The Argus/Drogheda Independent Louth U13 League 2024

 Louth U13 Division 1 2024
TeamPlayedWonLostDrawnForAgainstDiffPoints
Dreadnots00000000
Glen Emmets00000000
Naomh Mairtin00000000
Oilibhéar Pluincéad00000000
Cooley Kickhams00000000
Dundalk Gaels00000000
Clan na nGael00000000
Mattock Rangers00000000



 Louth U13 Division 2 2024
TeamPlayedWonLostDrawnForAgainstDiffPoints
Geraldines00000000
Baile Talún00000000
Kilkerley Emmets00000000
Sean O'Mahonys00000000
O'Connells00000000
Wolfe Tones Football00000000
St Fechins GAA00000000
St Josephs00000000



 Louth U13 Division 3 2024
TeamPlayedWonLostDrawnForAgainstDiffPoints
Newtown Blues00000000
O`Raghallaighs00000000
St Nicholas GFC00000000
Ardee St. Mary's G.F.C.00000000
Cuchulainn Gaels00000000
St Kevins00000000
Roche Emmets GFC00000000
St Patrick's GFC00000000



Wednesday 8th May 2024
The Argus/Drogheda Independent Louth U13 Division 1 2024
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
6 30 PMGlen Emmets ------Clan na nGael Cusack Park TBCRound 1
6 30 PMOilibhéar Pluincéad ------Dundalk Gaels Páirc Oilibhéar Pluincéad TBCRound 1
6 30 PMNaomh Mairtin ------Cooley Kickhams Pairc Naomh Mairtin TBCRound 1
6 30 PMDreadnots ------Mattock Rangers/Hunterstown Rovers Páirc Dreadnots TBCRound 1

The Argus/Drogheda Independent Louth U13 Division 2 2024
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
6 30 PMO’Connells/Stabannon Parnells/John Mitchels ------Baile Talún Stabannon Parnells/O'Connells/John Mitchels TBCRound 1
6 30 PMKilkerley Emmets/Naomh Malachi ------Wolfe Tones Football Pairc Emmiti TBCRound 1
6 30 PMSt Fechins GAA ------Sean O’Mahonys Páirc Naomh Feichin TBCRound 1
6 30 PMSt Josephs ------Geraldines Cluskey Park TBCRound 1

The Argus/Drogheda Independent Louth U13 Division 3 2024
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
6 30 PMRoche Emmets GFC ------Ardee St. Mary’s G.F.C. Páirc de Róiste TBCRound 1
6 30 PMSt Kevins/Lann Léire ------Cuchulainn Gaels TBCRound 1
6 30 PMSt Patrick’s GFC ------St Nicholas GFC Páirc Eamoin TBCRound 1
6 30 PMO`Raghallaighs ------Newtown Blues Gaelic Grounds TBCRound 1

Wednesday 15th May 2024
The Argus/Drogheda Independent Louth U13 Division 1 2024
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
6 30 PMCooley Kickhams ------Oilibhéar Pluincéad Fr McEvoy Park TBCRound 2
6 30 PMDundalk Gaels ------Dreadnots Dundalk Gaels                               TBCRound 2
6 30 PMMattock Rangers/Hunterstown Rovers ------Glen Emmets Mattock Rangers/Hunterstown Rovers TBCRound 2
6 30 PMClan na nGael ------Naomh Mairtin Pairc Clan na Gael TBCRound 2

The Argus/Drogheda Independent Louth U13 Division 2 2024
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
6 30 PMSean O’Mahonys ------Kilkerley Emmets/Naomh Malachi Point Road TBCRound 2
6 30 PMWolfe Tones Football ------St Josephs Pairc Bhoilfe Toin TBCRound 2
6 30 PMGeraldines ------O’Connells/Stabannon Parnells/John Mitchels Geraldines TBCRound 2
6 30 PMBaile Talún ------St Fechins GAA Baile Talún TBCRound 2

The Argus/Drogheda Independent Louth U13 Division 3 2024
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
6 30 PMSt Nicholas GFC ------St Kevins/Lann Léire Jimmy Pentony Park TBCRound 2
6 30 PMCuchulainn Gaels ------O`Raghallaighs Páirc Naomh Lorcan TBCRound 2
6 30 PMNewtown Blues ------Roche Emmets GFC Newtown Blues TBCRound 2
6 30 PMArdee St. Mary’s G.F.C. ------St Patrick’s GFC DEFY Páirc Mhuire, Ardee TBCRound 2

Wednesday 22nd May 2024
The Argus/Drogheda Independent Louth U13 Division 1 2024
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 00 PMGlen Emmets ------Dundalk Gaels Cusack Park TBCRound 3
7 00 PMCooley Kickhams ------Clan na nGael Fr McEvoy Park TBCRound 3
7 00 PMOilibhéar Pluincéad ------Dreadnots Páirc Oilibhéar Pluincéad TBCRound 3
7 00 PMNaomh Mairtin ------Mattock Rangers/Hunterstown Rovers Pairc Naomh Mairtin TBCRound 3

The Argus/Drogheda Independent Louth U13 Division 2 2024
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 00 PMO’Connells/Stabannon Parnells/John Mitchels ------Wolfe Tones Football Stabannon Parnells/O'Connells/John Mitchels TBCRound 3
7 00 PMSean O’Mahonys ------Baile Talún Point Road TBCRound 3
7 00 PMKilkerley Emmets/Naomh Malachi ------St Josephs Pairc Emmiti TBCRound 3
7 00 PMSt Fechins GAA ------Geraldines Páirc Naomh Feichin TBCRound 3

The Argus/Drogheda Independent Louth U13 Division 3 2024
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 00 PMRoche Emmets GFC ------Cuchulainn Gaels Páirc de Róiste TBCRound 3
7 00 PMSt Nicholas GFC ------Ardee St. Mary’s G.F.C. Jimmy Pentony Park TBCRound 3
7 00 PMSt Kevins/Lann Léire ------O`Raghallaighs TBCRound 3
7 00 PMSt Patrick’s GFC ------Newtown Blues Páirc Eamoin TBCRound 3

Wednesday 29th May 2024
The Argus/Drogheda Independent Louth U13 Division 1 2024
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 00 PMDundalk Gaels ------Naomh Mairtin Dundalk Gaels                               TBCRound 4
7 00 PMMattock Rangers/Hunterstown Rovers ------Cooley Kickhams Mattock Rangers/Hunterstown Rovers TBCRound 4
7 00 PMClan na nGael ------Oilibhéar Pluincéad Pairc Clan na Gael TBCRound 4
7 00 PMDreadnots ------Glen Emmets Páirc Dreadnots TBCRound 4

The Argus/Drogheda Independent Louth U13 Division 2 2024
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 00 PMWolfe Tones Football ------St Fechins GAA Pairc Bhoilfe Toin TBCRound 4
7 00 PMGeraldines ------Sean O’Mahonys Geraldines TBCRound 4
7 00 PMBaile Talún ------Kilkerley Emmets/Naomh Malachi Baile Talún TBCRound 4
7 00 PMSt Josephs ------O’Connells/Stabannon Parnells/John Mitchels Cluskey Park TBCRound 4

The Argus/Drogheda Independent Louth U13 Division 3 2024
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 00 PMCuchulainn Gaels ------St Patrick’s GFC Páirc Naomh Lorcan TBCRound 4
7 00 PMNewtown Blues ------St Nicholas GFC Newtown Blues TBCRound 4
7 00 PMArdee St. Mary’s G.F.C. ------St Kevins/Lann Léire DEFY Páirc Mhuire, Ardee TBCRound 4
7 00 PMO`Raghallaighs ------Roche Emmets GFC Gaelic Grounds TBCRound 4

Wednesday 5th June 2024
The Argus/Drogheda Independent Louth U13 Division 1 2024
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 00 PMCooley Kickhams ------Dundalk Gaels Fr McEvoy Park TBCRound 5
7 00 PMOilibhéar Pluincéad ------Glen Emmets Páirc Oilibhéar Pluincéad TBCRound 5
7 00 PMNaomh Mairtin ------Dreadnots Pairc Naomh Mairtin TBCRound 5
7 00 PMClan na nGael ------Mattock Rangers/Hunterstown Rovers Pairc Clan na Gael TBCRound 5

The Argus/Drogheda Independent Louth U13 Division 2 2024
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 00 PMSean O’Mahonys ------Wolfe Tones Football Point Road TBCRound 5
7 00 PMKilkerley Emmets/Naomh Malachi ------O’Connells/Stabannon Parnells/John Mitchels Pairc Emmiti TBCRound 5
7 00 PMSt Fechins GAA ------St Josephs Páirc Naomh Feichin TBCRound 5
7 00 PMBaile Talún ------Geraldines Baile Talún TBCRound 5

The Argus/Drogheda Independent Louth U13 Division 3 2024
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 00 PMSt Nicholas GFC ------Cuchulainn Gaels Jimmy Pentony Park TBCRound 5
7 00 PMSt Kevins/Lann Léire ------Roche Emmets GFC TBCRound 5
7 00 PMSt Patrick’s GFC ------O`Raghallaighs Páirc Eamoin TBCRound 5
7 00 PMArdee St. Mary’s G.F.C. ------Newtown Blues DEFY Páirc Mhuire, Ardee TBCRound 5

Wednesday 19th June 2024
The Argus/Drogheda Independent Louth U13 Division 1 2024
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 00 PMGlen Emmets ------Naomh Mairtin Cusack Park TBCRound 6
7 00 PMDundalk Gaels ------Clan na nGael Dundalk Gaels                               TBCRound 6
7 00 PMMattock Rangers/Hunterstown Rovers ------Oilibhéar Pluincéad Mattock Rangers/Hunterstown Rovers TBCRound 6
7 00 PMDreadnots ------Cooley Kickhams Páirc Dreadnots TBCRound 6

The Argus/Drogheda Independent Louth U13 Division 2 2024
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 00 PMO’Connells/Stabannon Parnells/John Mitchels ------St Fechins GAA Stabannon Parnells/O'Connells/John Mitchels TBCRound 6
7 00 PMWolfe Tones Football ------Baile Talún Pairc Bhoilfe Toin TBCRound 6
7 00 PMGeraldines ------Kilkerley Emmets/Naomh Malachi Geraldines TBCRound 6
7 00 PMSt Josephs ------Sean O’Mahonys Cluskey Park TBCRound 6

The Argus/Drogheda Independent Louth U13 Division 3 2024
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 00 PMRoche Emmets GFC ------St Patrick’s GFC Páirc de Róiste TBCRound 6
7 00 PMCuchulainn Gaels ------Ardee St. Mary’s G.F.C. Páirc Naomh Lorcan TBCRound 6
7 00 PMNewtown Blues ------St Kevins/Lann Léire Newtown Blues TBCRound 6
7 00 PMO`Raghallaighs ------St Nicholas GFC Gaelic Grounds TBCRound 6

Monday 24th June 2024
The Argus/Drogheda Independent Louth U13 Division 1 2024
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 00 PMCooley Kickhams ------Glen Emmets Fr McEvoy Park TBCRound 7
7 00 PMOilibhéar Pluincéad ------Naomh Mairtin Páirc Oilibhéar Pluincéad TBCRound 7
7 00 PMMattock Rangers/Hunterstown Rovers ------Dundalk Gaels Mattock Rangers/Hunterstown Rovers TBCRound 7
7 00 PMClan na nGael ------Dreadnots Pairc Clan na Gael TBCRound 7

The Argus/Drogheda Independent Louth U13 Division 2 2024
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 00 PMSean O’Mahonys ------O’Connells/Stabannon Parnells/John Mitchels Point Road TBCRound 7
7 00 PMKilkerley Emmets/Naomh Malachi ------St Fechins GAA Pairc Emmiti TBCRound 7
7 00 PMGeraldines ------Wolfe Tones Football Geraldines TBCRound 7
7 00 PMBaile Talún ------St Josephs Baile Talún TBCRound 7

The Argus/Drogheda Independent Louth U13 Division 3 2024
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 00 PMSt Kevins/Lann Léire ------St Patrick’s GFC TBCRound 7
7 00 PMNewtown Blues ------Cuchulainn Gaels Newtown Blues TBCRound 7
7 00 PMArdee St. Mary’s G.F.C. ------O`Raghallaighs DEFY Páirc Mhuire, Ardee TBCRound 7
7 00 PMSt Nicholas GFC ------Roche Emmets GFC Jimmy Pentony Park TBCRound 7