Anglo Printers Junior Football Championship 2020

 Group 1 Junior Football Championship 2020
PositionTeamPlayedWonLostDrawnForAgainstDiffPoints
1Annaghminnon Rovers2200333124
2Sean McDermotts2110292812
3Cuchulainn Gaels20203437-30



 Group 2 Junior Football Championship 2020
PositionTeamPlayedWonLostDrawnForAgainstDiffPoints
1Lann LĂ©ire C.P.G.22004518274
2Glyde Rangers21104118232
3Dowdallshill20201363-500



 Group 3 Junior Football Championship 2020
PositionTeamPlayedWonLostDrawnForAgainstDiffPoints
1John Mitchels33005940196
2Na Piarsaigh32105940194
3Westerns31203845-72
4St Nicholas GFC30303364-310



 Group 4 Junior Football Championship 2020
PositionTeamPlayedWonLostDrawnForAgainstDiffPoints
1Naomh Fionnbarra33006019416
2Wolfe Tones Football3210403194
3Naomh Malachi31202646-202
4Stabannon Parnells GFC30302151-300



Friday 14th August 2020
Anglo Printers Group 1 Junior Football Championship 2020
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 15 PMSean McDermotts 0-172-9Cuchulainn Gaels Clan na Gael, DundalkBrian BradyRound 1

Anglo Printers Group 2 Junior Football Championship 2020
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 15 PMGlyde Rangers 4-210-3Dowdallshill The Grove FieldGerard CorriganRound 1

Anglo Printers Group 4 Junior Football Championship 2020
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 15 PMNaomh Malachi 0-42-18Naomh Fionnbarra PĂĄirc UĂ­ MhuirĂ­, DunleerDavid J. Mc ArdleRound 1

Monday 17th August 2020
Anglo Printers Group 3 Junior Football Championship 2020
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
8 00 PMSt Nicholas GFC 3-53-10John Mitchels Stabannon ParnellsUltan Mc ElroyRound 1
8 00 PMNa Piarsaigh 1-130-10Westerns Darver Pitch 1Noel HandRound 1

Anglo Printers Group 4 Junior Football Championship 2020
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 00 PMWolfe Tones Football 1-120-9Stabannon Parnells GFC PĂĄirc MochtaPaul BurkeRound 1

Friday 21st August 2020
Anglo Printers Group 2 Junior Football Championship 2020
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
8 45 PMLann LĂ©ire C.P.G. 3-61-5Glyde Rangers DarverUltan Mc ElroyRound 2

Anglo Printers Group 4 Junior Football Championship 2020
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 30 PMNaomh Malachi 0-130-7Stabannon Parnells GFC Cluskey ParkDeclan DunneRound 2

Sunday 23rd August 2020
Anglo Printers Group 4 Junior Football Championship 2020
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
12 00 PMNaomh Fionnbarra 0-130-10Wolfe Tones Football DarverBrian BradyRound 2

Monday 24th August 2020
Anglo Printers Group 3 Junior Football Championship 2020
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
6 45 PMJohn Mitchels 3-112-11Na Piarsaigh DarverTadhg RooneyRound 2
8 45 PMSt Nicholas GFC 1-63-10Westerns DarverKevin BradyRound 2

Tuesday 25th August 2020
Anglo Printers Group 1 Junior Football Championship 2020
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
8 30 PMAnnaghminnon Rovers 1-102-6Sean McDermotts DarverPeter HoeyRound 2

Friday 28th August 2020
Anglo Printers Group 2 Junior Football Championship 2020
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 00 PMLann LĂ©ire C.P.G. 3-211-7Dowdallshill DarverKevin LevinsRound 3

Anglo Printers Group 4 Junior Football Championship 2020
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
9 00 PMStabannon Parnells GFC 1-23-14Naomh Fionnbarra Stabannon ParnellsKevin CarrollRound 3
9 00 PMNaomh Malachi 0-92-9Wolfe Tones Football DarverDavid FediganRound 3

Sunday 30th August 2020
Anglo Printers Group 1 Junior Football Championship 2020
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
11 00 AMCuchulainn Gaels 2-135-5Annaghminnon Rovers DarverStephen MurphyRound 3

Monday 31st August 2020
Anglo Printers Group 3 Junior Football Championship 2020
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
8 00 PMJohn Mitchels 2-141-6Westerns DarverColm McColloughRound 3
8 00 PMNa Piarsaigh 3-170-10St Nicholas GFC Pairc Baile FiachPaul Finnegan (Snr)Round 3