas GFC Dowdallshill, DundalkDavid J. Mc ArdleRound 10

Division 4 League
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
8 00 PMDundalk Gaels 3-212-13Clan na nGael Dundalk Gaels                              Brian BradyRound 6
8 00 PMSt Josephs 2-82-18Ardee St. Mary’s G.F.C. Cluskey ParkDeclan DunneRound 6
8 00 PMGeraldines 3-125-12St Patrick’s GFC GeraldinesColin Mc KennaRound 6

Division 5 League
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 30 PMSean O Mahonys 0-83-13St Mochtas Páirc MochtaPaul KneelRound 6
8 00 PMNaomh Fionnbarra 4-160-15Roche Emmets GFC John Markey ParkPatsy ConnollyRound 6
8 00 PMKilkerley Emmets 3-162-8Dundalk Young Irelands Páirc Chill ChoirleKevin BradyRound 6

Drogheda Independent/Argus U12 Division 3 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 00 PMSean O Mahonys 13-163-1Clan na nGael Clan na Gael, DundalkPaul DrummRound 4

Drogheda Independent/Argus U16 Division 1 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 30 PMCooley Kickhams 3-154-11Geraldines Páirc Séamus Mhic hEochaidh, HaggardstownPaul BurkeRound 9
7 30 PMDundalk Gaels/Clan na Gael 6-116-8St Kevins/Dreadnots Dundalk GaelsThomas MulhollandRound 9
8 00 PMO`Raghallaighs 5-222-5Glen Emmets Gaelic GroundsStephen MurphyRound 9

Drogheda Independent/Argus U16 Division 2 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 00 PMWolfe Tones Football 7-161-8Mattock Rangers/Hunterstown Rovers Páirc MáiteoigeThomas BrennanRound 8
7 30 PMDundalk Young Irelands/St Mochtas 1-108-18Na Piarsaigh/Sean O’Mahonys/Dowdallshill Pairc Eire OgJohn CrawleyRound 8
7 30 PMSt Patrick’s GFC 5-178-8St Fechins GAA Páirc EamoinCathal O BrienRound 8

Drogheda Independent/Argus U16 League Division 3
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
6 30 PMNaomh Mairtin 4-72-11Oilibhéar Pluincéad Pairc Naomh MairtinTommy Mc EnteggartRound 2

Saturday 25th May 2019
Leinster GAA Football Senior Championship
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 00 PMDublin 5-210-10Louth PortlaoiseJerome HenryQuarter-Final

U. 15 Football Talent Academy Group H
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
12 00 PMLouth 4-136-17Longford Darver TBCRound 2

Sunday 26th May 2019
Division 6 League
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
3 00 PMNa Piarsaigh 1-63-12Lann Léire C.P.G. Pairc An tAthair Ui DhubhthaighPaul DrummRound 5

Monday 27th May 2019
2019 U13 Tain Og Group 5
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 30 PMLatton O’Rahilly GAA Club 1-515-13St Fechins GAA LattonJohn EmoRound 5

2019 U13 Tain Og Group 6
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 45 PMKnockbridge 3-27-7Middletown Na Fianna Knockbridge HurlingMáirtín Mc GannRound 5

Drogheda Independent/Argus Minor league Division 2 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
8 00 PMNaomh Mairtin 3-102-7Newtown Blues Pairc Naomh MairtinKevin LevinsRound 5

Drogheda Independent/Argus U12 Division 1 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 00 PMArdee St. Mary’s G.F.C. 7-121-4Newtown Blues Páirc Mhuire, ArdeeDeclan DunneRound 5
7 00 PMCooley Kickhams 5-84-3St Patrick’s GFC Fr McEvoy ParkPeter HoeyRound 5

Drogheda Independent/Argus U14 Division 2 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
6 30 PMSt Josephs 2-72-3O`Raghallaighs Cluskey ParkJonathan ConlonRound 5
7 30 PMKilkerley Emmets/Naomh Malachi 9-82-8Oilibhéar Pluincéad Pairc EmmitiDavid J. Mc ArdleRound 7

Tuesday 28th May 2019
Division 4 League
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
8 00 PMNaomh Mairtin 3-181-6Hunterstown Rovers GFC Pairc Naomh MairtinDesmond Mc DonaldRound 6
8 00 PMNewtown Blues 0-111-16Mattock Rangers Newtown BluesColm Mc ColloughRound 7

Division 5 League
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
8 00 PMGlen Emmets 0-75-21Dreadnots Cusack ParkKevin LevinsRound 6
8 00 PMJohn Mitchels 1-131-12Oilibhéar Pluincéad Páirc Sean MistealStephen JohnsonRound 6

Division 6 League
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
8 00 PMO’Connells GFC 3-151-18Na Piarsaigh The Grove FieldDeclan DunneRound 4

Wednesday 29th May 2019
Leo Murphy Cup Group 1 - GAA U20 Football Development League
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 30 PMCavan 4-160-10Louth Kingspan BreffniAnthony MarronRound 1

Drogheda Independent/ Argus U14 Division 3 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 30 PMNa Piarsaigh/Sean O’Mahonys/Dowdallshill 5-82-1St Mochtas/St Brides Na PiarsaighColin Mc KennaRound 9
7 30 PMDreadnots 0-16-6St Nicholas GFC Páirc DreadnotsColm Mc ColloughRound 9
7 30 PMClan na nGael 2-43-10St Patrick’s GFC Pairc Clan na GaelStephen YoreRound 9
7 30 PMWolfe Tones Football 1-69-16Mattock Rangers/Hunterstown Rovers Pairc Bhoilfe ToinStephen JohnsonRound 9

Drogheda Independent/Argus U12 Division 4 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
6 45 PMMattock Rangers 6-46-10Hunterstown Rovers GFC Páirc MáiteoigeNoel HandRound 5

Drogheda Independent/Argus U14 Division 2 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 30 PMSt Fechins GAA 3-92-5Oilibhéar Pluincéad Páirc Naomh FeichinDeclan DunneRound 9
7 30 PMNewtown Blues 8-101-2O`Raghallaighs Newtown BluesAlan GoringRound 9
7 30 PMSt Josephs 1-50-10Geraldines Cluskey ParkPeter HoeyRound 9
7 30 PMKilkerley Emmets/Naomh Malachi 2-140-10St Kevins/Lann Léire Pairc EmmitiThomas MulhollandRound 9

Thursday 30th May 2019
Development Hurling League
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
8 00 PMMattock Rangers 2-182-4East Cavan Gaels Páirc MáiteoigeStephen McKennaRound 6

Division 5 League
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
8 00 PMDundalk Young Irelands 2-101-6Sean O Mahonys Pairc Eire OgPaul KneelRound 7

Division 6 League
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
8 00 PMO`Raghallaighs 0-93-18Naomh Mairtin Gaelic GroundsPaul Finnegan (Snr)Round 4

Friday 31st May 2019
Division 4 League
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
8 00 PMDundalk Gaels 2-81-13Naomh Mairtin Dundalk Gaels                              David J. Mc ArdleRound 7

Division 5 League
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 45 PMRoche Emmets GFC 1-102-5St Fechins GAA Páirc de RóistePaul Finnegan (Snr)Round 7
8 00 PMDreadnots 1-160-10St Mochtas Páirc DreadnotsStephen MurphyRound 7
8 00 PMGlen Emmets 2-101-18Naomh Fionnbarra Cusack ParkStephen MurphyRound 7

Division 6 League
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
8 00 PMWolfe Tones Football 2-122-7O’Connells GFC Pairc Bhoilfe ToinColm Mc ColloughRound 3

Drogheda Independent/Argus U12 Division 1 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 00 PMNaomh Mairtin 2-110-6Glen Emmets Pairc Naomh MairtinAlan GoringRound 5

Drogheda Independent/Argus U12 Division 2 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 00 PMSt Fechins GAA 1-59-8Kilkerley Emmets/Naomh Malachi Páirc Naomh FeichinStephen MurphyRound 5
7 00 PMO’Connells/Stabannon Parnells/John Mitchels 4-93-7St Kevins/Lann Léire The GroveTommy Mc EnteggartRound 5

Drogheda Independent/Argus U12 Division 3 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 00 PMNa Piarsaigh 1-22-9St Brides Pairc An tAthair Ui DhubhthaighCathal O BrienRound 5
7 00 PMNaomh Fionnbarra 0-46-8Sean O Mahonys John Markey ParkKevin CarrollRound 5

Drogheda Independent/Argus U12 Division 4 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 00 PMDreadnots 1-52-6Oilibhéar Pluincéad Páirc DreadnotsPeter BriscoeRound 5
7 00 PMO`Raghallaighs 4-80-5St Nicholas GFC Gaelic Grounds TBCRound 5

Saturday 1st June 2019
Leo Murphy Cup Group 1 - GAA U20 Football Development League
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
1 00 PMLouth 3-134-18Antrim Páirc Mhuire, ArdeeConor DourneenRound 2

Nicky Rackard Cup Group 2
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
3 00 PMTyrone 2-211-17Louth Healy Park, OmaghMick MurtaghRound 3

Sunday 2nd June 2019
Division 4 League
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
3 00 PMClan na nGael 0-50-16Ardee St. Mary’s G.F.C. Pairc Clan na GaelColin HalliganRound 7
3 00 PMSt Patrick’s GFC 6-161-5St Brides Páirc EamoinUltan Mc ElroyRound 7

Monday 3rd June 2019
2019 U15 Tain Og Group 5
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 00 PMSt Fechins GAA 5-65-5The Saints Páirc Naomh FeichinBrian BradyRound 5
North Meath Hurling P P Mattock Rangers Round 5Postponed

2019 U15 Tain Og Group 6
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 30 PMNaomh Moninne 0-0CONCSean Treacy’s Hurling Club Naomh MoninneMichael LoftusRound 5

Drogheda Independent/Argus U12 Division 1 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
6 45 PMGlen Emmets 1-33-7St Patrick’s GFC Cusack ParkJohn CrawleyRound 6

Drogheda Independent/Argus U14 Division 2 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 00 PMO’Connells/Stabannon Parnells 2-51-10Glyde Rangers/Sean McDermotts/Westerns The GrovePaul Finnegan (Snr)Round 9

Tuesday 4th June 2019
Division 4 League
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
8 00 PMSt Brides 0-100-11Newtown Blues Páirc an ChuinnighPeter HoeyRound 6
8 00 PMHunterstown Rovers GFC 0-33-16Geraldines Páirc Mhuire, ArdeeStephen JohnsonRound 7
8 00 PMCooley Kickhams 0-0CONCSt Josephs Fr McEvoy ParkPaul Finnegan (Snr)Round 7

Division 5 League
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
8 00 PMSt. Kevins 2-52-13John Mitchels Páirc Chaoimhín NaofaKevin CarrollRound 7

Wednesday 5th June 2019
Celtic Challenge Group F
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 30 PMKildare Cadets ------Louth Ardclough TBCRound 5

Leinster Junior Football Championship
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 30 PMMeath 0-172-10Louth Páirc TailteannDavid O'ConnorSemi Final

Drogheda Independent/Argus U14 League Division 2B Knockout 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 30 PMGlyde Rangers/Sean McDermotts/Westerns 3-114-6O`Raghallaighs Páirc Mac DiarmadaFinton LevinsQuarter Finals
7 30 PMOilibhéar Pluincéad 7-84-9St Kevins/Lann Léire Páirc Oilibhéar PluincéadPaul Finnegan (Snr)Quarter Finals

Drogheda independent/Argus U14 League Division 3A 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 30 PMSt Patrick’s GFC 9-60-8St Nicholas GFC Páirc EamoinJohn MurphySemi-Finals

Drogheda independent/Argus U14 League Division 3B Knockout 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 30 PMDundalk Young Irelands 4-48-8Wolfe Tones Football Pairc Eire OgPaul BurkeQuarter Finals

Thursday 6th June 2019
Development Hurling League
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
8 00 PMGaeil Triucha Clg 0-141-8Mattock Rangers TruaghMalachy Trainor JnrRound 7

Friday 7th June 2019
Division 4 League
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
8 00 PMGeraldines 1-52-18Dundalk Gaels GeraldinesPaul Finnegan (Snr)Round 8

Division 5 League
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
8 00 PMOilibhéar Pluincéad CONC0-0Kilkerley Emmets Páirc Oilibhéar PluincéadNoel HandRound 7

Division 6 League
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
8 00 PMWolfe Tones Football 3-123-9Glyde Rangers/Sean McDermotts/Westerns Pairc Bhoilfe ToinStephen MurphyRound 5
8 00 PMNaomh Mairtin 5-152-6O’Connells GFC Pairc Naomh MairtinStephen MurphyRound 5

John West Feile na nGael 2019- Boys Division 9 - Group A
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
5 30 PMCauseway 0-41-4St Fechins GAA Causeway TBCRound 1
7 00 PMSt Fechins GAA 1-40-2St Patrick’s Causeway TBCRound 2

John West Feile na nGael 2019- Boys Division 8 - Group B
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
5 30 PMCill Briotáin 1-61-5Naomh Moninne Kilbrittain GAA TBCRound 1
6 30 PMCastlebar Mitchels Hurling 3-51-2Naomh Moninne Kilbrittain GAA TBCRound 2

John West Feile na nGael 2019- Camogie Division 6 - Group C
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
5 30 PMClonakilty 4-01-0St Kevins/Dreadnots Bandon TBCRound 1
6 30 PMSt Kevins/Dreadnots 3-12-2Aughrim Bandon TBCRound 2

Saturday 8th June 2019
GAA Football All-Ireland Senior Championship
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 00 PMLouth 1-112-16Antrim Gaelic Grounds, DroghedaMartin McNallyRound 1

Leo Murphy Cup Group 1 - GAA U20 Football Development League
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
1 00 PMLouth 0-52-19Derry Páirc Mhuire, ArdeePat ClarkeRound 3

Nicky Rackard Cup
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
3 00 PMMonaghan 4-172-20Louth CrossmaglenJames ClarkeRelegation Play-off

John West Feile na nGael 2019- Boys Division 9 - Group A
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
10 00 AMKilmoyley G.A.A. 2-91-1St Fechins GAA Kilmoyley TBCRound 3

John West Feile na nGael 2019 - Camogie Division 6 - Cup
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
3 00 PMFour Roads 5-00-1St Kevins/Dreadnots Baile Mhuirne TBCQuarter Final 4

John West Feile na nGael 2019- Boys Division 8 - Group B
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
10 30 AMAhan Gaels 2-50-5Naomh Moninne Enniskeane TBCRound 3

John West Feile na nGael 2019- Boys Division 8 - Shield
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
2 00 PMAbbeydorney 0-41-7Naomh Moninne Cloughdubh TBCQuarter Final 1

John West Feile na nGael 2019- Boys Division 9 - Cup
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
3 00 PMLongford Slashers 5-60-2St Fechins GAA Currans TBCQuarter Final 2

John West Feile na nGael 2019- Camogie Division 6 - Group C
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
10 00 AMBandon 0-02-3St Kevins/Dreadnots Bandon TBCRound 3

Sunday 9th June 2019
Division 4 League
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
12 00 PMArdee St. Mary’s G.F.C. 3-172-10Cooley Kickhams Páirc Mhuire, ArdeePatsy ConnollyRound 8
12 00 PMClan na nGael 1-94-14Naomh Mairtin Pairc Clan na GaelPaul Finnegan (Snr)Round 8
12 00 PMMattock Rangers 3-164-4St Patrick’s GFC Páirc MáiteoigeFinton LevinsRound 8

Division 5 League
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
12 00 PMDreadnots 5-210-6Naomh Fionnbarra Páirc DreadnotsDesmond Mc DonaldRound 8
12 00 PMKilkerley Emmets 4-193-12St. Kevins Páirc Chill ChoirleColin HalliganRound 8
12 00 PMSean O Mahonys 4-137-12Oilibhéar Pluincéad Point RoadDavid J. Mc ArdleRound 8
12 00 PMSt Mochtas 4-142-9Dundalk Young Irelands Páirc MochtaThomas MulhollandRound 8

John West Feile na nGael 2019- Boys Division 8 - Shield
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
12 00 PMNaomh Moninne 2-13-2Castleblayney Hurling Ballyanley TBCSemi Final 1

Monday 10th June 2019
Division 3B
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
8 00 PMSt Nicholas GFC 1-41-10Cuchulainn Gaels Jimmy Pentony ParkKevin LevinsRound 11

Tuesday 11th June 2019
Division 1
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
8 00 PMO`Raghallaighs 1-131-12Dreadnots Gaelic GroundsLiam O BrienRound 8
8 00 PMGeraldines 2-201-9St Patrick’s GFC GeraldinesColin HalliganRound 8
8 00 PMArdee St. Mary’s G.F.C. 4-132-12Cooley Kickhams Páirc Mhuire, ArdeeDesmond Mc DonaldRound 8
8 00 PMClan na nGael 3-95-14Mattock Rangers Pairc Clan na GaelDeclan DunneRound 8
8 00 PMNewtown Blues 1-130-10Sean O Mahonys Newtown BluesStephen JohnsonRound 8
8 00 PMSt Brides 1-103-13Naomh Mairtin Páirc an ChuinnighJonathan ConlonRound 8

Division 2
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
8 00 PMDundalk Gaels 0-162-6Dundalk Young Irelands Dundalk Gaels                              Kevin CarrollRound 8
8 00 PMKilkerley Emmets 1-130-12Hunterstown Rovers GFC Páirc Chill ChoirlePaul Finnegan (Snr)Round 8
8 00 PMSt Fechins GAA 2-233-9Oilibhéar Pluincéad Páirc Naomh FeichinAndrew LenehanRound 8
8 00 PMSt Josephs 0-120-8Glyde Rangers Cluskey ParkStephen MurphyRound 8
8 00 PMSt. Kevins 2-60-20O’Connells GFC Páirc Chaoimhín NaofaPaul KneelRound 8

Division 3A
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
8 00 PMRoche Emmets GFC 0-151-9Lann Léire C.P.G. Páirc Uí Mhuirí, DunleerPatsy ConnollyRound 8
8 00 PMNa Piarsaigh 2-142-8Naomh Malachi Pairc An tAthair Ui DhubhthaighThomas BrennanRound 8

Division 3B
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
8 00 PMWesterns 2-161-6Dowdallshill ReaghstownNoel HandRound 11
8 00 PMJohn Mitchels 3-141-7Sean McDermotts Páirc Sean MistealDavid J. Mc ArdleRound 11
8 00 PMAnnaghminnon Rovers 1-73-9Wolfe Tones Football Páirc AnnachminnonJohn CrawleyRound 11

Thursday 13th June 2019
Development Hurling League
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
8 00 PMMattock Rangers 3-162-6East Cavan Gaels Páirc MáiteoigePaul BoylanShield Semi Final

Division 4 League
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
8 00 PMSt Josephs 0-92-18Newtown Blues Cluskey ParkPeter HoeyRound 8
8 00 PMSt Brides 0-110-10Hunterstown Rovers GFC Páirc an Chuinnigh TBCRound 8

Division 5 League
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
8 00 PMSt Fechins GAA 0-0CONCGlen Emmets Páirc Naomh Feichin TBCRound 8
8 00 PMJohn Mitchels 0-51-20Roche Emmets GFC Páirc Sean MistealKevin LevinsRound 8

Friday 14th June 2019
Division 3B
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
8 00 PMSean McDermotts 0-112-8Dowdallshill Páirc Mac DiarmadaKevin LevinsRound 7

Division 5 League
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
8 00 PMDundalk Young Irelands 2-55-14Dreadnots Pairc Eire OgPatsy ConnollyRound 9

Drogheda Independent/Argus U12 Division 1 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 00 PMNewtown Blues 7-115-5Naomh Mairtin Newtown BluesAlan GoringRound 6

Drogheda Independent/Argus U12 Division 2 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 00 PMSt Kevins/Lann Léire 7-63-7Geraldines Páirc Chaoimhín NaofaPeter BriscoeRound 6
7 00 PMKilkerley Emmets/Naomh Malachi 1-75-5O’Connells/Stabannon Parnells/John Mitchels Pairc EmmitiJohn MurphyRound 6

Drogheda Independent/Argus U12 Division 3 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
6 45 PMSt Brides 2-44-7Glyde Rangers/Sean McDermotts/Westerns Páirc an ChuinnighPaul Finnegan (Snr)Round 6
7 00 PMRoche Emmets GFC 4-36-8Naomh Fionnbarra Páirc de RóisteUltan Mc ElroyRound 6
7 00 PMSean O Mahonys 0-0CONCNa Piarsaigh Point RoadCathal O BrienRound 6
7 00 PMGeraldines 0-0CONCClan na nGael GeraldinesThomas MulhollandRound 6

Drogheda Independent/Argus U12 Division 4 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 00 PMHunterstown Rovers GFC 7-114-1Wolfe Tones Football Páirc Baile FiachJohn CrawleyRound 6
7 00 PMSt Nicholas GFC 0-101-1Mattock Rangers Jimmy Pentony ParkStephen JohnsonRound 6
7 00 PMOilibhéar Pluincéad 1-34-5O`Raghallaighs Páirc Oilibhéar PluincéadPatrick MurtaghRound 6

Saturday 15th June 2019
Corn Michael Feery
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
2 45 PMLouth 4-113-19Donegal GarvagheyBarry WintersQuarter Final

Division 4 League
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 00 PMNaomh Mairtin 1-90-10Geraldines Pairc Naomh MairtinTommy Mc EnteggartRound 9
7 00 PMNewtown Blues 3-110-13Ardee St. Mary’s G.F.C. Newtown BluesColm Mc ColloughRound 9

Division 5 League
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 00 PMNaomh Fionnbarra 1-103-8St Fechins GAA John Markey ParkDesmond Mc DonaldRound 9
7 00 PMOilibhéar Pluincéad 2-131-18St Mochtas Páirc Oilibhéar PluincéadStephen MurphyRound 9
7 00 PMSt. Kevins 0-81-12Sean O Mahonys Páirc Chaoimhín NaofaDavid J. Mc ArdleRound 9
7 00 PMRoche Emmets GFC 2-85-11Kilkerley Emmets Páirc de RóistePeter HoeyRound 9

Sunday 16th June 2019
Division 6 League
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
12 00 PMLann Léire C.P.G. 0-71-19Naomh Mairtin Páirc Uí Mhuirí, DunleerDeclan DunneRound 6

Senior Hurling League 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
3 00 PMSt Fechins GAA 2-242-6Naomh Moninne Páirc Naomh FeichinJim O RourkeRound 2

Monday 17th June 2019
2019 U13 Tain Og- Division 1
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 00 PMSt Fechins GAA 1-133-8Céide Lámh Dhearg Darver Centre of ExcellenceKevin BradySemi-Finals

2019 U13 Tain Og- Division 6
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 15 PMSean Treacy’s Hurling Club 3-33-6Knockbridge Sherry`s ComplexBarry WintersSemi-Finals

Division 4 League
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
8 00 PMDundalk Gaels 2-101-7St Brides Dundalk Gaels                              Paul KneelRound 9

Drogheda Independent/Argus U12 Division 1 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 00 PMArdee St. Mary’s G.F.C. 2-80-8Cooley Kickhams Páirc Mhuire, ArdeeKevin CarrollRound 6

Drogheda Independent/Argus U14 League Knockout Division 1A 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 30 PMNaomh Mairtin 1-83-8Dundalk Gaels Pairc Naomh MairtinStephen JohnsonSemi-Finals

Drogheda Independent/Argus U16 Division 1 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 30 PMGlen Emmets 3-181-5Dundalk Gaels/Clan na Gael Cusack ParkTed HayesRound 8

Drogheda Independent/Argus U16 Division 2 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 30 PMSt Brides 2-124-5Kilkerley Emmets/Naomh Malachi Páirc an ChuinnighNoel HandRound 8

Drogheda Independent/Argus U16 League Division 3
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
6 30 PMNaomh Fionnbarra/Lannleire 4-83-5Ardee St. Mary’s G.F.C. John Markey ParkFinton LevinsRound 2

Tuesday 18th June 2019
Division 2
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
8 00 PMNaomh Fionnbarra 0-82-16St Mochtas John Markey ParkPaul Finnegan (Snr)Round 8

Division 3B
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
8 00 PMSean McDermotts 1-100-12Westerns Páirc Mac DiarmadaDavid FediganRound 10

Division 4 League
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
8 00 PMCooley Kickhams 5-84-13Clan na nGael Fr McEvoy ParkJohn MurphyRound 9
8 00 PMSt Patrick’s GFC 1-210-11St Josephs Páirc EamoinColin HalliganRound 9

Division 5 League
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
8 00 PMGlen Emmets 5-141-13John Mitchels Cusack ParkNoel HandRound 9

Division 6 League
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
8 00 PMO’Connells GFC CONC0-0O`Raghallaighs The Grove FieldThomas BrennanRound 6

Senior Hurling League 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
8 00 PMPearse Óg 1-72-22Knockbridge DkITMicheal LoftusRound 2

Drogheda Independent/Argus U12 Division 2 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 00 PMGeraldines 2-67-7St Josephs GeraldinesJonathan ConlonRound 5

Drogheda Independent/Argus U12 Division 3 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
6 30 PMClan na nGael 0-0CONCRoche Emmets GFC Pairc Clan na Gael TBCRound 5

Drogheda Independent/Argus U14 League Division 2B Knockout 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 30 PMKilkerley Emmets/Naomh Malachi 4-131-8Oilibhéar Pluincéad Páirc Chill ChoirleTed HayesSemi-Final

Wednesday 19th June 2019
Division 6 League
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
8 00 PMGlyde Rangers/Sean McDermotts/Westerns 0-0CONCNa Piarsaigh ReaghstownJohn CrawleyRound 6

Drogheda Independent/Argus U14 League Division 2A Knockout 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 30 PMSt Josephs 5-64-6Newtown Blues Cluskey ParkBrian BradySemi-Finals
7 30 PMGeraldines 4-40-7St Fechins GAA GeraldinesPaul Finnegan (Snr)Semi-Finals

Drogheda Independent/Argus U14 League Division 2B Knockout 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 30 PMO’Connells/Stabannon Parnells 4-116-6Glyde Rangers/Sean McDermotts/Westerns The GroveFinton LevinsSemi-Final

Drogheda Independent/Argus U14 League Knockout Division 1A 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 30 PMCooley Kickhams/Cuchulainn Gaels 4-83-9Ardee St. Mary’s G.F.C. Fr McEvoy ParkKevin BradySemi-Finals

Drogheda Independent/Argus U14 League Knockout Division 1B 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 30 PMRoche Emmets GFC 0-0CONCGlen Emmets Páirc de Róiste TBCSemi-Finals

Drogheda independent/Argus U14 League Division 3A 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 30 PMMattock Rangers/Hunterstown Rovers 4-85-3Dreadnots Páirc MáiteoigeStephen MurphySemi-Finals

Drogheda independent/Argus U14 League Division 3B Knockout 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 30 PMClan na nGael 6-150-1Wolfe Tones Football Clan na Gael, DundalkPaul BurkeSemi-Final
7 30 PMNa Piarsaigh/Sean O’Mahonys/Dowdallshill 4-102-2St Mochtas/St Brides Na PiarsaighUltan Mc ElroySemi-Final

Thursday 20th June 2019
Development Hurling League
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
8 00 PMMonaghan Harps Hurling Club 0-131-12Mattock Rangers CarrickmacrossNoel MullaneyShield Final

Drogheda Independent/Argus U12 Division 2 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
8 00 PMGeraldines 1-84-12Kilkerley Emmets/Naomh Malachi Geraldines TBCRound 7

Drogheda Independent/Argus U12 Division 3 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 00 PMNaomh Fionnbarra 4-90-6Geraldines John Markey ParkTommy Mc EnteggartRound 7

Drogheda Independent/Argus U16 Division 1 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 30 PMGeraldines 0-0CONCDundalk Gaels/Clan na Gael Geraldines TBCRound 10

Drogheda Independent/Argus U16 Division 2 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 30 PMKilkerley Emmets/Naomh Malachi CONC0-0St Patrick’s GFC Pairc Emmiti TBCRound 9

Friday 21st June 2019
Division 1
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
8 00 PMSean O Mahonys 0-21-18Geraldines Point RoadThomas BrennanRound 9

Division 3A
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
8 00 PMStabannon Parnells GFC 0-84-18Roche Emmets GFC Stabannon ParnellsKevin CarrollRound 9

Drogheda Independent/Argus U16 Division 2 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 30 PMDundalk Young Irelands/St Mochtas 5-69-22Wolfe Tones Football Pairc Eire OgUltan Mc ElroyRound 9
7 30 PMMattock Rangers/Hunterstown Rovers 4-123-8St Brides Páirc MáiteoigeDesmond Mc DonaldRound 9
7 30 PMSt Fechins GAA 12-102-16Roche Emmets GFC Páirc Naomh FeichinStephen MurphyRound 9
7 30 PMNa Piarsaigh/Sean O’Mahonys/Dowdallshill 4-172-8O’Connells/Stabannon Parnells/John Mitchels Na PiarsaighPaul Finnegan (Snr)Round 9

Saturday 22nd June 2019
2019 Leinster Minor Football Shield
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
2 45 PMLongford 2-182-9Louth Glennon Brothers Pearse ParkEamon O ConnorSemi Final

Division 1
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
6 00 PMSt Patrick’s GFC 0-171-10St Brides Páirc EamoinAiden ShevlinRound 9
7 00 PMDreadnots 1-111-14Newtown Blues Páirc DreadnotsPaul Finnegan (Snr)Round 9
7 00 PMNaomh Mairtin 1-200-12Ardee St. Mary’s G.F.C. Pairc Naomh MairtinJonathan ConlonRound 9
7 00 PMCooley Kickhams 1-114-12Clan na nGael Fr McEvoy ParkKevin LevinsRound 9
7 00 PMMattock Rangers 2-130-15O`Raghallaighs Páirc MáiteoigeJohn MurphyRound 9

Division 2
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 00 PMHunterstown Rovers GFC 3-104-11Dundalk Gaels Páirc Baile FiachDeclan DunneRound 9
7 00 PMOilibhéar Pluincéad 2-132-8St Josephs Páirc Oilibhéar PluincéadStephen MurphyRound 9
7 00 PMDundalk Young Irelands 1-140-12Naomh Fionnbarra Pairc Eire OgDavid J. Mc ArdleRound 9
7 00 PMO’Connells GFC 2-161-15Kilkerley Emmets The Grove FieldDesmond Mc DonaldRound 9
7 45 PMSt Mochtas 0-103-19St Fechins GAA Páirc MochtaTommy Mc EnteggartRound 9
8 00 PMGlyde Rangers 0-121-8St. Kevins Páirc Uí TaibhStephen JohnsonRound 9

Division 3A
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 00 PMLann Léire C.P.G. 2-180-12Na Piarsaigh Páirc Uí Mhuirí, DunleerJohn CrawleyRound 9

Division 3B
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
5 15 PMCuchulainn Gaels 0-100-19Westerns Páirc Naomh LorcanPaul DrummRound 12
7 00 PMDowdallshill 3-111-8John Mitchels Dowdallshill, DundalkPatsy ConnollyRound 12

Hibernia Cup Group E
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
12 00 PMArmagh 4-183-17Louth St Pauls High School, BessbrookColin MurrayRound 2

Sunday 23rd June 2019
Division 3A
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
2 00 PMGlen Emmets 6-161-10Stabannon Parnells GFC Cusack ParkFinton LevinsRound 8

Division 3B
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
12 00 PMSean McDermotts 3-160-8Wolfe Tones Football Páirc Mac DiarmadaNoel HandRound 12

Monday 24th June 2019
Drogheda Independent/Argus Minoe League Division 3 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 30 PMDundalk Young Irelands CONC0-0Geraldines Pairc Eire Og TBCRound 5
7 30 PMNaomh Fionnbarra/Lannleire 0-0CONCNa Piarsaigh/Sean O’Mahonys/Dowdallshill Naomh Fionnbarra/Lannleire TBCRound 5
7 30 PMDundalk Gaels 0-0CONCSt Nicholas GFC Dundalk Gaels                              Cathal O BrienRound 5

Drogheda Independent/Argus Minor league Division 2 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 30 PMDreadnots 4-134-16Stabannon/St Kevins Páirc DreadnotsStephen JohnsonRound 5
7 30 PMMattock Rangers/Hunterstown Rovers 0-72-13St Patrick’s GFC Mattock Rangers/Hunterstown RoversDesmond Mc DonaldRound 5

Drogheda Independent/Argus U14 League Division 2A Knockout 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
8 00 PMGeraldines 6-85-10St Josephs DarverNoel HandFinal

Drogheda Independent/Argus U14 League Division 2B Knockout 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
6 45 PMKilkerley Emmets/Naomh Malachi 3-131-7Glyde Rangers/Sean McDermotts/Westerns DarverPaul BurkeFinal

Drogheda Independent/Argus U14 League Knockout Division 1A 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
8 15 PMCooley Kickhams/Cuchulainn Gaels 3-81-6Dundalk Gaels DarverLiam O BrienFinal

Drogheda Independent/Argus U14 League Knockout Division 1B 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 00 PMNaomh Fionnbarra 3-42-13Roche Emmets GFC DarverPeter HoeyFinal

Drogheda Independent/Argus U18 Division 1 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
8 00 PMRoche Emmets GFC 3-152-15St Fechins GAA Páirc de RóistePaul Finnegan (Snr)Round 5

Drogheda independent/Argus U14 League Division 3A 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 45 PMMattock Rangers/Hunterstown Rovers 3-103-6St Patrick’s GFC DarverTed HayesFinal

Drogheda independent/Argus U14 League Division 3B Knockout 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
6 30 PMNa Piarsaigh/Sean O’Mahonys/Dowdallshill 4-410-5Clan na nGael DarverThomas BrennanFinal

Tuesday 25th June 2019
Armagh Senior Hurling League Div 2
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
8 00 PMPearse Óg CONC0-0Knockbridge DkIT TBCRd 1

Division 4 League
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
8 00 PMHunterstown Rovers GFC CONC0-0Mattock Rangers Páirc Baile Fiach TBCRound 9

Division 5 League
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
8 00 PMSt. Kevins CONC0-0Naomh Fionnbarra Páirc Chaoimhín Naofa TBCRound 5

Drogheda Independent/Argus U12 Division 1 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 00 PMNaomh Mairtin 0-38-16Ardee St. Mary’s G.F.C. Pairc Naomh MairtinPaul Finnegan (Snr)Round 7

Drogheda Independent/Argus U12 Division 2 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 00 PMSt Josephs 3-101-3Dundalk Gaels Cluskey ParkDeclan DunneRound 6

Drogheda Independent/Argus U16 Division 1 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 30 PMO`Raghallaighs 1-710-12Cooley Kickhams DarverLiam O BrienRound 10
7 30 PMSt Kevins/Dreadnots 4-185-10Glen Emmets Páirc Chaoimhín NaofaPatsy ConnollyRound 10

Drogheda Independent/Argus U16 Division 2 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 30 PMRoche Emmets GFC 4-124-8O’Connells/Stabannon Parnells/John Mitchels Páirc de RóisteThomas MulhollandRound 8

Drogheda Independent/Argus U16 League Division 3A Knockout 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 30 PMNaomh Mairtin 1-127-21Oilibhéar Pluincéad Pairc Naomh MairtinStephen MurphySemi-Finals
7 30 PMNaomh Fionnbarra/Lannleire 7-182-3St Nicholas GFC Páirc Uí Mhuirí, DunleerDavid J. Mc ArdleSemi-Finals

Drogheda Independent/Argus U16 League Division 3B Knockout 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 30 PMArdee St. Mary’s G.F.C. 7-64-5Newtown Blues Páirc Mhuire, ArdeeThomas BrennanSemi-Finals
7 30 PMGlyde Rangers/Sean McDermotts/Westerns 0-0CONCSt Josephs Páirc Uí Taibh TBCSemi-Finals

Wednesday 26th June 2019
Division 1
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
8 15 PMCooley Kickhams 1-143-15Naomh Mairtin Fr McEvoy ParkDesmond Mc DonaldRound 10

Drogheda Independent/Argus Minor league Division 2 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 30 PMSt Josephs 0-0CONCO`Raghallaighs Cluskey Park TBCRound 5

Drogheda Independent/Argus U18 Division 1 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 30 PMClan na nGael 1-44-10Kilkerley Emmets/Naomh Malachi Pairc Clan na GaelJohn MurphyRound 5

Thursday 27th June 2019
2019 U15 Tain Og- Division 3
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 30 PMNaomh Moninne 6-133-4Omagh St Enda’s CloghanStephen McKennaSemi-Finals

Division 1
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
8 00 PMNewtown Blues 3-111-9Mattock Rangers Newtown BluesLiam O BrienRound 10

Senior Hurling League 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
8 00 PMSt Fechins GAA 0-0CONCPearse Óg Páirc Naomh Feichin TBCRound 3
8 00 PMNaomh Moninne 0-150-15Knockbridge Páirc Naomh Bríd, DowdallshillMairtin Mc GannRound 3

Friday 28th June 2019
Division 1
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
8 00 PMGeraldines 0-101-11Dreadnots GeraldinesNoel HandRound 10
8 00 PMClan na nGael 6-161-11O`Raghallaighs Pairc Clan na GaelJonathan ConlonRound 10
8 00 PMSt Brides 0-140-8Sean O Mahonys Páirc an ChuinnighPatsy ConnollyRound 10
8 00 PMArdee St. Mary’s G.F.C. 1-90-10St Patrick’s GFC Páirc Mhuire, ArdeeDesmond Mc DonaldRound 10

Division 2
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
8 00 PMGlyde Rangers 0-80-20Oilibhéar Pluincéad Páirc Uí TaibhPaul Finnegan (Snr)Round 10
8 00 PMSt Josephs 2-81-11St Mochtas Cluskey ParkDavid J. Mc ArdleRound 10
8 00 PMSt Fechins GAA 1-110-10Dundalk Young Irelands Páirc Naomh FeichinDeclan DunneRound 10
8 00 PMNaomh Fionnbarra 2-102-13Hunterstown Rovers GFC John Markey ParkTed HayesRound 10
8 00 PMSt. Kevins 4-91-13Kilkerley Emmets Páirc Chaoimhín NaofaDavid FediganRound 10
8 00 PMDundalk Gaels 1-183-13O’Connells GFC Dundalk Gaels                              Stephen JohnsonRound 10

Division 3A
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
8 30 PMNaomh Malachi 1-50-15Glen Emmets Páirc Naomh MalachiKevin CarrollRound 9

Division 3B
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
8 00 PMWesterns 1-231-8St Nicholas GFC ReaghstownFinton LevinsRound 13
8 00 PMWolfe Tones Football 0-134-8Dowdallshill Pairc Bhoilfe ToinAndrew LenehanRound 13
8 00 PMAnnaghminnon Rovers 2-82-15Sean McDermotts Páirc AnnachminnonCathal O BrienRound 13
8 00 PMJohn Mitchels 2-141-7Cuchulainn Gaels Páirc Sean MistealJames CarrollRound 13

Drogheda Independent/Argus Minoe League Division 3 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
TBCNa Piarsaigh/Sean O’Mahonys/Dowdallshill 0-0CONCDundalk Young Irelands Point Road TBCRound 4

Drogheda Independent/Argus U12 Division 1 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 00 PMSt Patrick’s GFC 5-102-6Newtown Blues Páirc EamoinPaul DrummRound 7

Drogheda Independent/Argus U12 Division 2 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
6 30 PMO’Connells/Stabannon Parnells/John Mitchels 10-43-7St Fechins GAA The GrovePeter HoeyRound 7

Drogheda Independent/Argus U12 Division 3 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
6 30 PMClan na nGael 5-110-8St Brides Pairc Clan na GaelJohn MurphyRound 7
6 30 PMNa Piarsaigh CONC0-0Glyde Rangers/Sean McDermotts/Westerns Pairc An tAthair Ui Dhubhthaigh TBCRound 7
6 30 PMSean O Mahonys 0-0CONCRoche Emmets GFC Point RoadJohn CrawleyRound 7

Drogheda Independent/Argus U12 Division 4 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
6 30 PMO`Raghallaighs 0-140-4Dreadnots Gaelic GroundsPatrick MurtaghRound 7

John West Feile Peile na nOg 2019 - Boys Division 7 - Group A
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
4 45 PMBealach an Dóirín 2-35-8Ardee St. Mary’s G.F.C. BallaghaderreenBenny HolmesRound 1
7 00 PMArdee St. Mary’s G.F.C. 0-102-2Cluain Dá Ghad BallaghaderreenPeter GeraghtyRound 2

John West Feile Peile na nOg 2019- Boys Division 11 - Group C
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
4 45 PMGortletteragh 1-52-8Geraldines AnnaduffMark Mc CloskeyRound 1
7 00 PMGeraldines 5-51-1St Catherine’s AnnaduffJimmy StensonRound 2

John West Feile Peile na nOg 2019- Boys Division 13 - Group B
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
5 30 PMOilibhéar Pluincéad 1-73-3Cortoon Shamrocks Connacht GAA CentreDiarmuid GriffithRound 1
7 00 PMCLG Na Cealla Beaga 3-71-3Oilibhéar Pluincéad Connacht GAA CentreMichael Mc HaleRound 2

John West Feile Peile na nOg 2019- Boys Division 3 - Group D
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
4 45 PMClann na nGael 2-71-8Naomh Mairtin KiltoomSean GalvinRound 1
7 00 PMNaomh Mairtin 1-56-9Crosserlough KiltoomWilliam GalvinRound 2

John West Feile Peile na nOg- Girls Division 3 - Group A
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
4 45 PMLoughrea 2-33-5Cooley Kickhams Kilconieron TBCRound 1
7 00 PMCooley Kickhams 2-42-1Naomh Ciaran Kilconieron TBCRound 2

John West Feile Peile na nOg- Girls Division 7 - Group B
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
5 30 PMSt. Kevins 1-110-5Kilconly Kilconly TBCRound 1
7 00 PMBallyfin CLG 3-71-6St. Kevins Kilconly TBCRound 2

Saturday 29th June 2019
Division 6 League
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 00 PMNaomh Mairtin 0-0CONCGlyde Rangers/Sean McDermotts/Westerns Pairc Naomh Mairtin TBCRound 7

John West Feile Peile na nOg 2019 - Boys Division 7 - Cup
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
2 30 PMArdee St. Mary’s G.F.C. 1-162-3Asca Lloyd KellyQuarter Final 1

John West Feile Peile na nOg 2019 - Boys Division 7 - Group A
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
10 45 AMBalla 3-12-10Ardee St. Mary’s G.F.C. BallaPeter GeraghtyRound 3

John West Feile Peile na nOg 2019- Boys Division 11 - Cup
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
2 50 PMDún Beag 2-72-5Geraldines Sligo GAA Centre of ExcellenceMichael DuffyQuarter Final 4

John West Feile Peile na nOg 2019- Boys Division 11 - Group C
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
10 45 AMAnnaduff 6-63-1Geraldines AnnaduffEnda EganRound 3

John West Feile Peile na nOg 2019- Boys Division 13 - Group B
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
10 15 AMWestport GAA 2-21-10Oilibhéar Pluincéad WestportJimmy FeeneyRound 3

John West Feile Peile na nOg 2019- Boys Division 13 - Shield
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
3 15 PMOilibhéar Pluincéad 5-111-4Pairc de Grás/Gracefield TurloughmoreCathal Mc MahonQuarter Final 2

John West Feile Peile na nOg 2019- Boys Division 3 - Group D
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
10 45 AMSt Brigids 2-43-4Naomh Mairtin KiltoomKevin NaughtonRound 3

John West Feile Peile na nOg 2019- Boys Division 3 - Shield
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
3 15 PMNaomh Mairtin 1-50-3Clg Mícheál Breathnach MenloughDavid CunninghamQuarter Final 4

John West Feile Peile na nOg- Girls Division 3 - Cup
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
2 30 PMCooley Kickhams 4-80-1Knockmore Kiltimagh TBCQuarter Final 1

John West Feile Peile na nOg- Girls Division 3 - Group A
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
10 00 AMSt Michael’s 2-14-6Cooley Kickhams Westside TBCRound 3

John West Feile Peile na nOg- Girls Division 7 - Cup
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
2 30 PMLondon 0-52-3St. Kevins Kilbride GAA Park TBCQuarter Final 1

John West Feile Peile na nOg- Girls Division 7 - Group B
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
9 30 AMClaregalway 1-11-6St. Kevins Claregalway Knockdoemore TBCRound 3

Sunday 30th June 2019
2019 U15 Tain Og- Division 2
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
11 30 AMCéide Lámh Dhearg 0-0CONCSt Fechins GAA Camloch Craobh RuaKieran RiceSemi-Finals

Division 4 League
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
12 00 PMSt Brides 2-85-16Naomh Mairtin Páirc an ChuinnighPatsy ConnollyRound 10
12 00 PMCooley Kickhams 0-101-14Newtown Blues Fr McEvoy ParkPaul Finnegan (Snr)Round 10
12 00 PMClan na nGael 3-132-12Geraldines Pairc Clan na GaelColin HalliganRound 10
12 00 PMSt Josephs 0-0CONCHunterstown Rovers GFC Cluskey Park TBCRound 10
12 00 PMMattock Rangers 0-0CONCDundalk Gaels Páirc Máiteoige TBCRound 10

Division 5 League
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
12 00 PMDundalk Young Irelands 0-0CONCOilibhéar Pluincéad Pairc Eire Og TBCRound 10
12 00 PMKilkerley Emmets 3-155-10Glen Emmets Páirc Chill ChoirleJohn MurphyRound 10
12 00 PMSt Mochtas 6-91-5St. Kevins Páirc MochtaCathal O BrienRound 10
12 00 PMDreadnots 1-191-2St Fechins GAA Páirc DreadnotsKevin LevinsRound 10

Division 6 League
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
12 00 PMNa Piarsaigh 2-121-8Wolfe Tones Football Pairc An tAthair Ui DhubhthaighColin Mc KennaRound 7
12 00 PMO`Raghallaighs 0-0CONCLann Léire C.P.G. Gaelic Grounds TBCRound 7

Drogheda Independent/Argus U16 Division 2 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
11 30 AMO’Connells/Stabannon Parnells/John Mitchels CONC0-0Wolfe Tones Football The Grove TBCRound 5

John West Feile Peile na nOg 2019 - Boys Division 7 - Cup
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
12 00 PMArdee St. Mary’s G.F.C. 0-32-4Kilmore/Shannon Gaels Fr. Gibbons Park Martin KennedySemi-Final 2

John West Feile Peile na nOg 2019- Boys Division 13 - Shield
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
11 00 AMOilibhéar Pluincéad 4-50-1Clashmore Kinsalebeg Milltown GAATom RyderSemi-Final 1
2 15 PMWestport GAA 1-13-11Oilibhéar Pluincéad Tuam StadiumTony KeatingFinal

John West Feile Peile na nOg 2019- Boys Division 3 - Shield
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
11 00 AMSt. Dominic’s G.A.A. Club 2-50-1Naomh Mairtin Ballyhaunis GAAJon FinnSemi-Final 2

John West Feile Peile na nOg- Girls Division 3 - Cup
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
11 45 AMCooley Kickhams 1-50-5St. Martin’s GFC, Desertmartin Tooreen (Adrian Freeman Park) TBCSemi-Final 2
3 25 PMCooley Kickhams 0-71-5An Charraig Mhor Naomh Colmcille Connacht GAA Centre TBCFinal

John West Feile Peile na nOg- Girls Division 7 - Cup
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
12 00 PMSt. Kevins 0-42-2Bray Emmets GAA Club Leitrim Centre of Excellence, Annaduff TBCSemi-Final 2

Monday 1st July 2019
Division 4 League
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
8 00 PMArdee St. Mary’s G.F.C. 3-124-9St Patrick’s GFC Páirc Mhuire, ArdeeThomas BrennanRound 10

Division 5 League
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
8 00 PMJohn Mitchels 0-121-12Naomh Fionnbarra Páirc Sean MistealFinton LevinsRound 10

Special Hurling Championship
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
8 00 PMMattock Rangers 0-42-21St Fechins GAA Páirc Naomh FeichinMairtin Mc GannFinal

Drogheda Independent/Argus Minor league Division 2 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
8 00 PMStabannon/St Kevins 2-134-12Naomh Mairtin Páirc Chaoimhín NaofaStephen JohnsonRound 6

Drogheda Independent/Argus U18 Division 1 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 30 PMSt Mochtas/St Brides 0-72-12Cooley Kickhams Páirc an ChuinnighUltan Mc ElroyRound 5

Tuesday 2nd July 2019
2019 EirGrid Leinster Under 20 FC
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 30 PMLouth 0-163-10Wexford Gaelic Grounds, DroghedaBarry TiernanQuarter Final

Armagh Senior Hurling League Div 2
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
8 00 PMOmagh St Enda’s 1-55-24Naomh Moninne OmaghDeclan CarolanRd 2
8 00 PMKnockbridge 3-233-10Killeavy St Moninna Knockbridge HurlingMichael LoftusRd 2

Drogheda Independent/Argus Minoe League Division 3 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 30 PMSt Nicholas GFC 1-95-10Glen Emmets Jimmy Pentony ParkNoel HandRound 6

Drogheda Independent/Argus U12 Division 1 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 00 PMCooley Kickhams 4-150-4Naomh Mairtin Fr McEvoy ParkJohn MurphyRound 8
7 00 PMSt Patrick’s GFC 0-63-18Ardee St. Mary’s G.F.C. Páirc EamoinColin HalliganRound 8
7 00 PMGlen Emmets 8-116-6Newtown Blues Cusack ParkAlan GoringRound 8

Drogheda Independent/Argus U12 Division 3 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 00 PMSt Brides CONC0-0Naomh Fionnbarra Páirc an Chuinnigh TBCRound 1

Drogheda Independent/Argus U12 Division 4 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 30 PMWolfe Tones Football 0-100-4St Nicholas GFC Pairc Bhoilfe ToinStephen MurphyRound 7

Wednesday 3rd July 2019
Bord Gais Energy GAA Hurling All-Ireland U20B Championship - Richie McElligott Cup
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 30 PMLouth CONC0-0Meath DarverThomas GleesonRound 1

Division 5 League
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
8 00 PMSean O Mahonys 4-161-9Roche Emmets GFC Point RoadPeter HoeyRound 10

U14B Championship Group 1 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 30 PMSt Nicholas GFC 2-1011-11Glyde Rangers/Sean McDermotts/Westerns Jimmy Pentony ParkStephen Murphy1
7 30 PMO’Connells/Stabannon Parnells 10-141-6St Mochtas/St Brides The GroveJohn Crawley1

U14B Championship Group 2 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 30 PMNa Piarsaigh/Sean O’Mahonys/Dowdallshill 2-63-18St Patrick’s GFC Na PiarsaighCathal O Brien1
7 30 PMO`Raghallaighs 4-64-9Dreadnots Gaelic GroundsDonal Brady1

U14B Championship Group 3 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 30 PMSt Kevins/Lann Léire 5-63-6Clan na nGael Páirc Chaoimhín NaofaKevin Carroll1

U14B Championship Group 4 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
6 45 PMMattock Rangers/Hunterstown Rovers 7-48-12Oilibhéar Pluincéad Pairc Baile FiachDeclan Dunne1

Drogheda Independent/Argus U12 Division 3 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
6 30 PMGlyde Rangers/Sean McDermotts/Westerns 3-94-6Geraldines ReaghstownJonathan ConlonRound 5

Drogheda Independent/Argus U18 Division 1 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 30 PMCooley Kickhams 0-0CONCArdee St. Mary’s G.F.C. Fr McEvoy Park TBCRound 6

LMFM U14A Championship Group 1 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 30 PMRoche Emmets GFC 5-151-7St Fechins GAA Páirc de RóisteThomas Mulholland1

LMFM U14A Championship Group 2 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 30 PMNewtown Blues 2-94-9Naomh Fionnbarra Newtown BluesStephen Johnson1

LMFM U14A Championship Group 3 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 30 PMKilkerley Emmets/Naomh Malachi 0-74-9Cooley Kickhams/Cuchulainn Gaels Pairc EmmitiDavid J. Mc Ardle1

LMFM U14A Championship Group 4 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 30 PMGlen Emmets 3-49-11St Josephs Cusack ParkTed Hayes1

Thursday 4th July 2019
Division 3B
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
8 00 PMSt Nicholas GFC 2-90-11Annaghminnon Rovers Jimmy Pentony ParkGerard CorriganRound 12

Division 5/6 Promotion/Relegation Play-off
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
8 15 PMO`Raghallaighs 3-163-10Wolfe Tones Football Pairc Bhoilfe ToinAndrew LenehanSemi Final

Drogheda Independent/Argus Minoe League Division 3 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 30 PMGeraldines 4-122-9Naomh Fionnbarra/Lannleire GeraldinesPaul BurkeRound 6

Drogheda Independent/Argus Minor league Division 2 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 30 PMO`Raghallaighs 2-86-13Mattock Rangers/Hunterstown Rovers Gaelic GroundsDesmond Mc DonaldRound 6
8 15 PMSt Patrick’s GFC 4-152-11Dreadnots Páirc EamoinDavid J. Mc ArdleRound 6

Drogheda Independent/Argus U18 Division 1 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 30 PMSt Fechins GAA 7-172-3Clan na nGael Páirc Naomh Feichin TBCRound 6
7 30 PMKilkerley Emmets/Naomh Malachi 2-162-8St Mochtas/St Brides Pairc EmmitiThomas BrennanRound 6

Friday 5th July 2019
Division 4 League
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
8 00 PMClan na nGael 0-74-17Newtown Blues Pairc Clan na GaelDavid J. Mc ArdleRound 11
8 00 PMNaomh Mairtin 2-141-10Mattock Rangers Pairc Naomh MairtinKevin CarrollRound 11
8 00 PMHunterstown Rovers GFC CONC0-0Ardee St. Mary’s G.F.C. Páirc Baile Fiach TBCRound 11
8 00 PMGeraldines 2-112-16St Brides GeraldinesPaul Finnegan (Snr)Round 11
8 00 PMDundalk Gaels 3-162-8St Josephs Dundalk Gaels                              Colin Mc KennaRound 11

Division 5 League
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
8 00 PMRoche Emmets GFC 3-86-20St Mochtas Páirc de RóisteBrian BradyRound 11
8 00 PMSt. Kevins 0-0CONCDundalk Young Irelands Páirc Chaoimhín Naofa TBCRound 11
8 00 PMDreadnots 0-0CONCOilibhéar Pluincéad Páirc Dreadnots TBCRound 11
8 00 PMGlen Emmets 2-90-11Sean O Mahonys Cusack ParkTadhg RooneyRound 11
8 00 PMNaomh Fionnbarra 1-130-20Kilkerley Emmets John Markey ParkDeclan DunneRound 11
8 00 PMSt Fechins GAA 0-0CONCJohn Mitchels Páirc Naomh Feichin TBCRound 11

Saturday 6th July 2019
2019 U13 Tain Og- Division 6
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
1 00 PMEaskey 4-24-7Knockbridge Kingspan Breffni TBCFinal

U. 15 Football Talent Academy Group H
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
12 00 PMGalway 0-122-6Louth Duggan Park Shane CorcoranRound 3

Sunday 7th July 2019
Division 4 League
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
1 00 PMSt Patrick’s GFC 2-151-10Cooley Kickhams Páirc EamoinJohn MurphyRound 11

Drogheda Independent/Argus Minor league Division 2 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 30 PMSt Patrick’s GFC 0-0CONCO`Raghallaighs Páirc Eamoin TBCRound 7

Drogheda Independent/Argus U12 Division 2 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 00 PMDundalk Gaels 0-00-0St Kevins/Lann Léire Dundalk Gaels                               TBCRound 7

Monday 8th July 2019
Drogheda Independent/Argus Minoe League Division 3 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 30 PMNaomh Fionnbarra/Lannleire 2-124-11Dundalk Young Irelands John Markey Park TBCRound 7
7 30 PMDundalk Gaels 0-103-15Geraldines Dundalk Gaels                              Ultan Mc ElroyRound 7
8 00 PMGlen Emmets 1-72-11Na Piarsaigh/Sean O’Mahonys/Dowdallshill Cusack ParkTed HayesRound 7

Drogheda Independent/Argus Minor league Division 2 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 30 PMDreadnots 3-104-10Naomh Mairtin Páirc DreadnotsLiam O BrienRound 7
7 30 PMMattock Rangers/Hunterstown Rovers 5-102-10Newtown Blues Mattock Rangers/Hunterstown RoversDesmond Mc DonaldRound 7

Drogheda Independent/Argus U18 Division 1 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 30 PMClan na nGael 0-23-19Roche Emmets GFC Pairc Clan na GaelKevin BradyRound 7
8 00 PMSt Mochtas/St Brides 6-142-13St Fechins GAA Páirc an ChuinnighThomas BrennanRound 7
8 00 PMArdee St. Mary’s G.F.C. 0-121-9Kilkerley Emmets/Naomh Malachi Páirc Mhuire, ArdeeGerard CorriganRound 7

Tuesday 9th July 2019
Drogheda Independent/Argus U12 Division 1 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 30 PMCooley Kickhams 12-121-3Glen Emmets Fr McEvoy ParkPaul Finnegan (Snr)Round 7

Drogheda Independent/Argus U12 Division 4 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 00 PMMattock Rangers 0-22-7Oilibhéar Pluincéad Páirc MáiteoigeKevin CarrollRound 7

Wednesday 10th July 2019
U14B Championship Group 1 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 30 PMGlyde Rangers/Sean McDermotts/Westerns 2-113-4O’Connells/Stabannon Parnells Páirc Mac DiarmadaKevin Levins2
7 30 PMSt Mochtas/St Brides CONC0-0St Nicholas GFC Páirc Mochta TBC2

U14B Championship Group 2 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 30 PMDreadnots 0-0CONCNa Piarsaigh/Sean O’Mahonys/Dowdallshill Páirc Dreadnots TBC2
7 30 PMSt Patrick’s GFC 6-121-7O`Raghallaighs Páirc EamoinCathal O Brien2

U14B Championship Group 3 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 30 PMDundalk Young Irelands CONC0-0St Kevins/Lann Léire Pairc Eire Og TBC2

U14B Championship Group 4 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 30 PMWolfe Tones Football CONC0-0Oilibhéar Pluincéad Pairc Bhoilfe Toin TBC2

Drogheda Independent/Argus Minoe League Division 3 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 30 PMNa Piarsaigh/Sean O’Mahonys/Dowdallshill 0-0CONCDundalk Gaels Point Road TBCRound 6

LMFM U14A Championship Group 1 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 30 PMNaomh Mairtin 1-142-10Roche Emmets GFC Pairc Naomh MairtinDeclan Dunne2

LMFM U14A Championship Group 2 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 30 PMNaomh Fionnbarra 5-32-8Geraldines John Markey ParkUltan Mc Elroy 2

LMFM U14A Championship Group 3 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 30 PMCooley Kickhams/Cuchulainn Gaels 3-134-4Ardee St. Mary’s G.F.C. Fr McEvoy ParkPaul Finnegan (Snr)2

LMFM U14A Championship Group 4 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
6 15 PMSt Josephs 1-23-18Dundalk Gaels Cluskey ParkPatsy Connolly2

Thursday 11th July 2019
Drogheda Independent/Argus Minor league Division 2 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 30 PMNewtown Blues 3-36-14St Josephs Newtown BluesKevin LevinsRound 6

Drogheda Independent/Argus U16 Division 2B Knockout 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 30 PMKilkerley Emmets/Naomh Malachi 0-0CONCO’Connells/Stabannon Parnells/John Mitchels Pairc Emmiti TBCQuarter Final

Friday 12th July 2019
Anglo Printers JFC Group 1
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
8 30 PMCuchulainn Gaels 0-82-13Stabannon Parnells GFC Clan na Gael, DundalkJohn MurphyRound 1

Anglo Printers JFC Group 2
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 15 PMNaomh Malachi 0-170-8Dowdallshill Clan na Gael, DundalkKevin CarrollRound 1

Anglo Printers JFC Group 4
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 15 PMRoche Emmets GFC 3-161-5St Nicholas GFC Stabannon ParnellsCathal O BrienRound 1

CTI Business Solutions IFC Group 1
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
8 30 PMMattock Rangers 0-130-10Cooley Kickhams Stabannon ParnellsDesmond Mc DonaldRound 1

Drogheda Independent/Argus U12 Division 1 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 00 PMNaomh Mairtin 1-104-4St Patrick’s GFC Pairc Naomh MairtinAlan GoringRound 9
7 00 PMNewtown Blues 3-128-11Cooley Kickhams Newtown BluesStephen MurphyRound 9
7 30 PMArdee St. Mary’s G.F.C. 8-181-0Glen Emmets Páirc Mhuire, ArdeeKevin LevinsRound 9

Drogheda Independent/Argus U12 Division 2A Knockout 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 00 PMSt Josephs 5-103-3St Fechins GAA Cluskey ParkDavid J. Mc ArdleSemi Final
7 00 PMO’Connells/Stabannon Parnells/John Mitchels 3-111-7Kilkerley Emmets/Naomh Malachi The GroveThomas MulhollandSemi Final

Drogheda Independent/Argus U12 Division 2B Knockout 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 00 PMSt Kevins/Lann Léire 8-142-1Dundalk Gaels Páirc Chaoimhín NaofaStephen JohnsonSemi Final

Drogheda Independent/Argus U12 Division 3A Knockout 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 00 PMGlyde Rangers/Sean McDermotts/Westerns 5-102-6Naomh Fionnbarra ReaghstownJohn CrawleySemi Final
7 30 PMGeraldines 2-310-5Sean O Mahonys GeraldinesPeter HoeySemi Final

Drogheda Independent/Argus U12 Division 3B Knockout 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
6 30 PMSt Brides 3-90-6Roche Emmets GFC Páirc an ChuinnighBrian BradySemi Final
7 00 PMNa Piarsaigh 4-54-4Clan na nGael Pairc An tAthair Ui DhubhthaighStephen YoreSemi-Final

Drogheda Independent/Argus U12 Division 4A Knockout 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 00 PMWolfe Tones Football 2-16-8Hunterstown Rovers GFC Pairc Bhoilfe ToinColm Mc ColloughSemi-Final
7 30 PMO`Raghallaighs 3-80-15Oilibhéar Pluincéad GAA Grounds TBCSemi-Final

Saturday 13th July 2019
2019 U15 Tain Og- Division 3
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
4 30 PMCarrick Hurling Club (St Marys) ------Naomh Moninne Kingspan Breffni TBCFinal

Anglo Printers JFC Group 3
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
6 30 PMAnnaghminnon Rovers 1-56-17John Mitchels Páirc MochtaKevin BradyRound 1
8 00 PMGlyde Rangers 1-151-8Westerns Páirc MochtaDavid J. Mc ArdleRound 1

CTI Business Solutions IFC Group 2
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
6 30 PMClan na nGael 0-130-12Oilibhéar Pluincéad Stabannon ParnellsPaul BurkeRound 1

CTI Business Solutions IFC Group 4
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
8 00 PMDundalk Young Irelands 0-100-11St Fechins GAA Stabannon ParnellsColm Mc ColloughRound 1

Sunday 14th July 2019
U17A Group 4 Championship 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 30 PMDundalk Gaels CONC0-0O`Raghallaighs Dundalk Gaels                               TBC1

Anchor Tours SFC Group 1
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
3 30 PMDundalk Gaels 0-101-13St Mochtas Pairc Naomh BridStephen MurphyRound 1

Anchor Tours SFC Group 2
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
6 00 PMO`Raghallaighs 3-102-14Ardee St. Mary’s G.F.C. Páirc Uí Mhuirí, DunleerBrian BradyRound 1

Anchor Tours SFC Group 3
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
3 30 PMDreadnots 1-150-14St Patrick’s GFC The GroveStephen JohnsonRound 1

Anchor Tours SFC Group 4
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 30 PMNaomh Mairtin 2-121-9St Josephs Páirc Uí Mhuirí, DunleerDavid FediganRound 1

Anglo Printers JFC Group 4
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
2 00 PMNa Piarsaigh 4-172-12Sean McDermotts The GrovePaul Finnegan (Snr)Round 1

CTI Business Solutions IFC Group 3
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
2 00 PMSt Brides 0-141-9St. Kevins Páirc Naomh Bríd, DowdallshillAiden ShevlinRound 1

Monday 15th July 2019
U17A Group 1 Championship 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 30 PMCooley Kickhams 5-90-8Ardee St. Mary’s G.F.C. Fr McEvoy ParkJohn Murphy1

U17A Group 2 Championship 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 30 PMKilkerley Emmets/Naomh Malachi 2-91-13Na Piarsaigh/Sean O’Mahonys/Dowdallshill Pairc EmmitiPatsy Connolly1

U17A Group 3 Championship 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 30 PMNaomh Mairtin 2-194-15Mattock Rangers/Hunterstown Rovers Pairc Naomh MairtinDesmond Mc Donald1

U17B Group 1 Championship 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 30 PMGeraldines 3-163-11Naomh Fionnbarra/Lannleire GeraldinesStephen Murphy1

U17B Group 2 Championship 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 30 PMGlen Emmets 8-134-9Newtown Blues Cusack Park TBC1

Tuesday 16th July 2019
Armagh Senior Hurling League Div 2
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
8 00 PMKnockbridge 5-200-4Omagh St Enda’s Knockbridge HurlingNoel MullaneyRd 3
8 00 PMNaomh Moninne 0-0CONCCuchulainn Hurling Club Naomh Moninne TBCRd 3
8 00 PMKilleavy St Moninna 3-242-10Pearse Óg KilleaveyLeon ReynoldsRd 3

U14B Championship Group 3 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 30 PMClan na nGael 0-0CONCDundalk Young Irelands Pairc Clan na Gael TBC3

Drogheda Independent/Argus Minor league Division 2 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 30 PMSt Josephs 1-154-14Stabannon/St Kevins Páirc Chaoimhín NaofaKevin CarrollRound 7

Drogheda Independent/Argus U12 Division 1 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 00 PMNewtown Blues 2-68-9Ardee St. Mary’s G.F.C. Newtown BluesAlan GoringRound 10
7 00 PMGlen Emmets 3-64-6Naomh Mairtin Cusack ParkJohn CrawleyRound 10
7 00 PMSt Patrick’s GFC 1-75-11Cooley Kickhams Páirc EamoinPeter HoeyRound 10

Wednesday 17th July 2019
U14B Championship Group 1 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 30 PMSt Nicholas GFC 1-63-8O’Connells/Stabannon Parnells Jimmy Pentony ParkPaul Finnegan (Snr)3
7 30 PMGlyde Rangers/Sean McDermotts/Westerns 4-180-2St Mochtas/St Brides Páirc Uí TaibhJonathan Conlon3

U14B Championship Group 2 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 30 PMDreadnots 0-33-4St Patrick’s GFC Páirc DreadnotsJohn Crawley3
7 30 PMNa Piarsaigh/Sean O’Mahonys/Dowdallshill 4-32-13O`Raghallaighs Na PiarsaighKevin Carroll3

U14B Championship Group 4 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 30 PMMattock Rangers/Hunterstown Rovers 0-0CONCWolfe Tones Football TBC3

U17B Group 1 Championship 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
8 00 PMSt Fechins GAA 6-65-18Wolfe Tones Football Páirc Naomh FeichinTommy Mc Enteggart1

Drogheda Independent/Argus U12 Division 4B Knockout 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 30 PMDreadnots 4-21-2Mattock Rangers Páirc DreadnotsColm Mc ColloughSemi-Final

LMFM U14A Championship Group 1 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 30 PMSt Fechins GAA 0-36-14Naomh Mairtin Páirc Naomh FeichinDesmond Mc Donald3

LMFM U14A Championship Group 2 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 30 PMGeraldines 5-53-7Newtown Blues GeraldinesPeter Hoey3

LMFM U14A Championship Group 3 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 30 PMArdee St. Mary’s G.F.C. 0-0CONCKilkerley Emmets/Naomh Malachi Páirc Mhuire, Ardee TBC3

LMFM U14A Championship Group 4 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 30 PMDundalk Gaels 5-224-1Glen Emmets Dundalk Gaels                              David J. Mc Ardle3

Thursday 18th July 2019
Drogheda Independent/Argus U18 Division 1A Knockout 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 30 PMCooley Kickhams 2-40-6Roche Emmets GFC Fr McEvoy ParkKevin BradySemi-Final

Drogheda Independent/Argus U18 Division 1B Knockout 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 30 PMSt Fechins GAA 2-170-12Clan na nGael Páirc Naomh FeichinStephen JohnsonSemi-Final

Drogheda Independent/Argus U18 Division 2A Knockout 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 30 PMNaomh Mairtin 2-251-18Stabannon/St Kevins Pairc Naomh MairtinDeclan DunneSemi-Final
8 00 PMSt Josephs 1-72-11St Patrick’s GFC Cluskey ParkThomas BrennanSemi-Final

Drogheda Independent/Argus U18 Division 2B Knockout 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 30 PMNewtown Blues 2-68-22Dreadnots Newtown BluesJohn CrawleySemi-Final

Drogheda Independent/Argus U18 Division 3A Knockout 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 30 PMNa Piarsaigh/Sean O’Mahonys/Dowdallshill 1-100-12Naomh Fionnbarra/Lannleire Na PiarsaighUltan Mc ElroySemi-Final
7 30 PMGeraldines 4-173-6Dundalk Young Irelands GeraldinesBrian BradySemi-Final

Drogheda Independent/Argus U18 Division 3B Knockout 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 30 PMDundalk Gaels 0-0CONCSt Nicholas GFC Dundalk Gaels                               TBCSemi-Final

Friday 19th July 2019
Anglo Printers JFC Group 1
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 15 PMLann Léire C.P.G. 2-120-2Stabannon Parnells GFC Páirc Séamus Mhic hEochaidh, HaggardstownCathal O BrienRound 2

Anglo Printers JFC Group 3
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 15 PMAnnaghminnon Rovers 0-115-14Westerns Clan na Gael, DundalkNoel HandRound 2

Saturday 20th July 2019
Hibernia Cup Group E
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
12 00 PMLouth ------Derry U15 B TBCRound 3

Anchor Tours SFC Group 3
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 45 PMSean O Mahonys 0-120-12Dreadnots Pairc Naomh BridDesmond Mc DonaldRound 2

CTI Business Solutions IFC Group 1
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
6 15 PMNaomh Fionnbarra 0-122-14Mattock Rangers Gaelic Grounds, DroghedaLiam O BrienRound 2

CTI Business Solutions IFC Group 4
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 45 PMHunterstown Rovers GFC 1-140-16St Fechins GAA Gaelic Grounds, DroghedaThomas BrennanRound 2

Sunday 21st July 2019
Anchor Tours SFC Group 1
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
3 30 PMNewtown Blues 1-150-12St Mochtas The GroveJonathan ConlonRound 2

Anchor Tours SFC Group 2
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 30 PMO’Connells GFC 0-141-16Ardee St. Mary’s G.F.C. Páirc Uí Mhuirí, DunleerStephen JohnsonRound 2

Anchor Tours SFC Group 4
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
6 00 PMGeraldines 1-80-12Naomh Mairtin Páirc Uí Mhuirí, DunleerPaul KneelRound 2

Anglo Printers JFC Group 2
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
2 30 PMWolfe Tones Football 0-135-11Naomh Malachi Páirc Uí TaibhJohn CrawleyRound 2

Anglo Printers JFC Group 3
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
6 00 PMJohn Mitchels 1-92-13Glyde Rangers Stabannon ParnellsColin HalliganRound 2

Anglo Printers JFC Group 4
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
1 00 PMNa Piarsaigh 1-112-14Roche Emmets GFC Páirc Uí TaibhUltan Mc ElroyRound 2

CTI Business Solutions IFC Group 3
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
2 00 PMGlen Emmets 0-131-11St Brides The GroveStephen MurphyRound 2

Monday 22nd July 2019
U17A Group 1 Championship 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 30 PMDreadnots 2-134-12Cooley Kickhams Páirc DreadnotsCathal O Brien2

U17A Group 2 Championship 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 30 PMNa Piarsaigh/Sean O’Mahonys/Dowdallshill 2-93-11Roche Emmets GFC Na PiarsaighJames Carroll2

U17A Group 3 Championship 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 30 PMMattock Rangers/Hunterstown Rovers 4-149-17Stabannon/St Kevins Páirc MáiteoigeDavid J. Mc Ardle2

U17A Group 4 Championship 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 30 PMSt Mochtas/St Josephs 2-106-14O`Raghallaighs Páirc MochtaGerard Corrigan2

U17B Group 1 Championship 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 30 PMNaomh Fionnbarra/Lannleire 5-226-2St Fechins GAA Páirc Uí Mhuirí, DunleerKevin Carroll2
7 30 PMWolfe Tones Football 3-165-9Geraldines Pairc Bhoilfe ToinTommy Mc Enteggart2

U17B Group 2 Championship 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 30 PMSt Patrick’s GFC 2-134-11Glen Emmets Páirc EamoinPatsy Connolly2

Drogheda Independent/Argus U12 Division 1A Knockout 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 15 PMArdee St. Mary’s G.F.C. 0-102-6St Patrick’s GFC Páirc Mhuire, ArdeeDeclan DunneSemi Final

Tuesday 23rd July 2019
Armagh Senior Hurling League Div 2
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
8 00 PMNaomh Moninne 4-220-15Killeavy St Moninna Naomh MoninneDamian ShieldsRd 4
8 00 PMCraobh Rua 5-133-17Knockbridge Camloch Craobh RuaGerard DevlinRd 4
8 00 PMOmagh St Enda’s 1-93-22Pearse Óg OmaghBarry WintersRd 4

Drogheda Independent/Argus U12 Division 1A Knockout 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 30 PMCooley Kickhams 11-138-4Newtown Blues Fr McEvoy ParkPeter HoeySemi Final

Drogheda Independent/Argus U12 Division 3A Knockout 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 30 PMSean O Mahonys 3-102-8Glyde Rangers/Sean McDermotts/Westerns DarverAnthony BriscoeFinal

Drogheda Independent/Argus U12 Division 3B Knockout 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 15 PMSt Brides 1-72-2Na Piarsaigh DarverStephen YoreFinal

Wednesday 24th July 2019
Anglo Printers JFC Group 4
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
8 00 PMSt Nicholas GFC 1-43-14Sean McDermotts DarverPaul BurkeRound 2

Drogheda Independent/Argus U18 Division 2B Knockout 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 30 PMMattock Rangers/Hunterstown Rovers 4-245-8O`Raghallaighs Páirc MáiteoigeTed HayesSemi-Final

LMFM U14 A Championship Knockout 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 30 PMNaomh Mairtin 3-151-9Geraldines Pairc Naomh MairtinStephen JohnsonQuarter Final
7 30 PMNaomh Fionnbarra 0-91-5Roche Emmets GFC John Markey ParkPeter HoeyQuarter Final
7 30 PMCooley Kickhams/Cuchulainn Gaels 3-132-5St Josephs Fr McEvoy ParkKevin BradyQuarter Final
7 30 PMDundalk Gaels 2-91-15Ardee St. Mary’s G.F.C. Dundalk Gaels                              Ultan Mc ElroyQuarter Final

LMFM U14B ChampionshipKnockout 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 30 PMGlyde Rangers/Sean McDermotts/Westerns 0-87-7Dreadnots Páirc Uí TaibhGerard CorriganQuarter Final
7 30 PMSt Patrick’s GFC 5-83-7O’Connells/Stabannon Parnells/John Mitchels Páirc EamoinJohn MurphyQuarter Final
7 30 PMSt Kevins/Lann Léire 2-53-10Mattock Rangers/Hunterstown Rovers Páirc Chaoimhín NaofaNoel HandQuarter Final

Thursday 25th July 2019
Senior Hurling League FINAL
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
8 00 PMKnockbridge 4-101-15St Fechins GAA Páirc Naomh FeichinNoel MullaneyFINAL

Drogheda Independent/Argus U16 Division 2B Knockout 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 30 PMSt Brides 6-57-21Roche Emmets GFC Páirc an ChuinnighKevin CarrollQuarter Final

Drogheda Independent/Argus U18 Division 1A Knockout 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 30 PMArdee St. Mary’s G.F.C. 0-111-9Kilkerley Emmets/Naomh Malachi Páirc Mhuire, ArdeePaul Finnegan (Snr)Semi-Final

Friday 26th July 2019
Anglo Printers JFC Group 1
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 15 PMCuchulainn Gaels 0-95-14Lann Léire C.P.G. Clan na Gael, DundalkUltan Mc ElroyRound 3

Anglo Printers JFC Group 2
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
8 30 PMDowdallshill 2-51-13Wolfe Tones Football Clan na Gael, DundalkColin HalliganRound 3

Anglo Printers JFC Group 3
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 15 PMAnnaghminnon Rovers 0-87-18Glyde Rangers Stabannon ParnellsTed HayesRound 3
8 30 PMJohn Mitchels 1-163-12Westerns Stabannon ParnellsPaul Finnegan (Snr)Round 3

Drogheda Independent/Argus U12 Division 2A Knockout 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 30 PMSt Josephs ------O’Connells/Stabannon Parnells/John Mitchels Darver TBCFinal

Drogheda Independent/Argus U12 Division 2B Knockout 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 15 PMGeraldines 0-62-8St Kevins/Lann Léire DarverTommy Mc EnteggartFinal

LMFM U14B ChampionshipKnockout 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 30 PMOilibhéar Pluincéad 3-155-8Clan na nGael Páirc Oilibhéar PluincéadStephen MurphyQuarter Final

Saturday 27th July 2019
National U15 Academy- Damien Reid Plate
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
12 00 PMLouth 0-150-14Carlow Darver TBCSemi-Finals

Anchor Tours SFC Group 3
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 30 PMSean O Mahonys 0-90-13St Patrick’s GFC Pairc Naomh BridDavid FediganRound 3

CTI Business Solutions IFC Group 2
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
6 00 PMKilkerley Emmets 2-90-11Clan na nGael Páirc Naomh Bríd, DowdallshillDeclan DunneRound 2

CTI Business Solutions IFC Group 3
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
6 00 PMSt. Kevins 2-162-9Glen Emmets Páirc Séamus Mhic hEochaidh, HaggardstownThomas BrennanRound 3

CTI Business Solutions IFC Group 4
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 30 PMHunterstown Rovers GFC 0-101-7Dundalk Young Irelands Páirc Séamus Mhic hEochaidh, HaggardstownStephen MurphyRound 3

Sunday 28th July 2019
U17A Group 3 Championship 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 30 PMStabannon/St Kevins 0-0CONCNaomh Mairtin Páirc Chaoimhín Naofa TBC3

Anchor Tours SFC Group 1
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
3 00 PMDundalk Gaels 0-70-17Newtown Blues Páirc Uí Mhuirí, DunleerDavid J. Mc ArdleRound 3

Anchor Tours SFC Group 2
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
1 30 PMO’Connells GFC 0-103-14O`Raghallaighs Páirc Uí Mhuirí, DunleerPaul KneelRound 3

Anchor Tours SFC Group 4
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 00 PMGeraldines 1-120-13St Josephs Clan na Gael, DundalkNoel HandRound 3

Anglo Printers JFC Group 4
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
1 30 PMNa Piarsaigh 2-161-8St Nicholas GFC Páirc MochtaGerard CorriganRound 3

CTI Business Solutions IFC Group 1
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
5 30 PMNaomh Fionnbarra 1-85-21Cooley Kickhams Clan na Gael, DundalkKevin BradyRound 3

Monday 29th July 2019
U17A Group 1 Championship 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 30 PMArdee St. Mary’s G.F.C. 7-183-14Dreadnots Páirc Mhuire, ArdeeColm Mc Collough3

U17A Group 2 Championship 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 30 PMRoche Emmets GFC 3-121-7Kilkerley Emmets/Naomh Malachi Páirc de RóistePaul Finnegan (Snr)3

U17A Group 4 Championship 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 30 PMDundalk Gaels CONC0-0St Mochtas/St Josephs TBC3

U17B Group 1 Championship 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 30 PMNaomh Fionnbarra/Lannleire 5-135-13Wolfe Tones Football Páirc Uí Mhuirí, DunleerGerard Corrigan3
7 30 PMGeraldines 3-134-5St Fechins GAA GeraldinesTommy Mc Enteggart3

U17B Group 2 Championship 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 30 PMNewtown Blues CONC0-0St Patrick’s GFC Newtown Blues TBC3

Drogheda Independent/Argus U12 Division 4A Knockout 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 30 PMHunterstown Rovers GFC 2-74-3O`Raghallaighs DarverJohn CrawleyFinal

Drogheda Independent/Argus U12 Division 4B Knockout 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 15 PMDreadnots 3-22-9St Nicholas GFC DarverUltan Mc ElroyFinal

Tuesday 30th July 2019
Armagh Senior Hurling League Div 2
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
8 00 PMPearse Óg 2-64-22Naomh Moninne DkITNoel MullaneyRd 5
8 00 PMCuchulainn Hurling Club 2-182-16Knockbridge Pearse Og parkGerard DevlinRd 5

Drogheda Independent/Argus U12 Division 1A Knockout 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 30 PMCooley Kickhams 6-51-5St Patrick’s GFC DarverDavid J. Mc ArdleFinal

Drogheda Independent/Argus U12 Division 1B Knockout 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 15 PMNaomh Mairtin 3-112-4Glen Emmets DarverPaul Finnegan (Snr)Final

Wednesday 31st July 2019
LMFM U14 A Championship Knockout 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 00 PMArdee St. Mary’s G.F.C. 2-102-8Naomh Mairtin Páirc Mhuire, ArdeeLiam O BrienSemi Final
7 30 PMNaomh Fionnbarra 2-73-5Cooley Kickhams/Cuchulainn Gaels John Markey ParkPatsy ConnollySemi Final

LMFM U14B ChampionshipKnockout 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 30 PMDreadnots 4-42-11Oilibhéar Pluincéad Páirc DreadnotsCathal O BrienSemi Final
7 30 PMSt Patrick’s GFC 3-115-2Mattock Rangers/Hunterstown Rovers Páirc EamoinDavid J. Mc ArdleSemi Final

Thursday 1st August 2019
Drogheda Independent/Argus U18 Division 1B Knockout 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 30 PMSt Fechins GAA 3-104-13St Mochtas/St Brides Páirc Naomh FeichinColm Mc ColloughFinal

Drogheda Independent/Argus U18 Division 2B Knockout 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 30 PMMattock Rangers/Hunterstown Rovers 2-130-20Dreadnots Páirc MáiteoigeCormac ReillyFinal

Drogheda Independent/Argus U18 Division 3A Knockout 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 30 PMGeraldines 2-72-13Na Piarsaigh/Sean O’Mahonys/Dowdallshill DarverDavid J. Mc ArdleFinal

Drogheda Independent/Argus U18 Division 3B Knockout 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
8 00 PMDundalk Gaels 0-131-8Glen Emmets Dundalk Gaels                              Paul Finnegan (Snr)Final

Friday 2nd August 2019
Drogheda Independent/Argus U18 Division 1A Knockout 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
8 30 PMCooley Kickhams 2-51-14Kilkerley Emmets/Naomh Malachi DarverStephen MurphyFinal

Drogheda Independent/Argus U18 Division 2A Knockout 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 00 PMSt Patrick’s GFC 1-51-13Naomh Mairtin DarverAnthony BriscoeFinal

Monday 5th August 2019
LMFM U17A Championship Knockout 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 30 PMCooley Kickhams 4-141-13Na Piarsaigh/Sean O’Mahonys/Dowdallshill Fr McEvoy ParkKevin BradyQuarter Final
7 30 PMRoche Emmets GFC 1-84-8Ardee St. Mary’s G.F.C. Páirc de RóisteThomas BrennanQuarter Final
7 30 PMStabannon/St Kevins 4-132-9St Mochtas/St Josephs Páirc Chaoimhín NaofaDavid FediganQuarter Final
7 30 PMO`Raghallaighs 10-182-10Mattock Rangers/Hunterstown Rovers Gaelic GroundsCormac ReillyQuarter Final

LMFM U17B Knockout 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 30 PMWolfe Tones Football 3-93-10St Patrick’s GFC Pairc Bhoilfe ToinJohn CrawleySemi Final
7 30 PMGlen Emmets 3-90-17Geraldines Cusack ParkDeclan DunneSemi Final

Tuesday 6th August 2019
Armagh Senior Hurling League Div 2
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 30 PMNaomh Moninne 3-203-7Craobh Rua Naomh MoninneMichael LoftusRd 6
7 30 PMCuchulainn Hurling Club 0-0CONCPearse Óg Pearse Og park TBCRd 6

J2AFC Group 1
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
8 00 PMNaomh Mairtin 1-110-4Ardee St. Mary’s G.F.C. Pairc Naomh MairtinPatsy ConnollyRound 1

J2AFC Group 2
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 30 PMSt Brides 0-104-7Cooley Kickhams Páirc an ChuinnighJohn CrawleyRound 1

J2AFC Group 4
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
8 00 PMSt Patrick’s GFC 1-165-6Newtown Blues Páirc EamoinPeter HoeyRound 1

J2BFC Group 1
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 30 PMGlen Emmets 1-92-10Dreadnots Cusack ParkKevin CarrollRound 1

J2BFC Group 3
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
8 00 PMSean O Mahonys 3-131-8Roche Emmets GFC Point Road TBCRound 1

J2CFComp
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 30 PMO’Connells GFC 0-84-15St. Kevins The GroveStephen MurphyRound 1

U16 Hurling Championship
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
Knockbridge P P Naomh Moninne Round 1Postponed
St Fechins GAA P P Mattock Rangers Round 1Postponed

CTI Business Solutions IFC Group 2
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
8 00 PMOilibhéar Pluincéad 1-50-10Kilkerley Emmets Stabannon ParnellsAiden ShevlinRound 3

Wednesday 7th August 2019
Division 3B
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 30 PMCuchulainn Gaels 2-92-12Wolfe Tones Football Páirc Naomh LorcanPeter HoeyRound 14

J2BFC Group 1
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
8 00 PMNaomh Mairtin 2-132-11St Fechins GAA Pairc Naomh MairtinKevin LevinsRound 1

Drogheda Independent/Argus U16 Division 1A Knockout 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 30 PMCooley Kickhams 6-163-8Glen Emmets Fr McEvoy ParkPaul Finnegan (Snr)Semi-Final

Drogheda Independent/Argus U16 Division 2A Knockout 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 30 PMWolfe Tones Football 3-241-7Mattock Rangers/Hunterstown Rovers Pairc Bhoilfe ToinPatrick MurtaghSemi-Finals
7 30 PMNa Piarsaigh/Sean O’Mahonys/Dowdallshill 3-161-9St Patrick’s GFC Point RoadPatsy ConnollySemi-Finals

Drogheda Independent/Argus U16 Division 2B Knockout 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 30 PMDundalk Young Irelands/St Mochtas 8-124-7Roche Emmets GFC Pairc Eire OgUltan Mc ElroySemi-Final
7 30 PMSt Fechins GAA 5-120-8Kilkerley Emmets/Naomh Malachi Páirc Naomh FeichinKevin CarrollSemi-Final

Drogheda Independent/Argus U16 League Division 3A Knockout 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 30 PMNaomh Fionnbarra/Lannleire 1-85-13Oilibhéar Pluincéad DarverStephen JohnsonFinal

Thursday 8th August 2019
Senior Hurling League
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 30 PMTruagh 0-0CONCMattock Rangers Truagh TBCRound 4

Anchor Tours Senior Hurling Championship
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 15 PMNaomh Moninne 0-162-12Knockbridge DarverJim O RourkeRound 1
8 30 PMPearse Óg 3-64-15St Fechins GAA DarverMairtin Mc GannRound 1

Friday 9th August 2019
Division 1
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 30 PMSt Patrick’s GFC 0-120-12Cooley Kickhams Páirc EamoinColm Mc ColloughRound 11
7 30 PMDreadnots 4-120-7St Brides Páirc DreadnotsDesmond Mc DonaldRound 11
7 30 PMO`Raghallaighs 4-104-14Newtown Blues Gaelic GroundsKevin BradyRound 11
7 30 PMSean O Mahonys 0-90-7Ardee St. Mary’s G.F.C. Point RoadPaul KneelRound 11
7 30 PMClan na nGael 1-105-8Naomh Mairtin Pairc Clan na GaelAiden ShevlinRound 11
7 30 PMMattock Rangers 1-151-7Geraldines Páirc MáiteoigePaul BurkeRound 11

Division 3B
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 30 PMSt Nicholas GFC 2-40-15John Mitchels Jimmy Pentony ParkJames CarrollRound 14
7 30 PMWesterns 0-130-7Annaghminnon Rovers ReaghstownUltan Mc ElroyRound 14
7 30 PMDowdallshill 1-61-11Sean McDermotts Dowdallshill, DundalkJohn MurphyRound 14

Saturday 10th August 2019
Division 2
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 00 PMSt Mochtas 1-113-4Glyde Rangers Páirc MochtaTommy Mc EnteggartRound 11
7 00 PMKilkerley Emmets 0-83-11Dundalk Gaels Páirc Chill ChoirleAnthony BriscoeRound 11
7 00 PMHunterstown Rovers GFC 0-61-13St Fechins GAA Páirc Baile FiachTed HayesRound 11
7 00 PMDundalk Young Irelands 0-120-13St Josephs Pairc Eire OgThomas BrennanRound 11
7 00 PMSt. Kevins 0-43-1Oilibhéar Pluincéad Páirc Chaoimhín NaofaPaul Finnegan (Snr)Round 11
7 00 PMO’Connells GFC 2-112-9Naomh Fionnbarra The Grove FieldStephen MurphyRound 11

Division 3A
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
5 00 PMNaomh Malachi 0-101-16Lann Léire C.P.G. Páirc Naomh MalachiGerard CorriganRound 10
5 00 PMNa Piarsaigh 5-71-6Stabannon Parnells GFC Pairc An tAthair Ui DhubhthaighPaul DrummRound 10
5 00 PMRoche Emmets GFC 0-91-12Glen Emmets Páirc de RóistePaul KneelRound 10

J2AFC Group 3
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 00 PMClan na nGael 0-54-13Geraldines Pairc Clan na GaelKevin CarrollRound 1

LMFM U14 A Championship Knockout 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
2 00 PMArdee St. Mary’s G.F.C. 5-74-10Cooley Kickhams/Cuchulainn Gaels Páirc Séamus Mhic hEochaidh, HaggardstownJonathan ConlonFinal

LMFM U14B ChampionshipKnockout 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
12 30 PMOilibhéar Pluincéad 4-56-4St Patrick’s GFC Páirc Séamus Mhic hEochaidh, HaggardstownUltan Mc ElroyFinal

Sunday 11th August 2019
J2BFC Group 2
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
11 00 AMDreadnots 1-153-9Naomh Mairtin Páirc DreadnotsThomas BrennanRound 2

Monday 12th August 2019
J2BFC Group 3
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
8 00 PMOilibhéar Pluincéad 1-43-20Kilkerley Emmets DarverKevin CarrollRound 1

LMFM U17A Championship Knockout 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
6 30 PMArdee St. Mary’s G.F.C. 2-90-11Stabannon/St Kevins DarverKevin BradySemi Final

Tuesday 13th August 2019
Armagh Senior Hurling League Div 2
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
Pearse Óg P P Craobh Rua Rd 7Postponed
7 30 PMNaomh Moninne 0-162-12Knockbridge TBCRd 7

J2AFC Group 1
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
8 00 PMMattock Rangers 1-101-10Ardee St. Mary’s G.F.C. Páirc MáiteoigeDeclan DunneRound 2

J2AFC Group 2
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 30 PMDundalk Gaels 2-110-4St Brides Dundalk Gaels                              Colin HalliganRound 2

J2AFC Group 3
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
8 00 PMSt Josephs 0-0CONCClan na nGael Cluskey ParkTed HayesRound 2

J2AFC Group 4
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
8 00 PMNewtown Blues 0-32-9St Patrick’s GFC Newtown BluesAndrew LenehanRound 2

J2BFC Group 2
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
8 00 PMSt Fechins GAA 0-0CONCGlen Emmets Páirc Naomh Feichin TBCRound 2

J2CFComp
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 30 PMSt. Kevins 1-81-11O`Raghallaighs Páirc Chaoimhín NaofaNoel HandRound 2

Anglo Printers JFC Group 4
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
8 00 PMRoche Emmets GFC 5-182-5Sean McDermotts DarverCathal O BrienRound 3

Wednesday 14th August 2019
J2BFC Group 4
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
8 00 PMKilkerley Emmets 1-131-7Sean O Mahonys Páirc Chill ChoirleKevin BradyRound 2
8 15 PMRoche Emmets GFC 0-142-3Oilibhéar Pluincéad Páirc de RóistePatsy ConnollyRound 2

J2CFComp
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
8 00 PMNa Piarsaigh 6-91-7O’Connells GFC Pairc An tAthair Ui DhubhthaighPaul Finnegan (Snr)Round 2

U16 A Championship Group 1 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 30 PMSt Kevins/Dreadnots 2-145-14O`Raghallaighs Páirc Chaoimhín NaofaKevin LevinsRound 1

U16 A Championship Group 2 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 30 PMGeraldines 0-134-16Cooley Kickhams GeraldinesDeclan DunneRound 1

U16 A Championship Group 3 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 30 PMGlen Emmets 0-63-11Na Piarsaigh/Sean O’Mahonys/Dowdallshill Cusack ParkTadhg RooneyRound 1

U16 A Championship Group 4 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
8 15 PMSt Patrick’s GFC 3-133-14Wolfe Tones Football Páirc EamoinPeter HoeyRound 1

U16 B Championship Group 2 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 30 PMNaomh Fionnbarra/Lannleire 2-232-9St Brides Naomh Fionnbarra/LannleireThomas MulhollandRound 1

U16 B Championship Group 3 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 00 PMRoche Emmets GFC 3-175-6Ardee St. Mary’s G.F.C. Páirc de RóistePaul DrummRound 1

U16 B Championship Group 4
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
8 00 PMNaomh Mairtin 2-82-14Oilibhéar Pluincéad Pairc Naomh MairtinAndrew LenehanRound 1

U16 B Championship[ Group 1 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 30 PMSt Josephs 3-72-14Kilkerley Emmets/Naomh Malachi Cluskey ParkJohn CrawleyRound 1

Thursday 15th August 2019
Anchor Tours Senior Hurling Championship
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 00 PMKnockbridge ------St Fechins GAA TBCRound 1
7 15 PMSt Fechins GAA 2-153-12Naomh Moninne DarverJim O RourkeRound 2
8 00 PMNaomh Moninne ------Pearse Óg TBCRound 1
8 30 PMKnockbridge 3-262-15Pearse Óg DarverMairtin Mc GannRound 2

Friday 16th August 2019
Anchor Tours Senior Football Championship Relegation Play Offs
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 15 PMO’Connells GFC 1-80-13St Josephs Páirc Séamus Mhic hEochaidh, HaggardstownNoel HandSemi-Finals
8 30 PMDundalk Gaels 0-120-9Sean O Mahonys Páirc Séamus Mhic hEochaidh, HaggardstownCormac ReillySemi-Finals

Anglo Printers JFC Knockout
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 15 PMGlyde Rangers 4-150-7Stabannon Parnells GFC Clan na Gael, DundalkPaul Finnegan (Snr)Quarter Final
8 30 PMNaomh Malachi 0-93-6Na Piarsaigh Clan na Gael, DundalkDeclan DunneQuarter Final

Saturday 17th August 2019
National U15 Academy- Damien Reid Plate
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
1 00 PMLouth 0-182-9Wicklow Mallow TBCFinal

Anchor Tours SFC Knockout
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
5 30 PMNaomh Mairtin 4-131-15St Mochtas Páirc Uí Mhuirí, DunleerBrian BradyQuarter Final
7 00 PMArdee St. Mary’s G.F.C. 0-90-12Geraldines Páirc Uí Mhuirí, DunleerPaul KneelQuarter Final

LMFM U14 A Championship Knockout 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
2 30 PMArdee St. Mary’s G.F.C. 3-74-7Cooley Kickhams/Cuchulainn Gaels Páirc Séamus Mhic hEochaidh, HaggardstownStephen JohnsonFinal Replay

Monday 19th August 2019
Senior Hurling League
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 00 PMCastleblayney Hurling 1-110-4Mattock Rangers Castleblayney Noel MullaneyRound 5

LMFM U17A Championship Knockout 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 30 PMCooley Kickhams 5-85-3Stabannon/St Kevins DarverTed HayesSemi Final

Tuesday 20th August 2019
J2AFC Group 1
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
8 00 PMNaomh Mairtin 0-120-1Mattock Rangers Pairc Naomh MairtinTommy Mc EnteggartRound 3

J2AFC Group 2
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
8 00 PMCooley Kickhams 4-100-2Dundalk Gaels Fr McEvoy ParkPaul Finnegan (Snr)Round 3

J2AFC Group 3
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
8 00 PMGeraldines 2-221-10St Josephs GeraldinesPeter HoeyRound 3

J2CFComp
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 30 PMO`Raghallaighs 0-0CONCNa Piarsaigh Gaelic Grounds TBCRound 1

U16 Hurling Championship
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 30 PMMattock Rangers/St Kevins ------Naomh Moninne Páirc MáiteoigeNoel MullaneyRound 2
7 30 PMKnockbridge/Pearse Og ------St Fechins GAA Brian BradyRound 2

Wednesday 21st August 2019
Minor B Championship Group 1 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 30 PMO`Raghallaighs 0-0CONCDundalk Young Irelands Gaelic GroundsAndrew LenehanRound 1
7 30 PMSt Nicholas GFC 1-65-16Naomh Fionnbarra/Lannleire Jimmy Pentony ParkJames CarrollRound 1

Minor B Championship Group 2 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 30 PMDundalk Gaels 1-84-8Geraldines Dundalk Gaels                              Jonathan ConlonRound 1
7 30 PMNewtown Blues 1-132-20Dreadnots Newtown BluesDeclan DunneRound 1

LMFM Minor A Championship Group 1 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 30 PMCooley Kickhams 4-63-12St Josephs Fr McEvoy ParkPaul Finnegan (Snr)Round 1

LMFM Minor A Championship Group 2 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 30 PMArdee St. Mary’s G.F.C. 1-160-8St Fechins GAA Páirc Mhuire, ArdeePatsy ConnollyRound 1

LMFM Minor A Championship Group 3 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 30 PMRoche Emmets GFC 1-101-6Kilkerley Emmets/Naomh Malachi Páirc de RóisteKevin BradyRound 1

LMFM Minor A Championship Group 4 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 30 PMNaomh Mairtin 2-81-8Stabannon/St Kevins Pairc Naomh MairtinKevin LevinsRound 1

Thursday 22nd August 2019
Anchor Tours Senior Hurling Championship
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 00 PMPearse Óg ------Knockbridge TBCRound 2
7 30 PMPearse Óg 1-93-18Naomh Moninne DarverJim O RourkeRound 3

Friday 23rd August 2019
Anglo Printers JFC Knockout
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 15 PMLann Léire C.P.G. 1-111-9Wolfe Tones Football Stabannon ParnellsUltan Mc ElroyQuarter Final
7 15 PMRoche Emmets GFC 4-162-10Westerns DarverKevin BradyQuarter Final

CTI Business Solutions Intermediate Football Relegation Play Offs
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
8 30 PMDundalk Young Irelands 1-92-10Oilibhéar Pluincéad DarverKevin CarrollSemi-Finals
8 30 PMNaomh Fionnbarra 0-103-10Glen Emmets Stabannon ParnellsAnthony BriscoeSemi-Finals

Drogheda Independent/Argus U16 Division 1A Knockout 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 30 PMGeraldines 2-163-13O`Raghallaighs GeraldinesNoel HandSemi-Final

Drogheda Independent/Argus U16 Division 1B Knockout 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 00 PMDundalk Gaels/Clan na Gael CONC0-0St Kevins/Dreadnots Darver TBCFinal

Drogheda Independent/Argus U16 Division 2B Knockout 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 00 PMSt Fechins GAA 7-111-13Dundalk Young Irelands/St Mochtas Termonfeckin TBCFinal

Saturday 24th August 2019
Anchor Tours Senior Football Championship Relegation Play Offs
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
5 45 PMO’Connells GFC 0-110-10Sean O Mahonys Páirc Séamus Mhic hEochaidh, HaggardstownDesmond Mc DonaldFinal

CTI Business Solutions IFC Knockout
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
5 00 PMMattock Rangers 0-180-9St. Kevins Páirc Uí Mhuirí, DunleerThomas BrennanQuarter Final
6 30 PMSt Brides 2-141-16St Fechins GAA Páirc Uí Mhuirí, Dunleer TBCQuarter Final

LMFM U17A Championship Knockout 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
4 00 PMCooley Kickhams ------Ardee St. Mary’s G.F.C. Páirc Séamus Mhic hEochaidh, HaggardstownStephen MurphyFinal

Sunday 25th August 2019
Division 3A/3B Promotion/Relegation Play-off
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
11 30 AMSean McDermotts 2-44-11John Mitchels Páirc Mac DiarmadaTommy Mc EnteggartSemi-Finals

Anchor Tours SFC Knockout
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
5 00 PMDreadnots 1-213-9O`Raghallaighs The GroveStephen MurphyQuarter Final
6 30 PMNewtown Blues 3-141-6St Patrick’s GFC The GroveJonathan ConlonQuarter Final

CTI Business Solutions IFC Knockout
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
1 30 PMHunterstown Rovers GFC 0-151-12Clan na nGael Páirc Naomh Bríd, DowdallshillAiden ShevlinQuarter Final
3 00 PMKilkerley Emmets 2-131-11Cooley Kickhams Páirc Naomh Bríd, DowdallshillDavid FediganQuarter Final

Monday 26th August 2019
LMFM U17B Knockout 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 30 PMSt Patrick’s GFC 2-130-10Glen Emmets DarverKevin BradyFinal

Tuesday 27th August 2019
Division 3A/3B Promotion/Relegation Play-off
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 00 PMDowdallshill 1-72-10Naomh Malachi Dowdallshill, DundalkPeter HoeySemi-Finals

Division 4 Playoffs
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
8 00 PMMattock Rangers 0-114-15Ardee St. Mary’s G.F.C. Páirc MáiteoigeDavid J. Mc ArdleSemi-Finals

Wednesday 28th August 2019
U16 A Championship Group 1 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 15 PMO`Raghallaighs 3-171-2Mattock Rangers/Hunterstown Rovers GAA GroundsAlan GoringRound 2

U16 A Championship Group 2 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 30 PMCooley Kickhams 3-112-4Dundalk Gaels/Clan na Gael Fr McEvoy ParkBrian BradyRound 2

U16 A Championship Group 3 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 30 PMNa Piarsaigh/Sean O’Mahonys/Dowdallshill 3-62-10St Fechins GAA Na PiarsaighJohn CrawleyRound 2

U16 A Championship Group 4 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 15 PMWolfe Tones Football 3-191-7Dundalk Young Irelands/St Mochtas Pairc Bhoilfe ToinPatrick MurtaghRound 2

U16 B Championship Group 2 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 15 PMGlyde Rangers/Sean McDermotts/Westerns 1-125-24Naomh Fionnbarra/Lannleire Páirc Uí TaibhDeclan DunneRound 2

U16 B Championship Group 3 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 30 PMNewtown Blues 5-122-11Roche Emmets GFC Newtown BluesStephen MurphyRound 2

U16 B Championship Group 4
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 30 PMOilibhéar Pluincéad 0-0CONCSt Nicholas GFC Páirc Oilibhéar Pluincéad TBCRound 2

U16 B Championship[ Group 1 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 30 PMKilkerley Emmets/Naomh Malachi 1-131-7O’Connells/Stabannon Parnells/John Mitchels Pairc EmmitiPatsy ConnollyRound 2

Thursday 29th August 2019
Anchor Tours Senior Hurling Championship
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 00 PMKnockbridge 1-113-13St Fechins GAA DarverKevin BradyRound 3

Friday 30th August 2019
Division 4 Playoffs
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
8 00 PMSt Patrick’s GFC 0-0CONCNewtown Blues Páirc Eamoin TBCSemi-Finals

Division 4/5 Promotion/Relegation Play-off
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
8 00 PMSt Fechins GAA 1-83-17St Josephs Páirc Naomh FeichinTommy Mc EnteggartSemi-Finals

Saturday 31st August 2019
Cardinal O'Donnell Cup
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
6 00 PMArdee St. Mary’s G.F.C. 2-191-15Geraldines Páirc Mhuire, ArdeeStephen JohnsonSemi-Finals
7 00 PMNaomh Mairtin 2-101-10Dreadnots Pairc Naomh MairtinThomas BrennanSemi-Finals

Division 1/2 Promotion/Relegation Play-off
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
6 00 PMSt Mochtas 1-264-5Clan na nGael Páirc MochtaGerard CorriganSemi-Finals
6 00 PMO’Connells GFC 1-102-18Dundalk Gaels The Grove FieldDavid J. Mc ArdleSemi-Finals

Division 2/3A Promotion/Relegation Play-off
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
6 00 PMLann Léire C.P.G. 1-122-10Oilibhéar Pluincéad Pairc ui MhuiriStephen MurphyFinal

Division 3 Shield
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
6 30 PMAnnaghminnon Rovers CONC0-0Cuchulainn Gaels Páirc Annachminnon TBCSemi-Finals

Division 3A/3B Promotion/Relegation Play-off
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
6 00 PMJohn Mitchels 0-100-14Naomh Malachi Páirc Sean MistealPaul Finnegan (Snr)Final

Monday 2nd September 2019
Minor B Championship Group 1 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 00 PMGlen Emmets 0-0CONCSt Nicholas GFC Cusack Park TBCRound 2
7 00 PMNaomh Fionnbarra/Lannleire 4-164-9O`Raghallaighs Páirc Uí Mhuirí, DunleerTed HayesRound 2

Minor B Championship Group 2 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 00 PMNa Piarsaigh/Sean O’Mahonys/Dowdallshill CONC0-0Newtown Blues Point Road TBCRound 2
7 00 PMDreadnots 2-150-13Dundalk Gaels Páirc DreadnotsStephen JohnsonRound 2

LMFM Minor A Championship Group 1 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 00 PMSt Josephs 1-181-10St Patrick’s GFC Cluskey ParkColin HalliganRound 2

LMFM Minor A Championship Group 2 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 00 PMClan na nGael CONC0-0Ardee St. Mary’s G.F.C. Pairc Clan na Gael TBCRound 2

LMFM Minor A Championship Group 3 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 00 PMSt Mochtas/St Brides 5-141-9Roche Emmets GFC Páirc MochtaNoel HandRound 2

LMFM Minor A Championship Group 4 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 30 PMMattock Rangers/Hunterstown Rovers 4-134-11Naomh Mairtin Páirc MáiteoigePaul Finnegan (Snr)Round 2

Tuesday 3rd September 2019
div1
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
4 00 PMWolfe Tones Football ------Tester Club Pairc Bhoilfe Toin TBCRound 1

Wednesday 4th September 2019
J2BFC Knockout
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
8 00 PMKilkerley Emmets 2-51-13Naomh Mairtin Páirc Chill ChoirleTed HayesSemi Final

Thursday 5th September 2019
U16 B Championship[ Group 1 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 00 PMO’Connells/Stabannon Parnells/John Mitchels 0-0CONCSt Josephs Stabannon Parnells TBCRound 3

Anchor Tours Senior Hurling Championship Knockout
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
8 30 PMNaomh Moninne 0-130-12Knockbridge DarverNoel MullaneySemi Final

Drogheda Independent/Argus U16 Division 1A Knockout 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 00 PMCooley Kickhams 4-91-7O`Raghallaighs DarverDeclan DunneFinal

Drogheda Independent/Argus U16 Division 2A Knockout 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 15 PMNa Piarsaigh/Sean O’Mahonys/Dowdallshill 3-21-11Wolfe Tones Football DarverDavid J. Mc ArdleFinal

Friday 6th September 2019
J2BFC Knockout
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
8 30 PMSean O Mahonys 3-156-11Dreadnots DarverCathal O BrienSemi Final

J2CFC Knockout
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 00 PMO`Raghallaighs 1-101-13St. Kevins DarverPeter HoeyFinal

U16 A Championship Group 1 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
6 45 PMMattock Rangers/Hunterstown Rovers 5-78-13St Kevins/Dreadnots Páirc MáiteoigeThomas BrennanRound 3

U16 A Championship Group 2 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 00 PMDundalk Gaels/Clan na Gael 2-54-13Geraldines Clan na Gael, DundalkBrian BradyRound 3

U16 A Championship Group 3 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 00 PMSt Fechins GAA 5-74-4Glen Emmets Páirc Naomh FeichinTommy Mc EnteggartRound 3

U16 A Championship Group 4 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 00 PMDundalk Young Irelands/St Mochtas 1-101-10St Patrick’s GFC Páirc MochtaJonathan ConlonRound 3

U16 B Championship Group 3 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 00 PMArdee St. Mary’s G.F.C. 4-124-12Newtown Blues Páirc Mhuire, ArdeeAnthony BriscoeRound 3

U16 B Championship Group 4
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 00 PMSt Nicholas GFC CONC0-0Naomh Mairtin Jimmy Pentony Park TBCRound 3

Saturday 7th September 2019
CTI Business Solutions IFC Knockout
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 00 PMHunterstown Rovers GFC 1-151-17Clan na nGael Páirc Séamus Mhic hEochaidh, HaggardstownJonathan ConlonQF Replay

CTI Business Solutions Intermediate Football Relegation Play Offs
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
5 30 PMNaomh Fionnbarra 1-81-10Dundalk Young Irelands Páirc Séamus Mhic hEochaidh, HaggardstownStephen MurphyFinal

Sunday 8th September 2019
Cardinal O'Donnell Cup
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
3 30 PMNaomh Mairtin 2-191-12Ardee St. Mary’s G.F.C. The GrovePaul KneelFinal

Division 1/2 Promotion/Relegation Play-off
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
1 00 PMSt Mochtas 0-220-8Dundalk Gaels Páirc Chill ChoirleDavid FediganFinal

Division 3 Shield
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
1 00 PMWolfe Tones Football 1-110-7Cuchulainn Gaels Páirc Sean MistealDeclan DunneFinal

Division 5/6 Promotion/Relegation Play-off
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
11 30 AMO’Connells GFC 1-111-14Oilibhéar Pluincéad The GrovePaul Finnegan (Snr)Semi Final

Monday 9th September 2019
Minor B Championship Group 1 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
6 45 PMO`Raghallaighs 0-0CONCGlen Emmets Gaelic GroundsDesmond Mc DonaldRound 3
7 00 PMDundalk Young Irelands CONC0-0Naomh Fionnbarra/Lannleire Pairc Eire OgJohn MurphyRound 3

Minor B Championship Group 2 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
6 45 PMDundalk Gaels 1-115-7Na Piarsaigh/Sean O’Mahonys/Dowdallshill Dundalk Gaels                              Kevin BradyRound 3
7 00 PMGeraldines 2-67-21Dreadnots GeraldinesColin HalliganRound 3

LMFM Minor A Championship Group 1 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 00 PMSt Patrick’s GFC 1-50-16Cooley Kickhams Páirc EamoinJonathan ConlonRound 3

LMFM Minor A Championship Group 2 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 00 PMSt Fechins GAA 0-0CONCClan na nGael Páirc Naomh Feichin TBCRound 3

LMFM Minor A Championship Group 3 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
8 00 PMKilkerley Emmets/Naomh Malachi 0-100-9St Mochtas/St Brides Pairc EmmitiPaul Finnegan (Snr)Round 3

LMFM Minor A Championship Group 4 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
6 45 PMStabannon/St Kevins 4-143-17Mattock Rangers/Hunterstown Rovers Páirc Chaoimhín NaofaThomas BrennanRound 3

Tuesday 10th September 2019
U16 B Championship Group 2 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
6 45 PMSt Brides 3-91-5Glyde Rangers/Sean McDermotts/Westerns KnockbridgePatsy ConnollyRound 3

Wednesday 11th September 2019
J2AFC Knockout
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
8 15 PMNaomh Mairtin 2-140-7Cooley Kickhams DarverTed HayesSemi Final

Thursday 12th September 2019
U14 Hurling Championship Final
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 30 PMNaomh Moninne 6-161-4St Kevin’s/Mattock Rangers/Glen Emmet DarverKevin BradyFinal

Friday 13th September 2019
Anglo Printers JFC Knockout
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 00 PMLann Léire C.P.G. 3-70-16Roche Emmets GFC Stabannon ParnellsGerard CorriganSemi Final

CTI Business Solutions IFC Knockout
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
8 30 PMMattock Rangers 1-112-6Clan na nGael Stabannon ParnellsAnthony BriscoeSemi Final

LMFM U16A Championship Knockout 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
6 30 PMO`Raghallaighs 4-91-11Geraldines GAA GroundsPatsy ConnollyQuarter Final
6 30 PMSt Fechins GAA 3-90-5St Patrick’s GFC Páirc Naomh FeichinDesmond Mc DonaldQuarter Final
6 30 PMWolfe Tones Football 1-107-11Na Piarsaigh/Sean O’Mahonys/Dowdallshill Pairc Bhoilfe ToinPaul Finnegan (Snr)Quarter Final
7 00 PMCooley Kickhams 6-183-16St Kevins/Dreadnots Fr McEvoy ParkBrian BradyQuarter Final

LMFM U16B Championship Knockout 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
6 30 PMKilkerley Emmets/Naomh Malachi 2-203-12St Brides Pairc EmmitiJonathan ConlonQuarter Final
6 30 PMNaomh Fionnbarra/Lannleire 4-173-8O’Connells/Stabannon Parnells/John Mitchels Páirc Uí Mhuirí, DunleerKevin CarrollQuarter Final
6 30 PMNewtown Blues 8-70-14Naomh Mairtin Newtown BluesLiam O BrienQuarter Final

Saturday 14th September 2019
Minor B Championship Group 1 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
4 00 PMSt Nicholas GFC CONC0-0O`Raghallaighs Jimmy Pentony Park TBCRound 4

Sunday 15th September 2019
J2AFC Knockout
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
2 30 PMSt Patrick’s GFC 4-112-6Geraldines Páirc Naomh Bríd, DowdallshillPeter HoeySemi Final

Anglo Printers JFC Knockout
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
4 00 PMGlyde Rangers 0-140-12Na Piarsaigh Páirc Séamus Mhic hEochaidh, HaggardstownBrian BradySemi Final

CTI Business Solutions IFC Knockout
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
5 30 PMSt Brides 0-80-11Kilkerley Emmets Páirc Séamus Mhic hEochaidh, HaggardstownStephen JohnsonSemi Final

Monday 16th September 2019
Minor B Championship Group 1 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
6 30 PMGlen Emmets 0-0CONCDundalk Young Irelands Cusack Park TBCRound 4

Minor B Championship Group 2 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 00 PMNa Piarsaigh/Sean O’Mahonys/Dowdallshill 1-101-8Geraldines Point RoadKevin CarrollRound 4
7 30 PMNewtown Blues 0-0CONCDundalk Gaels Newtown Blues TBCRound 4

LMFM Minor A Championship Knockout 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
6 30 PMArdee St. Mary’s G.F.C. 1-141-5Cooley Kickhams/Cuchulainn Gaels Páirc Mhuire, ArdeeThomas BrennanQuarter Final
6 30 PMSt Mochtas/St Brides 2-122-12Naomh Mairtin Páirc MochtaUltan Mc ElroyQuarter Final
7 30 PMSt Josephs 0-193-7St Fechins GAA Cluskey ParkDeclan DunneQuarter Final

LMFM U16B Championship Knockout 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
6 30 PMOilibhéar Pluincéad 8-90-8Roche Emmets GFC Páirc Oilibhéar PluincéadPaul Finnegan (Snr)Quarter Final

Tuesday 17th September 2019
LMFM Minor A Championship Knockout 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
6 30 PMMattock Rangers/Hunterstown Rovers 1-131-17Kilkerley Emmets/Naomh Malachi Páirc MáiteoigeStephen MurphyQuarter Final

Wednesday 18th September 2019
Division 4/5 Promotion/Relegation Play-off
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
8 00 PMSt Mochtas 3-81-13Kilkerley Emmets Páirc Chill ChoirlePaul Finnegan (Snr)Semi-Finals

Anglo Printers JFC Knockout
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
8 15 PMLann Léire C.P.G. 0-142-9Roche Emmets GFC Stabannon ParnellsNoel HandSemi Final REPLAY

Thursday 19th September 2019
Division 5/6 Promotion/Relegation Play-off
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
8 00 PMO`Raghallaighs 1-101-15Oilibhéar Pluincéad Páirc DreadnotsGerard CorriganFinal

U13 Hurling League Final
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 30 PMSt Fechins GAA 0-0CONCSt Kevin’s/Mattock Rangers/Glen Emmet Páirc Naomh FeichinStephen YoreFinal

Drogheda Independent/Argus U15A Division 1 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 00 PMMattock Rangers/Hunterstown Rovers 3-80-8O’Connells/Stabannon Parnells/John Mitchels Pairc Baile FiachPatsy ConnollyRound 1
7 00 PMCooley Kickhams/Cuchulainn Gaels 0-0CONCGlen Emmets Fr McEvoy ParkDavid J. Mc ArdleRound 1

Drogheda Independent/Argus U15B Division 1 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
8 00 PMSt Josephs 5-142-8Roche Emmets GFC Cluskey ParkPaul Finnegan (Snr)Round 1

Friday 20th September 2019
Division 4 Playoffs
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 00 PMArdee St. Mary’s G.F.C. 2-81-15St Patrick’s GFC Stabannon ParnellsKevin LevinsFinal

Anchor Tours SFC Knockout
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
8 30 PMGeraldines 0-102-10Naomh Mairtin Stabannon ParnellsThomas BrennanSemi Final

Drogheda Independent/Argus U15A Division 2 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
6 30 PMArdee St. Mary’s G.F.C. 0-613-15Geraldines Páirc Mhuire, ArdeeFinton LevinsRound 1

LMFM U16B Championship Knockout 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 00 PMNewtown Blues 1-72-14Naomh Fionnbarra/Lannleire Newtown BluesPaul Finnegan (Snr)Semi Final

Saturday 21st September 2019
Drogheda Independent/Argus U15A Division 2 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
4 00 PMGlyde Rangers/Sean McDermotts/Westerns 1-130-13Oilibhéar Pluincéad Páirc Uí TaibhKevin LevinsRound 1

Drogheda Independent/Argus U15B Division 1 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
4 00 PMNewtown Blues 8-155-15Dundalk Gaels Newtown BluesTommy Mc EnteggartRound 1

Drogheda Independent/Argus U15B Division 2 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
4 00 PMWolfe Tones Football 1-32-23O`Raghallaighs Gaelic Grounds, DroghedaStephen MurphyRound 1

Sunday 22nd September 2019
U16 Hurling Championship Knockout
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
12 30 PMNaomh Moninne 4-101-9St Fechins GAA Páirc Uí Mhuirí, DunleerMairtin Mc GannFINAL

Anchor Tours SFC Knockout
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
5 30 PMDreadnots 0-111-9Newtown Blues The GroveDavid J. Mc ArdleSemi Final

Anchor Tours Senior Hurling Championship Knockout
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
2 30 PMSt Fechins GAA 0-141-13Naomh Moninne Páirc Uí Mhuirí, Dunleer TBCFINAL

Drogheda Independent/Argus U15B Division 1 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
6 00 PMSt Patrick’s GFC 2-91-7Naomh Fionnbarra/Lannleire Páirc Eamoin TBCRound 1

LMFM Minor A Championship Knockout 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
4 00 PMSt Josephs 4-151-11Kilkerley Emmets/Naomh Malachi The GroveDesmond Mc DonaldSemi Final

Monday 23rd September 2019
Minor B Championship Group 1 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
6 15 PMNaomh Fionnbarra/Lannleire 0-0CONCGlen Emmets Páirc Uí Mhuirí, DunleerDesmond Mc DonaldRound 5
7 00 PMDundalk Young Irelands 0-0CONCSt Nicholas GFC Pairc Eire Og TBCRound 5

Minor B Championship Group 2 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 00 PMGeraldines 1-82-10Newtown Blues GeraldinesJohn CrawleyRound 5
7 00 PMDreadnots 0-0CONCNa Piarsaigh/Sean O’Mahonys/Dowdallshill Páirc Dreadnots TBCRound 5

LMFM Minor A Championship Knockout 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 30 PMNaomh Mairtin 2-203-6St Mochtas/St Brides Pairc Naomh MairtinDeclan DunneQua