All Louth Fixtures for the next 7 days.

Printable Fixtures
Monday 21st August 2017
Division 6 League
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 15 PMO`Raghallaighs ------Wolfe Tones Football Gaelic GroundsDonal BradyRound 9

U16A Championship Group 1
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 30 PMSt Josephs ------Clan na nGael Cluskey ParkThomas BrennanRound 3
7 30 PMNaomh Mairtin ------Mattock Rangers/Hunterstown Rovers Pairc Naomh MairtinColm Mc ColloughRound 3

U16A Championship Group 2
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 30 PMGeraldines ------Kilkerley Emmets/Naomh Malachi GeraldinesColin HalliganRound 3
7 30 PMSt Mochtas/Glyde Rangers/Westerns/Sean McDermotts ------Na Piarsaigh/Sean O’Mahonys/Dowdallshill Páirc MochtaJohn CrawleyRound 3

U16A Championship Group 3
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 30 PMRoche Emmets GFC ------Cooley Kickhams Páirc de RóisteKevin BradyRound 3
7 30 PMDreadnots ------Dundalk Gaels Páirc DreadnotsLiam O BrienRound 3

U16A Championship Group 4
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 30 PMSt Fechins GAA ------St Patrick’s GFC Páirc Naomh FeichinStephen JohnsonRound 3

U16B Championship Group 1
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 30 PMSt Brides ------Oliver Plunketts/Wolfe Tones Páirc an ChuinnighPatsy ConnollyRound 3
7 30 PMGlen Emmets ------St Nicholas GFC Cusack ParkJames CarrollRound 3

U16B Championship Group 2
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 30 PMNewtown Blues ------Naomh Fionnbarra/Lannleire Newtown BluesGerard CorriganRound 3
7 30 PMDundalk Young Irelands ------O`Raghallaighs Pairc Eire OgJonathan ConlonRound 3

The Argus/Drogheda Independent Under 13 Division 1
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 15 PMArdee St. Mary’s G.F.C. ------O’Connells/Stabannon Parnells/John Mitchels Páirc Mhuire, Ardee TBCRound 5

Tuesday 22nd August 2017
Division 4
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 15 PMCuchulainn Gaels ------Cooley Kickhams Páirc Naomh LorcanPaul Finnegan (Snr)Round 9
7 15 PMSt Nicholas GFC ------Dundalk Gaels Jimmy Pentony ParkGerard CorriganRound 9
7 15 PMClan na nGael ------Naomh Fionnbarra Pairc Clan na GaelJohn MurphyRound 9
7 15 PMArdee St. Mary’s G.F.C. ------St Patrick’s GFC Páirc Mhuire, ArdeeKevin CarrollRound 9
7 15 PMNewtown Blues ------Kilkerley Emmets Newtown BluesDesmond Mc DonaldRound 9
7 15 PMGeraldines ------Raonaithe Máiteoige GeraldinesPeter HoeyRound 9

Division 5
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 15 PMOilibhéar Pluincéad ------St Fechins GAA Páirc Oilibhéar PluincéadStephen MurphyRound 9
7 15 PMSt Josephs ------Wolfe Tones Football Cluskey ParkPatsy ConnollyRound 9
7 15 PMHunterstown Rovers GFC ------St Mochtas Páirc Baile FiachTommy Mc EnteggartRound 9
7 15 PMRoche Emmets GFC ------Glen Emmets Páirc de RóisteKevin BradyRound 9
7 15 PMDundalk Young Irelands ------Sean O Mahonys Pairc Eire OgPaul DrummRound 9
7 15 PMDreadnots ------Na Piarsaigh Páirc DreadnotsColm Mc ColloughRound 9

Division 6 League
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 15 PMSt Kevins ------Stabannon Parnells GFC Páirc Chaoimhín NaofaThomas MulhollandRound 9
7 15 PMWesterns ------Annaghminnon Rovers ReaghstownGabriel Mc KennyRound 9
7 15 PMO’Connells GFC ------John Mitchels The Grove FieldThomas BrennanRound 9
7 15 PMSean McDermotts ------Lann Léire C.P.G. Páirc Mac DiarmadaJohn CrawleyRound 9

Wednesday 23rd August 2017
U18A Championship Group 1
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 15 PMSt Patrick’s GFC ------Cooley Kickhams Páirc Eamoin TBCRound 2
7 15 PMGeraldines ------Na Piarsaigh/Sean O’Mahonys/Dowdallshill GeraldinesDavid J. Mc ArdleRound 2

U18A Championship Group 2
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 15 PMRoche Emmets/St Brides ------St Mochtas Páirc de RóisteKevin BradyRound 2
Ardee St. Mary’s G.F.C. BYE Round 2

U18A Championship Group 3
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 15 PMSt Nicholas GFC ------Dreadnots Jimmy Pentony ParkStephen JohnsonRound 2
7 15 PMSt Fechins GAA ------Newtown Blues Páirc Naomh FeichinStephen MurphyRound 2

U18A Championship Group 4
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 15 PMOilibhéar Pluincéad ------Naomh Mairtin Páirc Oilibhéar PluincéadTommy Mc EnteggartRound 2
7 15 PMDundalk Gaels ------Mattock Rangers/Hunterstown Rovers Dundalk Gaels                              Kevin CarrollRound 2

U18B Championship Group 1
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 15 PMO’Connells/Stabannon Parnells/John Mitchels ------Naomh Fionnbarra/Lannleire The GroveGerard CorriganRound 2
7 15 PMDundalk Young Irelands ------St Josephs Pairc Eire OgPaul Finnegan (Snr)Round 2

U18B Championship Group 2
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 15 PMGlen Emmets ------Kilkerley Emmets/Naomh Malachi Cusack Park TBCRound 2
7 15 PMO`Raghallaighs ------St Kevins Gaelic GroundsNoel HandRound 2

The Argus/Drogheda Independent U13 Division 2
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
Cooley Kickhams BYE Round 6

Thursday 24th August 2017
U14A Championship Group 1
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 15 PMSt Brides ------St Kevins Páirc an ChuinnighGabriel Mc KennyRound 2
7 15 PMGlen Emmets ------Wolfe Tones Football Cusack ParkDonal BradyRound 2

U14A Championship Group 2
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 15 PMSt Fechins GAA ------O`Raghallaighs Páirc Naomh Feichin TBCRound 2
7 15 PMMattock Rangers/Hunterstown Rovers ------Roche Emmets GFC Pairc Baile Fiach TBCRound 2

U14A Championship Group 3
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 15 PMO’Connells/Stabannon Parnells/John Mitchels ------Dundalk Gaels The GroveKevin CarrollRound 2
7 15 PMNa Piarsaigh/Sean O’Mahonys/Dowdallshill ------Kilkerley Emmets/Naomh Malachi Point RoadColin Mc KennaRound 2

U14A Championship Group 4
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 15 PMDundalk Young Irelands/St Mochtas ------Cooley Kickhams Pairc Eire Og TBCRound 2
7 15 PMGeraldines ------Clan na nGael Geraldines TBCRound 2

U14B Championship Group 1
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 15 PMSt Nicholas GFC ------Naomh Fionnbarra/Lannleire Jimmy Pentony ParkJohn CrawleyRound 2
7 15 PMArdee St. Mary’s G.F.C. ------Glyde Rangers/Sean McDermotts/Westerns Páirc Mhuire, ArdeeDavid J. Mc ArdleRound 2

U14B Championship Group 2
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 15 PMNewtown Blues ------Oilibhéar Pluincéad Newtown Blues TBCRound 2
7 15 PMDreadnots ------St Josephs Páirc Dreadnots TBCRound 2

Anchor Tours Senior Hurling Championship
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 15 PMSt Fechins GAA ------Pearse Óg Noel MullaneyRound 3
7 15 PMKnockbridge ------Naomh Moninne Ciarán FlynnRound 3

The Argus/Drogheda Independent U12 U12A Division 4 Knockout
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 15 PMSean O Mahonys ------Dundalk Young Irelands Point Road TBCSemi-Finals

The Argus/Drogheda Independent U12 U12B Division 3 Knockout
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 15 PMRaonaithe Máiteoige ------St Brides Páirc Máiteoige TBCSemi-Finals

Friday 25th August 2017
U16A Championship Group 4
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 00 PMArdee St. Mary’s G.F.C. ------St Kevins Páirc Mhuire, Ardee TBCRound 3

The Argus/Drogheda Independent U12 U12A Division 1 Knockout
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 15 PMDundalk Gaels ------Glyde Rangers/Sean McDermotts/Westerns Dundalk Gaels                               TBCSemi-Finals
7 15 PMArdee St. Mary’s G.F.C. ------Roche Emmets GFC Páirc Mhuire, Ardee TBCSemi-Finals

The Argus/Drogheda Independent U12 U12A Division 3 Knockout
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 15 PMDreadnots ------O’Connells/Stabannon Parnells/John Mitchels Páirc Dreadnots TBCSemi-Finals
7 15 PMNaomh Fionnbarra ------Clan na nGael TBCSemi-Finals

The Argus/Drogheda Independent U12 U12A Division 4 Knockout
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 15 PMOilibhéar Pluincéad ------Na Piarsaigh Páirc Oilibhéar Pluincéad TBCSemi-Finals

The Argus/Drogheda Independent U12 U12B Division 1 Knockout
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 15 PMKilkerley Emmets ------Geraldines Páirc Chill Choirle TBCSemi-Finals
7 15 PMCooley Kickhams ------Newtown Blues Fr McEvoy Park TBCSemi-Finals

The Argus/Drogheda Independent U12 U12B Division 2 Knockout
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 15 PMSt Kevins ------O`Raghallaighs Páirc Chaoimhín Naofa TBCSemi-Finals
7 15 PMSt Josephs ------St Patrick’s GFC Cluskey Park TBCSemi-Finals

The Argus/Drogheda Independent U12 U12B Division 3 Knockout
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 15 PMSt Nicholas GFC ------Hunterstown Rovers GFC Jimmy Pentony Park TBCSemi-Finals

The Argus/Drogheda Independent U12 U12B Division 4 Knockout
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 15 PMSt Kevins ------Lann Léire C.P.G. Páirc Chaoimhín Naofa TBCSemi-Finals
7 15 PMSt Mochtas ------Wolfe Tones Football Páirc Mochta TBCSemi-Finals

The Argus/Drogheda Independent U12A Division 2 Knockout
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 15 PMGlen Emmets ------Cuchulainn Gaels Cusack Park TBCSemi-Finals
7 15 PMNaomh Mairtin ------St Fechins GAA Pairc Naomh Mairtin TBCSemi-Finals

Saturday 26th August 2017
2017 Ulster Senior Hurling Tain Club League Division 3
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
2 00 PMKnockbridge ------Omagh St Enda’s TBCRound 4

Division 3
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 00 PMSt Kevins ------Westerns Páirc Chaoimhín Naofa TBCRound 10
7 00 PMGlyde Rangers ------Stabannon Parnells GFC Páirc Uí TaibhFinton LevinsRound 10
7 00 PMSt Brides ------Naomh Malachi Páirc an ChuinnighPaul BurkeRound 10
7 00 PMDowdallshill ------Roche Emmets GFC Dowdallshill, DundalkPaul Finnegan (Snr)Round 10
7 00 PMJohn Mitchels ------Naomh Mairtin Páirc Sean MistealGabriel Mc KennyRound 10
7 00 PMSean McDermotts ------Lann Léire C.P.G. Páirc Mac DiarmadaPeter HoeyRound 10

Sunday 27th August 2017
Division 1
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 00 PMGeraldines ------Newtown Blues GeraldinesJohn MurphyRound 10
7 00 PMDreadnots ------Ardee St. Mary’s G.F.C. Páirc DreadnotsJonathan ConlonRound 10
7 00 PMNaomh Mairtin ------Dundalk Gaels Pairc Naomh MairtinNoel HandRound 10
7 00 PMKilkerley Emmets ------Clan na nGael Páirc Chill ChoirleStephen JohnsonRound 10
7 00 PMRaonaithe Máiteoige ------St Patrick’s GFC Páirc MáiteoigeKevin CarrollRound 10
7 00 PMSean O Mahonys ------Cooley Kickhams Point RoadDavid J. Mc ArdleRound 10

Division 2
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 00 PMNa Piarsaigh ------St Josephs Pairc An tAthair Ui DhubhthaighStephen MurphyRound 10
7 00 PMO`Raghallaighs ------St Fechins GAA Gaelic GroundsGerard CorriganRound 10
7 00 PMSt Brides ------Hunterstown Rovers GFC Páirc an ChuinnighPaul KneelRound 10
7 00 PMSt Mochtas ------Naomh Fionnbarra Páirc MochtaDonal BradyRound 10
7 00 PMDundalk Young Irelands ------O’Connells GFC Pairc Eire OgDesmond Mc DonaldRound 10
7 00 PMGlen Emmets ------Oilibhéar Pluincéad Cusack ParkThomas BrennanRound 10