All Louth Results from the last 7 days.

Printable Results
Thursday 27th April 2017
Division 3
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 15 PMSean McDermotts 0-131-10Naomh Mairtin Páirc Mac DiarmadaGerard CorriganRound 3
7 15 PMSt Brides 1-170-5John Mitchels KnockbridgeKevin LevinsRound 3
7 15 PMStabannon Parnells GFC 1-91-11Naomh Malachi Páirc Naomh MalachiKevin BradyRound 3

U18 Division 1
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 30 PMNaomh Mairtin 1-101-18Ardee St. Mary’s G.F.C. Pairc Naomh MairtinDesmond Mc DonaldRound 3

U18 Division 2
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 00 PMSt Fechins GAA 6-210-5Glen Emmets Páirc Naomh FeichinStephen MurphyRound 3

Wednesday 26th April 2017
U14 Division 3
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 00 PMSt Nicholas GFC 2-54-5St Josephs Cluskey ParkKevin CarrollRound 2

U18 Division 1
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 00 PMMattock Rangers/Hunterstown Rovers 1-102-8Geraldines Mattock Rangers/Hunterstown RoversStephen JohnsonRound 3
7 00 PMDundalk Gaels 2-52-15Cooley Kickhams Dundalk Gaels                              Paul KneelRound 3
7 00 PMRoche Emmets/St Brides 1-92-15St Patrick’s GFC Páirc de RóisteColin Mc KennaRound 3

U18 Division 2
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 00 PMSt Nicholas GFC 2-52-19St Mochtas Jimmy Pentony ParkKevin LevinsRound 3

U18 Division 3
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 30 PMNaomh Fionnbarra/Lannleire 2-81-10Kilkerley Emmets/Naomh Malachi Dunleer GAA GroundsPeter HoeyRound 3
7 00 PMO’Connells/Stabannon Parnells/John Mitchels 0-51-8St Kevins The GrovePaul Finnegan (Snr)Round 3
7 00 PMDundalk Young Irelands 6-83-12St Josephs Pairc Eire OgPatsy ConnollyRound 3

Tuesday 25th April 2017
Division 5
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
8 00 PMDundalk Young Irelands 1-124-16Glen Emmets Pairc Eire OgPaul Kneel2

Kevin Mullen Plate 2017
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 15 PMWesterns 0-150-8Cuchulainn Gaels ReaghstownStephen MurphyQuarter Final

Monday 24th April 2017
U16 Division 1
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
8 00 PMKilkerley Emmets/Naomh Malachi 3-63-7Cooley Kickhams Pairc EmmitiPaul Finnegan (Snr)Round 2
7 00 PMSt Fechins GAA 4-92-7Naomh Mairtin Páirc Naomh FeichinThomas BrennanRound 2
7 00 PMArdee St. Mary’s G.F.C. 7-101-7St Kevins Páirc Mhuire, ArdeeColm Mc ColloughRound 2

U16 Division 2
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
8 00 PMSt Patrick’s GFC 4-121-6Dundalk Gaels Páirc EamoinPaul KneelRound 2
7 00 PMSt Josephs 3-66-10Clan na nGael Cluskey ParkDavid J. Mc ArdleRound 2
7 00 PMNa Piarsaigh/Sean O’Mahonys/Dowdallshill 1-61-11Roche Emmets GFC Colin Mc KennaRound 2

U16 Division 3
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 00 PMGlen Emmets 0-24-16O`Raghallaighs Cusack ParkDeclan DunneRound 2
7 00 PMDundalk Young Irelands 3-70-3St Nicholas GFC Pairc Eire OgKevin CarrollRound 2
7 00 PMNaomh Fionnbarra/Lannleire 6-111-1Oliver Plunketts/Wolfe Tones John Markey ParkJohn CrawleyRound 2
7 00 PMNewtown Blues 4-90-4O’Connells/Stabannon Parnells/John Mitchels Newtown BluesGerard CorriganRound 2

Sunday 23rd April 2017
Celtic Challenge Group H
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
12 00 PMLouth 4-141-3Tyrone CloghanJason Mc AndrewChallenge Game

Division 1
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
3 00 PMRaonaithe Máiteoige 2-130-9Kilkerley Emmets Páirc MáiteoigeDavid J. Mc ArdleRound 2
3 00 PMNewtown Blues 0-124-15Naomh Mairtin Newtown BluesAiden ShevlinRound 2
3 00 PMClan na nGael 2-102-7Sean O Mahonys Pairc Clan na GaelGerard CorriganRound 2
3 00 PMDundalk Gaels 1-151-5Cooley Kickhams Dundalk Gaels                              Colm Mc ColloughRound 2
3 00 PMArdee St. Mary’s G.F.C. 0-131-8Geraldines Páirc Mhuire, ArdeeDesmond Mc DonaldRound 2
3 00 PMSt Patrick’s GFC 1-142-9Dreadnots Páirc EamoinStephen JohnsonRound 2

Division 2
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
4 00 PMNaomh Fionnbarra 1-122-4O`Raghallaighs John Markey ParkGabriel Mc KennyRound 2
3 00 PMSt Fechins GAA 4-141-11Na Piarsaigh Páirc Naomh FeichinNoel HandRound 2
3 00 PMHunterstown Rovers GFC 3-151-6Dundalk Young Irelands Páirc Baile FiachKevin CarrollRound 2
3 00 PMOilibhéar Pluincéad 1-121-16O’Connells GFC Páirc Oilibhéar PluincéadDeclan DunneRound 2
3 00 PMSt Mochtas 0-153-7St Brides Páirc MochtaPaul BurkeRound 2

Division 3
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
3 00 PMRoche Emmets GFC 4-190-6Sean McDermotts Páirc de RóistePatsy ConnollyRound 2
3 00 PMNaomh Malachi 2-84-12Lann Léire C.P.G. Páirc Naomh MalachiPaul Finnegan (Snr)Round 2
3 00 PMStabannon Parnells GFC 1-131-10St Kevins Stabannon ParnellsColin HalliganRound 2
3 00 PMJohn Mitchels 3-102-12Dowdallshill Páirc Sean MistealJonathan ConlonRound 2

Saturday 22nd April 2017
Division 3
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 00 PMWesterns 0-0CONCSt Brides Reaghstown TBCRound 2
7 00 PMNaomh Mairtin 0-00-0Glyde Rangers Pairc Naomh MairtinJohn CrawleyRound 2

Nicky Rackard
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
3 00 PMLouth 1-122-17Derry Páirc Naomh Bríd, DowdallshillTony CarrollRound 1

Special Hurling Championship
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
6 30 PMPearse Óg CONC0-0St Fechins GAA DkIT TBCQuarter Final

Electric Ireland Leinster Minor Football Championship 2017
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
3 00 PMLaois 0-152-11Louth PortlaoiseNial Ward

Friday 21st April 2017
U12A Gradings
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 00 PMArdee St. Mary’s G.F.C. 10-70-2St Kevins Páirc Mhuire, ArdeeNoel HandRound 3
7 00 PMRoche Emmets GFC 5-63-10Cuchulainn Gaels Páirc de RóisteKevin BradyRound 3
7 00 PMDundalk Gaels 10-110-1O`Raghallaighs Dundalk Gaels                              John CrawleyRound 3
7 00 PMGlen Emmets 8-114-6St Fechins GAA Cusack ParkGerard CorriganRound 3
7 00 PMCooley Kickhams 3-20-5Naomh Mairtin Fr McEvoy ParkPaul Finnegan (Snr)Round 3

U12B Gradings
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 00 PMGlyde Rangers/Sean McDermotts/Westerns 7-182-1Sean O Mahonys Glyde Rangers/Sean McDermotts/WesternsPaul KneelRound 3
7 00 PMSt Kevins 8-61-5Wolfe Tones Football Páirc Chaoimhín NaofaFinton LevinsRound 3
7 00 PMNewtown Blues 4-95-4Clan na nGael Newtown BluesPeter BriscoeRound 3
7 00 PMOilibhéar Pluincéad 1-44-8Hunterstown Rovers GFC Páirc Oilibhéar PluincéadLiam O'NeillRound 3
7 00 PMRaonaithe Máiteoige 2-47-15Naomh Fionnbarra Páirc MáiteoigeStephen JohnsonRound 3
7 00 PMDreadnots 5-70-5Lann Léire C.P.G. Páirc DreadnotsColm Mc ColloughRound 3
7 00 PMSt Patrick’s GFC 10-65-4Na Piarsaigh Páirc EamoinPaul DrummRound 3
7 00 PMSt Josephs 5-130-3St Mochtas Cluskey ParkDeclan DunneRound 3

U16 Division 2
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 00 PMMattock Rangers/Hunterstown Rovers 3-152-10St Josephs Mattock Rangers/Hunterstown RoversGabriel Mc KennyRound 1