All Results and Fixtures for Darver

Saturday 17th September 2016
U12 Division 1
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
11 00 AMArdee St. Mary’s G.F.C. 1-141-2St Fechins GAA DarverFinton LevinsB Final

U12 Division 3
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
12 30 PMGlyde Rangers/Sean McDermotts/Westerns 4-72-7Cuchulainn Gaels DarverJohn CrawleyA Final

U12 Division 4
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
12 30 PMMattock Rangers 4-72-2Newtown Blues DarverPaul DrummA Final

Saturday 11th February 2017
Minor Football League Group Four
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
2 30 PMLouth 1-51-8Kildare Darver TBCRound 1

Saturday 25th February 2017
Minor Football League Group Four
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
12 00 PMLouth 2-41-16Meath DarverJames KingRound 3

Wednesday 22nd March 2017
FEILE A
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 30 PMGlen Emmets 4-111-6Glyde Rangers/Sean McDermotts/Westerns Darver TBC1

Wednesday 29th March 2017
FEILE B
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
TBCNaomh Mairtin 3-55-10Oilibhéar Pluincéad Darver TBCSemi-Finals

Friday 31st March 2017
FEILE B
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
TBCOilibhéar Pluincéad 1-151-6St Josephs Darver TBCFinal

Monday 26th June 2017
U14A Division 2 Knockout
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 30 PMDundalk Young Irelands/St Mochtas 4-90-8O’Connells/Stabannon Parnells/John Mitchels DarverThomas BrennanFinal

U14A Division 3 Knockout
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 45 PMNaomh Mairtin 4-43-10Naomh Fionnbarra/Lannleire DarverNoel HandFinal

U14B Division 2 Knockout
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
8 00 PMKilkerley Emmets/Naomh Malachi 1-75-7Roche Emmets/Glyde Rangers/Sean McDermotts/Westerns DarverJonathan ConlonFinal

Saturday 1st July 2017
U14B Division 3 Knockout
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
2 45 PMDreadnots/Newtown Blues 3-41-7St Nicholas/St Josephs DarverKevin LevinsFinal

Thursday 27th July 2017
U14B Division 1 Knockout
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 30 PMMattock Rangers/Hunterstown Rovers ------St Fechins GAA Darver TBCFinal

Monday 4th September 2017
The Argus/Drogheda Independent U12 U12A Division 1 Knockout
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 30 PMArdee St. Mary’s G.F.C. 3-70-11Dundalk Gaels DarverKevin CarrollFinal

The Argus/Drogheda Independent U12 U12A Division 3 Knockout
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 00 PMNaomh Fionnbarra 4-62-7Dreadnots DarverTommy Mc EnteggartFinal

The Argus/Drogheda Independent U12 U12A Division 4 Knockout
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 00 PMSean O Mahonys ------Oilibhéar Pluincéad DarverThomas MulhollandFinal

The Argus/Drogheda Independent U12A Division 2 Knockout
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 30 PMNaomh Mairtin 1-71-5Cuchulainn Gaels DarverColin Mc KennaFinal

Tuesday 5th September 2017
The Argus/Drogheda Independent U12 U12B Division 1 Knockout
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 30 PMCooley Kickhams 3-101-11Kilkerley Emmets DarverDesmond Mc DonaldFinal

The Argus/Drogheda Independent U12 U12B Division 3 Knockout
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 00 PMMattock Rangers 1-61-5St Nicholas GFC DarverThomas BrennanFinal

The Argus/Drogheda Independent U12 U12B Division 4 Knockout
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
6 45 PMSt Mochtas 4-40-4Lann Léire C.P.G. DarverColin HalliganFinal

Wednesday 13th September 2017
The Argus/Drogheda Independent U13 Division 4 Knockout
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
6 45 PMNewtown Blues 0-0CONCClan na nGael DarverJohn MurphySemi-Finals

Friday 15th September 2017
U18 Championship Knockout
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 30 PMCooley Kickhams 1-92-12Ardee St. Mary’s G.F.C. DarverDesmond Mc DonaldSemi Final

The Argus/Drogheda Independent U12 U12B Division 2 Knockout
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
6 45 PMSt Josephs 4-114-8St. Kevins DarverNoel HandFinal

Monday 18th September 2017
U16A Championship Knockout
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 00 PMCooley Kickhams 0-133-9St Fechins GAA DarverThomas BrennanSemi Final
8 15 PMSt Josephs 1-155-11Ardee St. Mary’s G.F.C. DarverKevin BradySemi Final

Wednesday 20th September 2017
U16B Championship Knockout
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 15 PMNaomh Fionnbarra/Lannleire 4-121-10St Nicholas GFC DarverThomas BrennanB Semi Final

Friday 22nd September 2017
U18B Championship Knockout
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 15 PMKilkerley Emmets/Naomh Malachi 3-131-11Dundalk Young Irelands DarverDeclan DunneSemi Final

Monday 25th September 2017
U18B Championship Knockout
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 00 PMClan na nGael 1-131-15Glen Emmets DarverDavid J. Mc ArdleSemi Final

Tuesday 26th September 2017
U16B Championship Knockout
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 00 PMSt Brides 3-132-5Newtown Blues DarverKevin CarrollB Semi Final

Friday 29th September 2017
U16B Championship Knockout
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
6 45 PMSt Brides 5-61-8Naomh Fionnbarra/Lannleire DarverPeter HoeyB Final

U18 Championship Knockout
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 50 PMGeraldines 3-82-11Naomh Mairtin DarverNoel HandSemi Final

Tuesday 3rd October 2017
The Argus/Drogheda Independent U13B Division 1 Knockout
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
6 45 PMNaomh Mairtin 6-98-13Geraldines DarverStephen JohnsonFinal

The Argus/Drogheda Independent U13B Division 2 Knockout
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 00 PMSt Patrick’s GFC 4-53-18O`Raghallaighs DarverDeclan DunneFinal

Wednesday 4th October 2017
U18 Championship Knockout
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 30 PMGeraldines 1-102-6Naomh Mairtin DarverJonathan ConlonSemi Final Replay

The Argus/Drogheda Independent U13A Division 1 Knockout
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
6 45 PMGlen Emmets 6-53-8O’Connells/Stabannon Parnells/John Mitchels DarverNoel HandFinal

The Argus/Drogheda Independent U13A Division 2 Knockout
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 00 PMGlyde Rangers/Sean McDermotts/Westerns/St Mochtas 5-111-2Sean O’Mahonys/Dowdallshill DarverJohn CrawleyFinal

Monday 9th October 2017
U14A Championship Knockout
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
6 45 PMO`Raghallaighs 2-101-4Geraldines DarverJohn MurphyQuarter Final

The Argus U16 League Division 1B Knockout
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
8 15 PMSt. Kevins 5-103-9Naomh Mairtin DarverThomas BrennanSemi-Finals

The Argus U16 League Division 3B Knockout
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
8 15 PMSt Brides 0-0CONCO’Connells/Stabannon Parnells/John Mitchels Darver TBCSemi-Finals

The Argus/Drogheda Independent U13B Division 3 Knockout
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
6 45 PMSt Brides 5-94-6Wolfe Tones Football DarverPaul Finnegan (Snr)Final

Tuesday 10th October 2017
The Argus U16 League Division 3B Knockout
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
6 45 PMGlen Emmets CONC0-0St Nicholas GFC DarverGerard CorriganSemi-Finals

Wednesday 11th October 2017
U14A Championship Knockout
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
6 45 PMO’Connells/Stabannon Parnells/John Mitchels 2-33-15Glen Emmets DarverKevin BradyQuarter Final

U14B Championship Group 1
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
8 15 PMNaomh Fionnbarra/Lannleire 0-0CONCArdee St. Mary’s G.F.C. Darver TBCU14B Group 1 Playoff

Thursday 12th October 2017
U14A Championship Knockout
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
6 45 PMWolfe Tones Football 3-24-7O`Raghallaighs DarverFinton LevinsU14A Semi Final

Drogheda Independent U18 Division 2
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
6 45 PMOilibhéar Pluincéad CONC0-0St Mochtas Darver TBCRound 7

Drogheda Independent U18 Division 3
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
8 15 PMNaomh Fionnbarra/Lannleire 8-120-8O’Connells/Stabannon Parnells/John Mitchels DarverKevin CarrollRound 7
8 15 PMSt. Kevins 2-160-5O`Raghallaighs DarverPaul Finnegan (Snr)Round 7

Friday 13th October 2017
U14A Championship Knockout
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
6 45 PMGlen Emmets 0-85-6Cooley Kickhams DarverKevin CarrollU14A Semi Final

U18B Championship Knockout
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 15 PMGlen Emmets 1-64-15Kilkerley Emmets/Naomh Malachi Darver TBCFinal

The Argus U16 League Division 2B Knockout
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 30 PMGlyde Rangers/Sean McDermotts/Westerns 0-61-6Dundalk Gaels DarverGerard CorriganSemi-Final

The Argus/Drogheda Independent U13A Division 3 Knockout
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
6 45 PMSt Josephs 2-64-7Naomh Fionnbarra/Lannleire DarverThomas MulhollandFinal

Tuesday 17th October 2017
The Argus U16 League Division 1A Knockout
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 00 PMArdee St. Mary’s G.F.C. 0-153-4Cooley Kickhams DarverStephen MurphySemi-Finals

The Argus U16 League Division 3B Knockout
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
6 45 PMSt Brides 3-90-6St Nicholas GFC DarverDeclan DunneFinal

Wednesday 18th October 2017
U14B Championship Group 2
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 00 PMNaomh Mairtin 2-33-5Oilibhéar Pluincéad DarverJohn MurphyU14B Semi Final

The Argus U16 League Division 3A Knockout
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 30 PMO`Raghallaighs 5-143-4Dundalk Young Irelands DarverKevin CarrollSemi-Finals

Thursday 19th October 2017
Drogheda Independent U18 Division 3
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 30 PMKilkerley Emmets/Naomh Malachi CONC0-0St. Kevins DarverGerard CorriganRound 5

Sunday 22nd October 2017
U14A Championship Knockout
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
2 45 PMO`Raghallaighs 4-90-7Cooley Kickhams DarverStephen MurphyU14A Final

Monday 23rd October 2017
U14B Championship Group 2
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
6 45 PMSt Patrick’s GFC ------Naomh Fionnbarra/Lannleire DarverPeter HoeyU14B Semi Final

The Argus U16 League Division 1A Knockout
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 00 PMKilkerley Emmets/Naomh Malachi 1-71-8Ardee St. Mary’s G.F.C. DarverStephen JohnsonFinal

The Argus U16 League Division 2A Knockout
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
8 00 PMMattock Rangers/Hunterstown Rovers 4-74-9Roche Emmets GFC DarverDesmond Mc DonaldFinal

The Argus U16 League Division 2B Knockout
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 00 PMSt Josephs 1-113-11Na Piarsaigh/Sean O’Mahonys/Dowdallshill DarverPaul Finnegan (Snr)Semi-Final

Wednesday 25th October 2017
Drogheda Independent U18 Division 2
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 30 PMSt Mochtas 3-150-5Glen Emmets DarverDavid FediganRound 9

Thursday 26th October 2017
Drogheda Independent U18 Division 1
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 30 PMCooley Kickhams 2-60-10Naomh Mairtin DarverKevin BradyRound 6

Wednesday 1st November 2017
The Argus U16 League Division 2B Knockout
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 30 PMDundalk Gaels 2-113-9Na Piarsaigh/Sean O’Mahonys/Dowdallshill DarverGabriel Mc KennyFinal

Sunday 5th November 2017
Drogheda Independent U18 Division 2A Knockout
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
2 00 PMSt Mochtas 4-110-9St Fechins GAA DarverUltan Mc ElroyFinal

Monday 6th November 2017
Drogheda Independent U18 Division 2B Knockout
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 30 PMGlen Emmets 5-92-3Na Piarsaigh/Sean O’Mahonys/Dowdallshill DarverTommy Mc EnteggartFinal

Drogheda Independent U18 Division 3A Knockout
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
6 30 PMSt. Kevins 2-121-7Clan na nGael Darver TBCFinal

Drogheda Independent U18 Division 3B Knockout
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 30 PMO’Connells/Stabannon Parnells/John Mitchels 0-112-16Kilkerley Emmets/Naomh Malachi DarverGerard CorriganFinal

Sunday 12th November 2017
Drogheda Independent U18 Division 1A Knockout
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
12 00 PMArdee St. Mary’s G.F.C. 2-100-14Naomh Mairtin DarverStephen JohnsonFinal

Drogheda Independent U18 Division 1B Knockout
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
1 30 PMSt Patrick’s GFC 3-142-4Roche Emmets/St Brides DarverNoel HandFinal

Saturday 30th December 2017
Bord na Mona O Byrne Cup 2018
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
2 00 PMLouth 1-102-13Longford DarverPatrick CoyleRound 1

Sunday 14th January 2018
Bord na Mona Kehoe Cup 2018
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
2 00 PMLouth 3-131-12DCU St Patricks Campus DarverBarry NeaRound 3

Sunday 4th February 2018
Allianz Hurling League Roinn 3A
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
2 00 PMLouth 4-120-20Tyrone DarverChris MooneyRound 2

Sunday 18th February 2018
Allianz Hurling League Roinn 3A
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
1 30 PMLouth 1-161-16Warwickshire DarverSean StackRound 3

Special Hurling League
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
11 00 AMSt Fechins GAA 2-80-11Naomh Moninne DarverJohnathon ReidRound 1

Thursday 22nd February 2018
Paddy Sheelan Cup Group F
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 30 PMClan na nGael 2-121-13O’Connells GFC DarverPaul KneelRound 1

Friday 23rd February 2018
Paddy Sheelan Cup Group A
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 30 PMSean O Mahonys ------St Josephs DarverDavid FediganRound 1

Monday 26th February 2018
Kevin Mullen Shield Group C
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 30 PMSt. Kevins ------Sean McDermotts Darver TBCRound 1

Tuesday 27th February 2018
Paddy Sheelan Cup Group F
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 30 PMSt Patrick’s GFC ------Glyde Rangers DarverPeter HoeyRound 1