All Louth Results from the last 21 days.

Printable Results
Sunday 22nd October 2017
Drogheda Independent U18 Division 2
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
11 30 AMGlen Emmets CONC0-0Dreadnots Páirc DreadnotsColm Mc ColloughRound 6
11 30 AMWolfe Tones Football CONC0-0Na Piarsaigh/Sean O’Mahonys/Dowdallshill Pairc Bhoilfe Toin TBCRound 8
11 30 AMGlen Emmets 0-0CONCOilibhéar Pluincéad Cusack Park TBCRound 8

Saturday 21st October 2017
AIB Leinster Club IFC 2017
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
3 00 PMO’Connells GFC 2-101-8Kilbride/Cill Bhríde Castlebellingham GAA Noel Mc KennaRound 1

AIB Leinster Club JFC 2017
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
1 30 PMGlen Emmets 0-110-14Meath Hill Gaelic Grounds, DroghedaGary HurleyQuarter Final

Friday 20th October 2017
U21 Competition
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
8 00 PMNewtown Blues 4-133-2Oilibhéar Pluincéad Newtown BluesStephen JohnsonRound 1
8 00 PMClan na nGael 0-32-5St Brides Pairc Clan na GaelBrian BradyRound 1

Thursday 19th October 2017
Drogheda Independent U18 Division 1
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 30 PMGeraldines CONC0-0Ardee St. Mary’s G.F.C. Geraldines TBCRound 6

Drogheda Independent U18 Division 2
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 30 PMSt Fechins GAA 3-121-6Dreadnots Páirc Naomh FeichinDesmond Mc DonaldRound 8

Drogheda Independent U18 Division 3
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 30 PMKilkerley Emmets/Naomh Malachi CONC0-0St Kevins DarverGerard CorriganRound 5

Wednesday 18th October 2017
Electric Ireland HE GAA Senior Football League Division 2 Group A
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 30 PMDkIT 0-192-11Letterkenny Institute of Technology Dundalk It Grounds TBCRound 2

U14B Championship Group 2
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 00 PMNaomh Mairtin 2-33-5Oilibhéar Pluincéad DarverJohn MurphyU14B Semi Final

Drogheda Independent U18 Division 2
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 30 PMNa Piarsaigh/Sean O’Mahonys/Dowdallshill CONC0-0Glen Emmets Na Piarsaigh TBCRound 7

The Argus U16 League Division 3A Knockout
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 30 PMO`Raghallaighs 5-143-4Dundalk Young Irelands DarverKevin CarrollSemi-Finals

Tuesday 17th October 2017
Electric Ireland HE GAA Senior Hurling League Division 3 Group C
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
2 00 PMMarino Institiute of Education 0-0CONCDkIT Marino Grounds TBCRound 2

The Argus U16 League Division 1A Knockout
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 00 PMArdee St. Mary’s G.F.C. 0-153-4Cooley Kickhams DarverStephen MurphySemi-Finals
7 00 PMKilkerley Emmets/Naomh Malachi 1-170-12St Fechins GAA Pairc EmmitiDavid J. Mc ArdleSemi-Finals

The Argus U16 League Division 2A Knockout
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 30 PMClan na nGael 1-94-10Mattock Rangers/Hunterstown Rovers Pairc Clan na GaelPaul Finnegan (Snr)Semi-Finals

The Argus U16 League Division 3B Knockout
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
6 45 PMSt Brides 3-90-6St Nicholas GFC DarverDeclan DunneFinal

Monday 16th October 2017
Electric Ireland HE GAA Senior Hurling League Division 3 Group C
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 00 PMDkIT CONC0-0Dublin Institute of Technology Dundalk It Grounds TBCRound 3

Sunday 15th October 2017
U18 Championship Knockout
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
1 15 PMArdee St. Mary’s G.F.C. 6-212-10Geraldines Gaelic GroundsAnthony BriscoeMinor A Final

Anchor Tours SFC Knockout
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
3 30 PMNewtown Blues 2-100-5Dundalk Gaels Gaelic Grounds, DroghedaDavid FediganFinal

Saturday 14th October 2017
Cardinal O'Donnell Cup
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
4 30 PMNaomh Mairtin 0-181-10Dreadnots Stabannon ParnellsPaul KneelFINAL

Fr. Manning Cup Group 3
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
2 00 PMSligo 1-162-9Louth Sligo GAA Centre of Excellence Pitch 1Gareth FoleyRound 1

AIB Leinster Club JHC 2017
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
2 00 PMFr Daltons 2-110-9Naomh Moninne BallymoreKillian JonesRound 1

Drogheda Independent U18 Division 2
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
5 00 PMSt Fechins GAA 0-0CONCSt Nicholas GFC Páirc Naomh FeichinDonal BradyRound 6

Friday 13th October 2017
U14A Championship Knockout
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
6 45 PMGlen Emmets 0-85-6Cooley Kickhams DarverKevin CarrollU14A Semi Final

Drogheda Independent U18 Division 2
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 30 PMOilibhéar Pluincéad 0-00-0Wolfe Tones Football Páirc Oilibhéar Pluincéad TBCRound 9

The Argus U16 League Division 2B Knockout
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 30 PMGlyde Rangers/Sean McDermotts/Westerns 0-61-6Dundalk Gaels DarverGerard CorriganSemi-Final

The Argus/Drogheda Independent U13A Division 3 Knockout
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
6 45 PMSt Josephs 2-64-7Naomh Fionnbarra/Lannleire DarverThomas MulhollandFinal

Thursday 12th October 2017
Electric Ireland HE GAA Senior Football League Division 2 Group A
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
2 00 PMCavan Institute 0-93-11DkIT Cavan Institute TBCRound 1

U14A Championship Knockout
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
6 45 PMWolfe Tones Football 3-24-7O`Raghallaighs DarverFinton LevinsU14A Semi Final

Drogheda Independent U18 Division 2
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 00 PMDreadnots 0-0CONCWolfe Tones Football Páirc Dreadnots TBCRound 7
6 45 PMNewtown Blues 1-111-13St Fechins GAA Newtown BluesStephen JohnsonRound 7
6 45 PMOilibhéar Pluincéad CONC0-0St Mochtas Darver TBCRound 7

Drogheda Independent U18 Division 3
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
8 15 PMNaomh Fionnbarra/Lannleire 8-120-8O’Connells/Stabannon Parnells/John Mitchels DarverKevin CarrollRound 7
8 15 PMSt Kevins 2-160-5O`Raghallaighs DarverPaul Finnegan (Snr)Round 7
7 00 PMClan na nGael 4-143-9St Josephs Pairc Clan na GaelJohn MurphyRound 7

Wednesday 11th October 2017
U14A Championship Knockout
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
6 45 PMO’Connells/Stabannon Parnells/John Mitchels 2-33-15Glen Emmets DarverKevin BradyQuarter Final

U14B Championship Group 1
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
8 15 PMNaomh Fionnbarra/Lannleire 0-0CONCArdee St. Mary’s G.F.C. Darver TBCU14B Group 1 Playoff

Tuesday 10th October 2017
Division 4/5 Promotion/Relegation Play-off
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
8 00 PMGlen Emmets 1-91-11St Fechins GAA DarverAiden ShevlinFinal

Electric Ireland HE GAA Fresher Football League Division 2 Group A
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
3 00 PMDCU Dóchas Éireann 4-131-11DkIT Dublin City University Sportsgrounds TBCRound 2

Electric Ireland HE GAA Senior Football League Division 4 Group B
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 00 PMThe Law School 0-0CONCDIFE Clanna Gael Fontenoy TBCRound 2

U14A Championship Knockout
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 45 PMCooley Kickhams 4-151-6St Fechins GAA Fr McEvoy ParkPaul DrummQuarter Final

The Argus U16 League Division 2B Knockout
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 00 PMGeraldines 1-42-7Dundalk Gaels GeraldinesKevin CarrollQuarter Finals

The Argus U16 League Division 3B Knockout
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
6 45 PMGlen Emmets CONC0-0St Nicholas GFC DarverGerard CorriganSemi-Finals

Monday 9th October 2017
U14A Championship Knockout
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
6 45 PMO`Raghallaighs 2-101-4Geraldines DarverJohn MurphyQuarter Final

The Argus U16 League Division 1B Knockout
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
8 15 PMSt Kevins 5-103-9Naomh Mairtin DarverThomas BrennanSemi-Finals

The Argus U16 League Division 2B Knockout
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 30 PMMattock Rangers/Hunterstown Rovers 3-132-9Glyde Rangers/Sean McDermotts/Westerns Pairc Baile FiachStephen MurphyDiv 2A/2B Playoff

The Argus U16 League Division 3A Knockout
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 30 PMNewtown Blues 4-112-7Naomh Fionnbarra/Lannleire Newtown BluesLiam O BrienSemi-Finals

The Argus U16 League Division 3B Knockout
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
8 15 PMSt Brides 0-0CONCO’Connells/Stabannon Parnells/John Mitchels Darver TBCSemi-Finals

The Argus/Drogheda Independent U13B Division 3 Knockout
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
6 45 PMSt Brides 5-94-6Wolfe Tones Football DarverPaul Finnegan (Snr)Final