All Louth Fixtures for the next 21 days.

Printable Fixtures
Tuesday 26th March 2019
U14 Feile B Qualifying 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 45 PMO’Connells/Stabannon Parnells ------O`Raghallaighs Stabannon ParnellsNoel HandQuarter Finals

Wednesday 27th March 2019
Special Hurling League
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
St Fechins GAA P P Naomh Moninne Round 1Postponed

U14 Feile A Qualifying 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 30 PMKilkerley Emmets/Naomh Malachi ------Cooley Kickhams/Cuchulainn Gaels Pairc EmmitiPaul Finnegan (Snr)Quarter Final
7 30 PMSt Josephs ------Ardee St. Mary’s G.F.C. Cluskey ParkKevin BradyQuarter Final
7 30 PMRoche Emmets GFC ------Glen Emmets Páirc de RóisteColin Mc KennaQuarter Final
8 00 PMNaomh Mairtin ------Naomh Fionnbarra Pairc Naomh MairtinFinton LevinsQuarter Final

U14 Feile B Qualifying 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 30 PMMattock Rangers/Hunterstown Rovers ------Oilibhéar Pluincéad Páirc MáiteoigeJohn CrawleyQuarter Finals
7 30 PMGeraldines ------St Patrick’s GFC GeraldinesTed HayesQuarter Finals
7 30 PMSt Fechins GAA ------Clan na nGael Páirc Naomh FeichinAlan GoringQuarter Finals

Drogheda Independent/Argus U16 Division 2 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 30 PMO’Connells/Stabannon Parnells/John Mitchels ------Mattock Rangers/Hunterstown Rovers Stabannon Parnells TBCRound 3

Friday 29th March 2019
Division 1
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
8 00 PMClan na nGael ------Newtown Blues Pairc Clan na Gael TBCRound 1

Division 2
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
8 00 PMSt Josephs ------Hunterstown Rovers GFC Cluskey Park TBCRound 1

Paddy Sheelan Shield
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
8 00 PMKilkerley Emmets ------Naomh Mairtin TBCFinal

Drogheda Independent/Argus U16 League Division 3
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 00 PMGlyde Rangers/Sean McDermotts/Westerns/St Mochtas ------Naomh Mairtin Pairc Naomh Mairtin                Paul BurkeRound 3

Saturday 30th March 2019
Allianz Football League Roinn 3
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
2 00 PMLouth ------Westmeath Gaelic Grounds, DroghedaSean LavertyRound 6

Division 1
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
8 00 PMNaomh Mairtin ------St Patrick’s GFC Pairc Naomh Mairtin TBCRound 1
8 00 PMGeraldines ------O`Raghallaighs Geraldines TBCRound 1

Division 3A
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 00 PMRoche Emmets GFC ------Na Piarsaigh Páirc de Róiste TBCRound 1

Sunday 31st March 2019
Division 1
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
11 30 AMArdee St. Mary’s G.F.C. ------Dreadnots Páirc Mhuire, Ardee TBCRound 1
11 30 AMCooley Kickhams ------Sean O Mahonys Fr McEvoy Park TBCRound 1
11 30 AMSt Brides ------Mattock Rangers Páirc an Chuinnigh TBCRound 1

Division 2
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
11 30 AMSt Fechins GAA ------O’Connells GFC Páirc Naomh Feichin TBCRound 1
11 30 AMSt. Kevins ------Dundalk Gaels Páirc Chaoimhín Naofa TBCRound 1
11 30 AMOilibhéar Pluincéad ------St Mochtas Páirc Oilibhéar Pluincéad TBCRound 1
11 30 AMGlyde Rangers ------Dundalk Young Irelands Páirc Uí Taibh TBCRound 1
11 30 AMNaomh Fionnbarra ------Kilkerley Emmets John Markey Park TBCRound 1

Division 3A
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
11 30 AMGlen Emmets ------Lann Léire C.P.G. Cusack Park TBCRound 1

Monday 1st April 2019
2019 U13 Tain Og Group 5
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 00 PMSt Fechins GAA ------Carrickmacross Hurling Páirc Naomh Feichin TBCRound 1

2019 U13 Tain Og Group 6
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 00 PMSean Treacy’s Hurling Club ------Knockbridge Lurgan Sean Treacys TBCRound 1

Drogheda Independent/Argus Minoe League Division 3 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 00 PMDundalk Young Irelands ------Dundalk Gaels Pairc Eire Og TBCRound 1
7 00 PMNa Piarsaigh/Sean O’Mahonys/Dowdallshill ------St Nicholas GFC TBCRound 1
7 00 PMGeraldines ------Glen Emmets Geraldines TBCRound 1

Drogheda Independent/Argus Minor league Division 2 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 00 PMStabannon/St Kevins ------Mattock Rangers/Hunterstown Rovers TBCRound 1
7 00 PMDreadnots ------O`Raghallaighs Páirc Dreadnots TBCRound 1
7 00 PMNaomh Mairtin ------St Josephs Pairc Naomh Mairtin TBCRound 1
7 00 PMNewtown Blues ------St Patrick’s GFC Newtown Blues TBCRound 1

Drogheda Independent/Argus U18 Division 1 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 30 PMRoche Emmets GFC ------St Mochtas/St Brides Páirc de Róiste TBCRound 1
7 30 PMKilkerley Emmets/Naomh Malachi ------Cooley Kickhams Pairc Emmiti TBCRound 1
7 30 PMSt Fechins GAA ------Ardee St. Mary’s G.F.C. Páirc Naomh Feichin TBCRound 1

Tuesday 2nd April 2019
Division 3A
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
8 00 PMStabannon Parnells GFC ------Naomh Malachi Stabannon Parnells TBCRound 1

Wednesday 3rd April 2019
Drogheda Independent/ Argus U14 Division 3 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
6 30 PMSt Patrick’s GFC ------Wolfe Tones Football Páirc Eamoin TBCRound 1
6 30 PMMattock Rangers/Hunterstown Rovers ------Dreadnots Mattock Rangers/Hunterstown Rovers TBCRound 1
6 30 PMDundalk Young Irelands ------Na Piarsaigh/Sean O’Mahonys/Dowdallshill Pairc Eire Og TBCRound 1
6 30 PMSt Mochtas/St Brides ------Clan na nGael TBCRound 1

Drogheda Independent/Argus U14 Division 1 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
Naomh Fionnbarra BYE Round 1
6 30 PMArdee St. Mary’s G.F.C. ------Dundalk Gaels Páirc Mhuire, Ardee TBCRound 1
6 30 PMRoche Emmets GFC ------Glen Emmets Páirc de Róiste TBCRound 1
6 30 PMNaomh Mairtin ------Cooley Kickhams/Cuchulainn Gaels Pairc Naomh Mairtin TBCRound 1

Drogheda Independent/Argus U14 Division 2 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
6 30 PMSt Kevins/Lann Léire ------Newtown Blues TBCRound 1
6 30 PMO`Raghallaighs ------St Fechins GAA Gaelic Grounds TBCRound 1
6 30 PMOilibhéar Pluincéad ------O’Connells/Stabannon Parnells Páirc Oilibhéar Pluincéad TBCRound 1
6 30 PMGeraldines ------Kilkerley Emmets/Naomh Malachi Geraldines TBCRound 1
6 30 PMSt Josephs ------Glyde Rangers/Sean McDermotts/Westerns Cluskey Park TBCRound 1

Thursday 4th April 2019
Silver Hill Foods Senior Hurling League
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 00 PMCarrickmacross Hurling ------Mattock Rangers Carrickmacross TBCRound 1

Friday 5th April 2019
Division 2
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
8 00 PMO’Connells GFC ------St Josephs The Grove Field TBCRound 2

Sunday 7th April 2019
Division 1
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
3 00 PMO`Raghallaighs ------St Brides Gaelic Grounds TBCRound 2
3 00 PMSean O Mahonys ------Naomh Mairtin Point Road TBCRound 2
3 00 PMMattock Rangers ------Ardee St. Mary’s G.F.C. Páirc Máiteoige TBCRound 2
3 00 PMNewtown Blues ------Geraldines Newtown Blues TBCRound 2
3 00 PMSt Patrick’s GFC ------Clan na nGael Páirc Eamoin TBCRound 2
3 00 PMDreadnots ------Cooley Kickhams Páirc Dreadnots TBCRound 2

Division 2
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
3 00 PMKilkerley Emmets ------St Fechins GAA Páirc Chill Choirle TBCRound 2
3 00 PMHunterstown Rovers GFC ------Glyde Rangers Páirc Baile Fiach TBCRound 2
3 00 PMSt Mochtas ------St. Kevins Páirc Mochta TBCRound 2
3 00 PMDundalk Gaels ------Naomh Fionnbarra Dundalk Gaels                               TBCRound 2
3 00 PMDundalk Young Irelands ------Oilibhéar Pluincéad Pairc Eire Og TBCRound 2

Division 3A
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
3 00 PMNa Piarsaigh ------Glen Emmets Pairc An tAthair Ui Dhubhthaigh TBCRound 2
3 00 PMLann Léire C.P.G. ------Stabannon Parnells GFC Páirc Uí Mhuirí, Dunleer TBCRound 2
3 00 PMNaomh Malachi ------Roche Emmets GFC Páirc Naomh Malachi TBCRound 2

Monday 8th April 2019
2019 U15 Tain Og Group 5
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 30 PMCarrickmacross Hurling ------Mattock Rangers Carrickmacross TBCRound 1
7 30 PMEast Cavan Gaels ------St Fechins GAA East Cavan Gaels TBCRound 1

2019 U15 Tain Og Group 6
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 30 PMCraobh Rua ------Naomh Moninne Camloch Craobh Rua TBCRound 1

Drogheda Independent/Argus U16 Division 1 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
6 30 PMCooley Kickhams ------O`Raghallaighs Darver TBCRound 5
6 30 PMDundalk Gaels/Clan na Gael ------Geraldines Dundalk Gaels TBCRound 5
6 30 PMGlen Emmets ------St Kevins/Dreadnots Cusack Park TBCRound 5

Drogheda Independent/Argus U16 Division 2 2019
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
6 30 PMDundalk Young Irelands/St Mochtas ------O’Connells/Stabannon Parnells/John Mitchels TBCRound 4
6 30 PMMattock Rangers/Hunterstown Rovers ------St Fechins GAA Páirc Máiteoige TBCRound 4
6 30 PMSt Brides ------St Patrick’s GFC Páirc an Chuinnigh TBCRound 4
6 30 PMKilkerley Emmets/Naomh Malachi ------Na Piarsaigh/Sean O’Mahonys/Dowdallshill Pairc Emmiti TBCRound 4
6 30 PMWolfe Tones Football ------Roche Emmets GFC Pairc Bhoilfe Toin TBCRound 4

Drogheda Independent/Argus U16 League Division 3
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
6 30 PMNaomh Mairtin ------Ardee St. Mary’s G.F.C. Pairc Naomh Mairtin TBCRound 4
6 30 PMSt Josephs ------St Nicholas GFC Cluskey Park TBCRound 4
6 30 PMNaomh Fionnbarra/Lannleire ------Newtown Blues Dunleer GAA Grounds TBCRound 4
6 30 PMOilibhéar Pluincéad ------Glyde Rangers/Sean McDermotts/Westerns/St Mochtas Páirc Oilibhéar Pluincéad TBCRound 4