The Argus/Drogheda Independent Louth U12 League 2024

 Louth U12 Division 1 2024
TeamPlayedWonLostDrawnForAgainstDiffPoints
Ardee St. Mary's G.F.C.220004
St Patrick's GFC210103
Glen Emmets210103
Dundalk Gaels211002
Stabannon Parnells GFC000000
Dreadnots101000
Geraldines202000
Clan na nGael101000



 Louth U12 Division 2 2024
TeamPlayedWonLostDrawnForAgainstDiffPoints
Newtown Blues110002
Roche Emmets GFC110002
St Josephs000000
Sean O'Mahonys000000
Cooley Kickhams000000
Naomh Mairtin000000
O`Raghallaighs000000
Baile Talún202000



 Louth U12 Division 3 2024
TeamPlayedWonLostDrawnForAgainstDiffPoints
Mattock Rangers220004
St Fechins GAA110002
Cuchulainn Gaels211002
Oilibhéar Pluincéad000000
Lann Léire C.P.G.000000
Dundalk Young Irelands101000
St. Kevins101000
St Mochtas101000



 Louth U12 Division 4 2024
TeamPlayedWonLostDrawnForAgainstDiffPoints
St Brides220004
St Nicholas GFC220004
Kilkerley Emmets220004
Geraldines110002
Naomh Fionnbarra110002
Wolfe Tones Football211002
O'Connells GFC211002
Na Piarsaigh211002
Dundalk Gaels707000
Geraldines000000
Dundalk Gaels101000



Friday 5th April 2024
The Argus/Drogheda Independent Louth U12 Division 1 2024
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
6 30 PMDreadnots 3-42-8Dundalk Gaels Páirc DreadnotsJames EverardRound 1
6 30 PMGlen Emmets 2-52-5St Patrick’s GFC Cusack ParkTommy Mc EnteggartRound 1
6 30 PMArdee St. Mary’s G.F.C. 3-62-7Geraldines DEFY Páirc Mhuire, ArdeeKevin LevinsRound 1
Clan na nGael P P Stabannon Parnells GFC Round 1Postponed

The Argus/Drogheda Independent Louth U12 Division 2 2024
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
St Josephs P P Roche Emmets GFC Round 1Postponed
6 30 PMBaile Talún 2-45-15Newtown Blues Páirc Uí TaibhJohn CrawleyRound 1

The Argus/Drogheda Independent Louth U12 Division 3 2024
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
Dundalk Young Irelands P P Oilibhéar Pluincéad Round 1Postponed
6 30 PMMattock Rangers/Hunterstown Rovers 2-92-1Cuchulainn Gaels Mattock Rangers/Hunterstown RoversDamien ConnorRound 1
Lann Léire C.P.G. P P St Mochtas Round 1Postponed
St. Kevins P P St Fechins GAA Round 1Postponed

The Argus/Drogheda Independent Louth U12 Division 4 2024
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
6 30 PMSt Nicholas GFC 0-0CONCDundalk Gaels Jimmy Pentony Park TBCRound 1
Geraldines P P Naomh Fionnbarra Round 1Postponed

Wednesday 10th April 2024
The Argus/Drogheda Independent Louth U12 Division 2 2024
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
Naomh Mairtin P P Sean O’Mahonys Round 1Postponed

The Argus/Drogheda Independent Louth U12 Division 4 2024
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
6 30 PMKilkerley Emmets/Naomh Malachi 4-95-1Wolfe Tones Football Páirc Naomh MalachiPeter HoeyRound 1

Monday 15th April 2024
The Argus/Drogheda Independent Louth U12 Division 2 2024
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
Cooley Kickhams P P O`Raghallaighs Round 1Postponed

Tuesday 16th April 2024
The Argus/Drogheda Independent Louth U12 Division 4 2024
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
6 30 PMSt Brides 2-111-0Na Piarsaigh Páirc an ChuinnighKevin CarrollRound 1

Friday 19th April 2024
The Argus/Drogheda Independent Louth U12 Division 1 2024
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
6 30 PMGeraldines 5-44-9Glen Emmets GeraldinesDavid J. Mc ArdleRound 2
6 30 PMSt Patrick’s GFC 6-101-2Clan na nGael Ravensdale Community FieldJames EverardRound 2
6 30 PMStabannon Parnells GFC ------Dreadnots Stabannon ParnellsPaddy MathewsRound 2
7 15 PMDundalk Gaels 1-104-4Ardee St. Mary’s G.F.C. Dundalk Gaels                              Damien ConnorRound 2

The Argus/Drogheda Independent Louth U12 Division 2 2024
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
St Josephs P P O`Raghallaighs Round 2Postponed
6 30 PMRoche Emmets GFC 2-82-4Baile Talún Páirc de RóisteShane RussellRound 2
6 30 PMNewtown Blues ------Naomh Mairtin Newtown BluesTommy Mc EnteggartRound 2
7 30 PMCooley Kickhams ------Sean O’Mahonys Fr McEvoy Park TBCRound 2

The Argus/Drogheda Independent Louth U12 Division 3 2024
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
6 30 PMSt Mochtas 0-66-10Mattock Rangers/Hunterstown Rovers Páirc MochtaJohn CrawleyRound 2
6 30 PMCuchulainn Gaels 3-50-5St. Kevins Páirc Naomh LorcanPaul FinneganRound 2
6 30 PMSt Fechins GAA 1-101-3Dundalk Young Irelands Páirc Naomh FeichinColm McCulloughRound 2
Oilibhéar Pluincéad P P Lann Léire C.P.G. Round 2Postponed

The Argus/Drogheda Independent Louth U12 Division 4 2024
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
6 30 PMDundalk Gaels CONC0-0Geraldines Dundalk Gaels                               TBCRound 2
Naomh Fionnbarra P P St Brides Round 2Postponed
7 00 PMO’Connells GFC 4-37-6St Nicholas GFC Pentony ParkStephen JohnsonRound 2

Monday 22nd April 2024
The Argus/Drogheda Independent Louth U12 Division 4 2024
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
6 30 PMNa Piarsaigh ------Kilkerley Emmets/Naomh Malachi Pairc An tAthair Ui DhubhthaighPeter HoeyRound 2

Friday 3rd May 2024
The Argus/Drogheda Independent Louth U12 Division 1 2024
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
6 30 PMDreadnots ------St Patrick’s GFC Páirc Dreadnots TBCRound 3
6 30 PMGeraldines ------Dundalk Gaels Geraldines TBCRound 3
6 30 PMGlen Emmets ------Clan na nGael Cusack Park TBCRound 3
6 30 PMArdee St. Mary’s G.F.C. ------Stabannon Parnells GFC DEFY Páirc Mhuire, Ardee TBCRound 3

The Argus/Drogheda Independent Louth U12 Division 2 2024
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
6 30 PMNaomh Mairtin ------Roche Emmets GFC Pairc Naomh Mairtin TBCRound 3
6 30 PMO`Raghallaighs ------Sean O’Mahonys Gaelic Grounds TBCRound 3
6 30 PMSt Josephs ------Baile Talún Cluskey Park TBCRound 3
6 30 PMCooley Kickhams ------Newtown Blues Fr McEvoy Park TBCRound 3

The Argus/Drogheda Independent Louth U12 Division 3 2024
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
6 30 PMDundalk Young Irelands ------Cuchulainn Gaels Pairc Eire Og TBCRound 3
6 30 PMSt Mochtas ------Oilibhéar Pluincéad Páirc Mochta TBCRound 3
6 30 PMMattock Rangers/Hunterstown Rovers ------St. Kevins Mattock Rangers/Hunterstown Rovers TBCRound 3
6 30 PMLann Léire C.P.G. ------St Fechins GAA Páirc Uí Mhuirí, Dunleer TBCRound 3

The Argus/Drogheda Independent Louth U12 Division 4 2024
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
6 30 PMSt Brides 0-0CONCDundalk Gaels Páirc an Chuinnigh TBCRound 3
6 30 PMWolfe Tones Football ------Na Piarsaigh Pairc Bhoilfe Toin TBCRound 3
6 30 PMKilkerley Emmets/Naomh Malachi ------Naomh Fionnbarra Pairc Emmiti TBCRound 3
6 30 PMGeraldines ------O’Connells GFC Geraldines TBCRound 3

Friday 17th May 2024
The Argus/Drogheda Independent Louth U12 Division 1 2024
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
6 30 PMSt Patrick’s GFC ------Ardee St. Mary’s G.F.C. Páirc Eamoin TBCRound 4
6 30 PMStabannon Parnells GFC ------Geraldines Stabannon Parnells TBCRound 4
6 30 PMDundalk Gaels ------Glen Emmets Dundalk Gaels                               TBCRound 4
6 30 PMClan na nGael ------Dreadnots Pairc Clan na Gael TBCRound 4

The Argus/Drogheda Independent Louth U12 Division 2 2024
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
6 30 PMRoche Emmets GFC ------Cooley Kickhams Páirc de Róiste TBCRound 4
6 30 PMNewtown Blues ------O`Raghallaighs Newtown Blues TBCRound 4
6 30 PMSean O’Mahonys ------St Josephs Point Road TBCRound 4
6 30 PMBaile Talún ------Naomh Mairtin Baile Talún TBCRound 4

The Argus/Drogheda Independent Louth U12 Division 3 2024
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
6 30 PMCuchulainn Gaels ------Lann Léire C.P.G. Páirc Naomh Lorcan TBCRound 4
6 30 PMSt Fechins GAA ------St Mochtas Páirc Naomh Feichin TBCRound 4
6 30 PMOilibhéar Pluincéad ------Mattock Rangers/Hunterstown Rovers Páirc Oilibhéar Pluincéad TBCRound 4
6 30 PMSt. Kevins ------Dundalk Young Irelands Páirc Chaoimhín Naofa TBCRound 4

The Argus/Drogheda Independent Louth U12 Division 4 2024
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
6 30 PMSt Nicholas GFC ------Geraldines Jimmy Pentony Park TBCRound 4
6 30 PMDundalk Gaels CONC0-0Kilkerley Emmets/Naomh Malachi Dundalk Gaels                               TBCRound 4
6 30 PMO’Connells GFC ------St Brides The Grove Field TBCRound 4
6 30 PMNaomh Fionnbarra ------Wolfe Tones Football John Markey Park TBCRound 4

Monday 20th May 2024
The Argus/Drogheda Independent Louth U12 Division 4 2024
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
6 30 PMSt Brides ------St Nicholas GFC Páirc an Chuinnigh TBCRound 5
6 30 PMWolfe Tones Football 0-0CONCDundalk Gaels Pairc Bhoilfe Toin TBCRound 5
6 30 PMKilkerley Emmets/Naomh Malachi ------O’Connells GFC Pairc Emmiti TBCRound 5
6 30 PMNa Piarsaigh ------Naomh Fionnbarra Pairc An tAthair Ui Dhubhthaigh TBCRound 5

Friday 31st May 2024
The Argus/Drogheda Independent Louth U12 Division 1 2024
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
6 30 PMGeraldines ------St Patrick’s GFC Geraldines TBCRound 5
6 30 PMGlen Emmets ------Dreadnots Cusack Park TBCRound 5
6 30 PMArdee St. Mary’s G.F.C. ------Clan na nGael DEFY Páirc Mhuire, Ardee TBCRound 5
6 30 PMDundalk Gaels ------Stabannon Parnells GFC Dundalk Gaels                               TBCRound 5

The Argus/Drogheda Independent Louth U12 Division 2 2024
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
6 30 PMO`Raghallaighs ------Roche Emmets GFC Gaelic Grounds TBCRound 5
6 30 PMSt Josephs ------Naomh Mairtin Cluskey Park TBCRound 5
6 30 PMCooley Kickhams ------Baile Talún Fr McEvoy Park TBCRound 5
6 30 PMSean O’Mahonys ------Newtown Blues Point Road TBCRound 5

The Argus/Drogheda Independent Louth U12 Division 3 2024
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
6 30 PMSt Mochtas ------Cuchulainn Gaels Páirc Mochta TBCRound 5
6 30 PMMattock Rangers/Hunterstown Rovers ------Dundalk Young Irelands Mattock Rangers/Hunterstown Rovers TBCRound 5
6 30 PMLann Léire C.P.G. ------St. Kevins Páirc Uí Mhuirí, Dunleer TBCRound 5
6 30 PMOilibhéar Pluincéad ------St Fechins GAA Páirc Oilibhéar Pluincéad TBCRound 5

The Argus/Drogheda Independent Louth U12 Division 4 2024
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
6 30 PMSt Nicholas GFC ------Kilkerley Emmets/Naomh Malachi Jimmy Pentony Park TBCRound 6
6 30 PMDundalk Gaels CONC0-0Na Piarsaigh Dundalk Gaels                               TBCRound 6
6 30 PMGeraldines ------St Brides Geraldines TBCRound 6
6 30 PMO’Connells GFC ------Wolfe Tones Football The Grove Field TBCRound 6

Monday 3rd June 2024
The Argus/Drogheda Independent Louth U12 Division 4 2024
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
6 30 PMNa Piarsaigh ------O’Connells GFC Pairc An tAthair Ui Dhubhthaigh TBCRound 7
6 30 PMNaomh Fionnbarra 0-0CONCDundalk Gaels John Markey Park TBCRound 7
6 30 PMKilkerley Emmets/Naomh Malachi ------Geraldines Pairc Emmiti TBCRound 7
6 30 PMWolfe Tones Football ------St Nicholas GFC Pairc Bhoilfe Toin TBCRound 7

Friday 14th June 2024
The Argus/Drogheda Independent Louth U12 Division 1 2024
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
6 30 PMDreadnots ------Ardee St. Mary’s G.F.C. Páirc Dreadnots TBCRound 6
6 30 PMSt Patrick’s GFC ------Dundalk Gaels Páirc Eamoin TBCRound 6
6 30 PMStabannon Parnells GFC ------Glen Emmets Stabannon Parnells TBCRound 6
6 30 PMClan na nGael ------Geraldines Pairc Clan na Gael TBCRound 6

The Argus/Drogheda Independent Louth U12 Division 2 2024
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
6 30 PMNaomh Mairtin ------Cooley Kickhams Pairc Naomh Mairtin TBCRound 6
6 30 PMRoche Emmets GFC ------Sean O’Mahonys Páirc de Róiste TBCRound 6
6 30 PMNewtown Blues ------St Josephs Newtown Blues TBCRound 6
6 30 PMBaile Talún ------O`Raghallaighs Baile Talún TBCRound 6

The Argus/Drogheda Independent Louth U12 Division 3 2024
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
6 30 PMDundalk Young Irelands ------Lann Léire C.P.G. Pairc Eire Og TBCRound 6
6 30 PMCuchulainn Gaels ------Oilibhéar Pluincéad Páirc Naomh Lorcan TBCRound 6
6 30 PMSt Fechins GAA ------Mattock Rangers/Hunterstown Rovers Páirc Naomh Feichin TBCRound 6
6 30 PMSt. Kevins ------St Mochtas Páirc Chaoimhín Naofa TBCRound 6

The Argus/Drogheda Independent Louth U12 Division 4 2024
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
6 30 PMO’Connells GFC ------Naomh Fionnbarra The Grove Field TBCRound 8
6 30 PMGeraldines ------Wolfe Tones Football Geraldines TBCRound 8
6 30 PMSt Nicholas GFC ------Na Piarsaigh Jimmy Pentony Park TBCRound 8
6 30 PMSt Brides ------Kilkerley Emmets/Naomh Malachi Páirc an Chuinnigh TBCRound 8

Friday 28th June 2024
The Argus/Drogheda Independent Louth U12 Division 1 2024
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
6 30 PMGeraldines ------Dreadnots Geraldines TBCRound 7
6 30 PMGlen Emmets ------Ardee St. Mary’s G.F.C. Cusack Park TBCRound 7
6 30 PMStabannon Parnells GFC ------St Patrick’s GFC Stabannon Parnells TBCRound 7
6 30 PMDundalk Gaels ------Clan na nGael Dundalk Gaels                               TBCRound 7

The Argus/Drogheda Independent Louth U12 Division 2 2024
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
6 30 PMO`Raghallaighs ------Naomh Mairtin Gaelic Grounds TBCRound 7
6 30 PMSt Josephs ------Cooley Kickhams Cluskey Park TBCRound 7
6 30 PMNewtown Blues ------Roche Emmets GFC Newtown Blues TBCRound 7
6 30 PMSean O’Mahonys ------Baile Talún Point Road TBCRound 7

The Argus/Drogheda Independent Louth U12 Division 3 2024
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
6 30 PMSt Mochtas ------Dundalk Young Irelands Páirc Mochta TBCRound 7
6 30 PMMattock Rangers/Hunterstown Rovers ------Lann Léire C.P.G. Mattock Rangers/Hunterstown Rovers TBCRound 7
6 30 PMSt Fechins GAA ------Cuchulainn Gaels Páirc Naomh Feichin TBCRound 7
6 30 PMOilibhéar Pluincéad ------St. Kevins Páirc Oilibhéar Pluincéad TBCRound 7

The Argus/Drogheda Independent Louth U12 Division 4 2024
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
6 30 PMNaomh Fionnbarra ------St Nicholas GFC John Markey Park TBCRound 9
6 30 PMNa Piarsaigh ------Geraldines Pairc An tAthair Ui Dhubhthaigh TBCRound 9
6 30 PMDundalk Gaels CONC0-0O’Connells GFC Dundalk Gaels                               TBCRound 9
6 30 PMWolfe Tones Football ------St Brides Pairc Bhoilfe Toin TBCRound 9