All Results and Fixtures for

TBC
North Leinster PPS Senior Hurling 'D1' Sect. 2 - KO
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
TBCTullamore College ------St Josephs CBS TBCFinal

Friday 7th October 2016
Ulster Minor Club League Knockout
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 45 PMNaomh Moninne 7-290-11St Fechins GAA Kieran RiceQuarter Final 2

Saturday 12th November 2016
Ulster U.16 Club Hurling Knockout
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
6 30 PMSt Fechins GAA 3-62-7Lisbellaw St Patrick’s John Emmo RefFinal

Sunday 27th November 2016
Ulster Minor Club League Knockout
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
11 00 AMMonaghan Harps Hurling Club 1-110-8Naomh Moninne Máirtín Mc GannFinal

Friday 29th July 2022
RS Awards - U13 Hurling Tournament Roinn C
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
6 00 PMSt Fechins GAA 0-0CONCLongwood TBCRound 2

Thursday 26th January 2023
2023 Electric Ireland Corn Comhairle Ardoideachais
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 00 PMMonaghan Institute 5-120-8DIFE TBC1

Tuesday 2nd May 2023
Armagh Keenan's Foods Armagh Junior Hurling League 2023
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 15 PMSt Malachy’s 0-161-21Naomh Moninne Ruan Mc KinstryRound 3

Saturday 24th June 2023
John West Feile na nGael Camogie Division 5
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
4 30 PMTralee Parnells 5-60-0St. Kevins TBCCup SF 1

John West Feile na nGael Camogie Division 5 Group 2
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
12 10 PMSt. Kevins 0-30-3Markievicz TBCRound 1
1 30 PMSt. Kevins 1-24-2Portumna TBCRound 2
2 50 PMSt. Kevins 4-11-2Tuairín TBCRound 3

Saturday 1st July 2023
John West Feile LGFA Region 4
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
3 20 PMSt. Kevins 2-62-1Fenagh LGFA TBCShield SF 2
4 45 PMSimonstown 3-21-2St. Kevins TBCShield Final

John West Feile LGFA Region 4 Group 2
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
11 40 AMSt. Kevins 1-22-1Railyard GFC TBCRound 1

John West Feile Peil LGFA National Division 4
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
4 30 PMCooley Kickhams 2-24-4Naomh Eargnait, Muine Glás TBCCup SF 2

John West Feile Peil LGFA National Division 4 Group 2
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
12 10 PMMungret St Pauls 1-13-4Cooley Kickhams TBCRound 1

Thursday 19th October 2023
HE Senior Hurling League Division 3 Group C
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 00 PMRCSI 2-112-11DKIT TBCRd 1

Tuesday 24th October 2023
Leinster PPS Senior Football 'D1' Section 1 (North) Roinn 1
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
11 00 AMColaiste Clavin Longwood 1-94-9Ballymakenny College PP TBCRound 1

Wednesday 25th October 2023
HE Senior Football League Division 3 Group A
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 00 PMSouthern Regional College 0-0CONCDKIT TBCRd 2

Leinster PPS Senior Football 'D1' Section 1 (North) Roinn 4
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
11 00 AMColaiste Ris Dundalk 4-223-5Athboy Community College TBCRound 1

Thursday 26th October 2023
HE Fresher Football League Division 2 Group A
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 00 PMUlster University 3-160-10DKIT TBCRd 2

Monday 6th November 2023
Leinster PPS Senior Football 'D1' Section 1 (North) Roinn 3
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
11 30 AMSt Mary’s College Dundalk (Marist) 2-220-6Colaiste na Mí TBCRound 1

Wednesday 8th November 2023
Leinster PPS 2nd Yr Football "D1" (North) Section 2
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
11 00 AMColaiste Clavin Longwood 4-155-15Scoil Ui Mhuire PP TBCQuarter Final

Thursday 9th November 2023
HE Senior Football League Division 4 Group B
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
12 00 PMMonaghan Institute 7-70-4DIFE TBCRd 3

Thursday 30th November 2023
North Leinster PPS Junior Football B
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
1 00 PMSt Josephs CBS 4-93-8Ashbourne CS TBC1

Friday 1st December 2023
North Leinster PPS Junior Football C
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
11 00 AMDundalk De La Salle PP 2-114-7Ballymakenny College PP TBC1

North Leinster PPS Junior Football D1
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
11 00 AMFranciscan Gormanston 4-17-10St. Oliver’s CC Drogheda TBC1

Monday 4th December 2023
North Leinster PPS Junior Football C
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
11 00 AMSt Mary’s College Dundalk (Marist) 1-83-16O’Carolan Nobber TBC1

Thursday 7th December 2023
North Leinster PPS Junior Football C
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
9 00 AMBallymakenny College PP 0-0CONCColaiste na hInse Laytown TBC2

Monday 11th December 2023
North Leinster PPS Junior Football C
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
11 00 AMBallymakenny College PP 2-103-14St. Ciaran’s CS Kells TBC3

Wednesday 10th January 2024
Leinster PPS Senior Football 'D1' Section 1 (North) - KO
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
12 15 PMSt Mary’s College Dundalk (Marist) 1-72-8Colaiste Ris Dundalk TBCSemi Final

Thursday 22nd February 2024
North Leinster PPS Junior Football D1 K/O
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
TBCSt. Oliver’s CC Drogheda 1-32-12Enfield Community College TBCQuarter-Final

Monday 26th February 2024
North Leinster PPS Junior Football C K/O
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
11 30 AMSt Mary’s College Dundalk (Marist) 2-155-9O’Carolan Nobber TBCShield S/Final

Wednesday 28th February 2024
Powerscreen New England PSC Group 4 2024
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
Lann/OP BYE Round 2

Sunday 3rd March 2024
Colm Geary Cup Louth Colm Geary League 2024
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
Naomh Moninne BYE Round 1

Sunday 10th March 2024
Colm Geary Cup Louth Colm Geary League 2024
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
St Fechins GAA BYE Round 2

Saturday 23rd March 2024
Sponsor Needed - Billy Byrne Cup - Group C
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
2 00 PMDrumree 0-0CONCSt Fechins GAA TBCRound 2

Monday 29th April 2024
2024 U16 Tain Og - Division 3 Ulster
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 45 PMKnockbridge ------St Macartans TBC4

Tuesday 30th April 2024
John O'Neill Sand & Gravel Louth Division 6 League 2024
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 30 PMAnnaghminnon Rovers ------Naomh Fionnbarra TBCRound 3

Wednesday 8th May 2024
The Argus/Drogheda Independent Louth U13 Division 3 2024
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
6 30 PMSt Kevins/Lann Léire ------Cuchulainn Gaels TBCRound 1

Saturday 11th May 2024
Celtic Challenge Group 9
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
12 00 PMLeitrim ------Louth TBC4

Saturday 18th May 2024
Celtic Challenge Group 9
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
12 00 PMLouth ------Fermanagh TBC5

Wednesday 22nd May 2024
The Argus/Drogheda Independent Louth U13 Division 3 2024
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 00 PMSt Kevins/Lann Léire ------O`Raghallaighs TBCRound 3

Tuesday 28th May 2024
John O'Neill Sand & Gravel Louth Division 6 League 2024
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 30 PMAnnaghminnon Rovers ------O’Connells GFC TBCRound 6

Wednesday 5th June 2024
The Argus/Drogheda Independent Louth U13 Division 3 2024
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 00 PMSt Kevins/Lann Léire ------Roche Emmets GFC TBCRound 5

Tuesday 11th June 2024
John O'Neill Sand & Gravel Louth Division 6 League 2024
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 30 PMAnnaghminnon Rovers ------Lann Léire C.P.G. TBCRound 8

Friday 21st June 2024
The Argus/Drogheda Independent Louth U17 Division 2 2024
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
8 00 PMSt Mochtas/St Brides ------Dreadnots TBCRound 1

Monday 24th June 2024
The Argus/Drogheda Independent Louth U13 Division 3 2024
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 00 PMSt Kevins/Lann Léire ------St Patrick’s GFC TBCRound 7

Tuesday 25th June 2024
John O'Neill Sand & Gravel Louth Division 6 League 2024
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 30 PMAnnaghminnon Rovers ------Cuchulainn Gaels TBCRound 10

Saturday 29th June 2024
The Argus/Drogheda Independent Louth U17 Division 2 2024
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
3 00 PMOliver Plunketts/Wolfe Tones ------Glen Emmets TBCRound 2

Friday 5th July 2024
The Argus/Drogheda Independent Louth U17 Division 2 2024
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
8 00 PMSt Mochtas/St Brides ------St Fechins GAA TBCRound 3

Tuesday 9th July 2024
John O'Neill Sand & Gravel Louth Division 6 League 2024
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 30 PMAnnaghminnon Rovers ------Hunterstown Rovers GFC TBCRound 12

Friday 12th July 2024
The Argus/Drogheda Independent Louth U17 Division 2 2024
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
8 00 PMOliver Plunketts/Wolfe Tones ------St Mochtas/St Brides TBCRound 4

Friday 19th July 2024
The Argus/Drogheda Independent Louth U17 Division 2 2024
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
8 00 PMSt Mochtas/St Brides ------Naomh Mairtin TBCRound 5
8 00 PMOliver Plunketts/Wolfe Tones ------St Josephs TBCRound 5

Friday 2nd August 2024
The Argus/Drogheda Independent Louth U17 Division 2 2024
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
8 00 PMSt Mochtas/St Brides ------Glen Emmets TBCRound 7
8 00 PMOliver Plunketts/Wolfe Tones ------St Fechins GAA TBCRound 7