All Results and Fixtures for Geraldines

Thursday 26th May 2016
U12 Division 1
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 30 PMGeraldines 7-75-3Naomh Mairtin GeraldinesColin Mc KennaRound 2

Saturday 18th June 2016
U12 Division 1
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
11 00 AMGeraldines 4-71-6Glen Emmets GeraldinesJohn CrawleyRound 4

Friday 8th July 2016
U12 Division 1
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 30 PMGeraldines 0-0CONCDundalk Gaels Geraldines TBCRound 6

Friday 22nd July 2016
U12 Division 1
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 30 PMGeraldines 5-85-3St Fechins GAA GeraldinesColin HalliganRound 7

Wednesday 22nd March 2017
FEILE A
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 30 PMGeraldines 3-47-6O`Raghallaighs Geraldines TBC1

Friday 31st March 2017
Division 4
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
8 00 PMGeraldines 7-133-8Kilkerley Emmets GeraldinesPaul Finnegan (Snr)2

Wednesday 5th April 2017
The Argus U14 Division 1
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 00 PMGeraldines 3-27-11O`Raghallaighs GeraldinesKevin BradyRound 1

Monday 10th April 2017
Drogheda Independent U18 Division 1
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 00 PMGeraldines 4-104-11Cooley Kickhams GeraldinesStephen MurphyRound 2

Friday 14th April 2017
U12A Gradings
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 00 PMGeraldines 1-14-3Cooley Kickhams GeraldinesJonathan ConlonRound 2

Saturday 15th April 2017
Division 1
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
6 30 PMGeraldines 1-102-9Raonaithe Máiteoige GeraldinesPaul Kneel1

Wednesday 19th April 2017
The Argus U16 Division 2
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
Geraldines BYE Round 1

Friday 21st April 2017
U12A Gradings
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
Geraldines BYE Round 3

Monday 24th April 2017
The Argus U16 Division 2
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 00 PMGeraldines 2-24-10Mattock Rangers/Hunterstown Rovers GeraldinesJonathan ConlonRound 2

Wednesday 3rd May 2017
The Argus U14 Division 1
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 30 PMGeraldines 6-114-3Na Piarsaigh/Sean O’Mahonys/Dowdallshill GeraldinesPaul BurkeRound 3

Monday 8th May 2017
The Argus U16 Division 2
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 30 PMGeraldines 0-47-14Roche Emmets GFC GeraldinesPaul KneelRound 4

Friday 12th May 2017
The Argus/Drogheda independent U12 Division 1
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 30 PMGeraldines 1-33-8Glyde Rangers/Sean McDermotts/Westerns GeraldinesJohn MurphyRound 1

Wednesday 17th May 2017
The Argus U14 Division 1
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 30 PMGeraldines 4-131-3Wolfe Tones Football GeraldinesGabriel Mc KennyRound 5

Tuesday 23rd May 2017
Division 4
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 45 PMGeraldines 2-111-9Newtown Blues GeraldinesJohn MurphyRound 4

Thursday 1st June 2017
The Argus U14 Division 1
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 45 PMGeraldines 5-130-4Clan na nGael GeraldinesNoel HandRound 7

The Argus/Drogheda independent U12 Division 1
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 45 PMGeraldines 1-33-11Dundalk Gaels GeraldinesDavid J. Mc ArdleRound 3

Friday 2nd June 2017
Division 4
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
8 00 PMGeraldines 2-122-8Clan na nGael GeraldinesPaul Finnegan (Snr)Round 6

Wednesday 14th June 2017
The Argus U14 Division 1
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 30 PMGeraldines 7-102-4Dundalk Gaels GeraldinesPaul Finnegan (Snr)Round 9

Tuesday 27th June 2017
Division 1
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
8 00 PMGeraldines 1-130-13St Patrick’s GFC GeraldinesPatsy ConnollyRound 8

Saturday 1st July 2017
Division 1
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 45 PMGeraldines 0-113-15Dreadnots GeraldinesJonathan ConlonRound 7

Wednesday 5th July 2017
The Argus/Drogheda Independent Under 13 Division 1
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 30 PMGeraldines 3-104-10Naomh Mairtin GeraldinesPaul Finnegan (Snr)Round 1

Wednesday 9th August 2017
The Argus/Drogheda Independent Under 13 Division 1
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 30 PMGeraldines 1-123-6O’Connells/Stabannon Parnells/John Mitchels GeraldinesJames CarrollRound 4

Monday 21st August 2017
U16A Championship Group 2
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 30 PMGeraldines 5-33-12Kilkerley Emmets/Naomh Malachi GeraldinesColin HalliganRound 3

Tuesday 22nd August 2017
Division 4
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 15 PMGeraldines 0-0CONCRaonaithe Máiteoige Geraldines TBCRound 9

Wednesday 23rd August 2017
U18A Championship Group 1
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 15 PMGeraldines 7-191-5Na Piarsaigh/Sean O’Mahonys/Dowdallshill GeraldinesDavid J. Mc ArdleRound 2

Thursday 24th August 2017
U14A Championship Group 4
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 15 PMGeraldines 0-0CONCClan na nGael Geraldines TBCRound 2

Friday 25th August 2017
U16A Championship Group 2
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 00 PMGeraldines CONC0-0St Mochtas/Glyde Rangers/Westerns/Sean McDermotts GeraldinesPaul BurkeRound 2

Sunday 27th August 2017
Division 1
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
6 45 PMGeraldines 1-91-20Newtown Blues GeraldinesJohn MurphyRound 10

Saturday 2nd September 2017
Division 1
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
6 30 PMGeraldines 6-131-8Cooley Kickhams GeraldinesAnthony BriscoeRound 11

Monday 4th September 2017
Drogheda Independent U18 Division 1
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 00 PMGeraldines 5-141-9Roche Emmets/St Brides GeraldinesKevin BradyRound 4

Tuesday 5th September 2017
Division 4
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 00 PMGeraldines 0-132-9Naomh Fionnbarra GeraldinesColin Mc KennaRound 11

Wednesday 13th September 2017
The Argus U16 Division 2
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
6 30 PMGeraldines 0-0CONCNa Piarsaigh/Sean O’Mahonys/Dowdallshill Geraldines TBCRound 8

Saturday 16th September 2017
The Argus/Drogheda Independent Under 13 Division 1
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
11 30 AMGeraldines 6-106-12Hunterstown Rovers GFC GeraldinesKevin CarrollRound 6

Saturday 30th September 2017
The Argus/Drogheda Independent U13B Division 1 Knockout
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
4 00 PMGeraldines 6-42-8St Fechins GAA GeraldinesBrian BradySemi-Finals

Thursday 5th October 2017
The Argus U16 Division 2
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 30 PMGeraldines CONC0-0Glyde Rangers/Sean McDermotts/Westerns/St Mochtas Geraldines TBCRound 6

Tuesday 10th October 2017
The Argus U16 League Division 2B Knockout
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 00 PMGeraldines 1-42-7Dundalk Gaels GeraldinesKevin CarrollQuarter Finals

Thursday 19th October 2017
Drogheda Independent U18 Division 1
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 30 PMGeraldines CONC0-0Ardee St. Mary’s G.F.C. Geraldines TBCRound 6