All Louth Results from the last 14 days.

Monday 17th June 2024
The Argus/Droghead Independent Louth U15 Division 1 2024
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 00 PMDreadnots 0-113-11Glen Emmets Páirc DreadnotsBryan SmithRound 4
7 00 PMSt Fechins GAA 7-135-9Ardee St. Mary’s G.F.C. Páirc Naomh FeichinGerard CorriganRound 4

The Argus/Droghead Independent Louth U15 Division 2 2024
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 00 PMSean O’Mahonys 4-213-8St Nicholas GFC Point RoadJames EverardRound 4
7 00 PMSt Patrick’s GFC 10-83-14O’Connells/Stabannon Parnells/John Mitchels Páirc EamoinShane RussellRound 4
6 45 PMOilibhéar Pluincéad 0-56-11Roche Emmets GFC Páirc Oilibhéar PluincéadPaddy MathewsRound 4

The Argus/Droghead Independent Louth U15 Division 3 2024
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 00 PMDundalk Gaels 8-122-4Dundalk Young Irelands Dundalk Gaels                              Stephen FitzpatrickRound 4
7 00 PMO`Raghallaighs 5-47-15St Mochtas Ballymakenny CollegeKevin LevinsRound 4
7 00 PMGeraldines CONC0-0Kilkerley Emmets/Naomh Malachi Geraldines TBCRound 4

The Argus/Drogheda Independent Louth U13 Division 1 2024
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 30 PMMattock Rangers/Hunterstown Rovers 4-125-13Oilibhéar Pluincéad Pairc Baile FiachFiachra LambeRound 6

The Argus/Drogheda Independent Louth U13 Division 3 2024
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
6 45 PMSt Kevins/Lann Léire 3-25-7St Patrick’s GFC Páirc Chaoimhín NaofaDavid KeaneRound 7

Sunday 16th June 2024
Armagh Hurling League Div 1
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
12 00 PMNaomh Moninne 1-156-19Lisbellaw St Patrick’s Naomh MoninneHenry Mc CloyRound 1

GAA Football All-Ireland Senior Championship Group 4
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
3 00 PMKerry 2-211-10Louth Laois Hire O'Moore Park, PortlaoiseConor LaneRound 3

Saturday 15th June 2024
John O'Neill Sand & Gravel Louth Division 2 League 2024
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 00 PMKilkerley Emmets 1-110-6St. Kevins Páirc Chill ChoirleStephen FitzpatrickRound 11
7 00 PMO`Raghallaighs 0-82-23Clan na nGael Pairc Naomh Mairtin                Stephen MurphyRound 11
7 00 PMSt Josephs 1-210-10Stabannon Parnells GFC Cluskey ParkUltan Mc ElroyRound 11
7 00 PMLann Léire C.P.G. 1-112-16St Brides Páirc Uí Mhuirí, DunleerStephen DevlinRound 11
7 00 PMHunterstown Rovers GFC 0-121-8Dundalk Young Irelands Páirc Baile FiachCormac ReillyRound 11
7 00 PMGlen Emmets 0-71-9Dundalk Gaels Cusack ParkCathal SweeneyRound 11

John O'Neill Sand & Gravel Louth Division 3A 2024
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 30 PMNaomh Fionnbarra 0-81-5Na Piarsaigh John Markey ParkPaul FinneganRound 4

John O'Neill Sand & Gravel Louth Division 3B 2024
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 00 PMAnnaghminnon Rovers 2-131-10Cuchulainn Gaels Páirc AnnachminnonColin HalliganRound 11
7 00 PMWolfe Tones Football 1-152-8Westerns Pairc Bhoilfe ToinCathal O BrienRound 11
7 00 PMSt Nicholas GFC 2-71-5Sean McDermotts Jimmy Pentony ParkCraig KirwanRound 11

Friday 14th June 2024
John O'Neill Sand & Gravel Louth Division 1 League 2024
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
8 00 PMMattock Rangers 1-101-14Cooley Kickhams Páirc MáiteoigeCathal O BrienRound 11
8 00 PMDreadnots 0-80-12Naomh Mairtin Páirc DreadnotsCormac ReillyRound 11
8 00 PMArdee St. Mary’s G.F.C. 2-80-9St Patrick’s GFC DEFY Páirc Mhuire, ArdeeDavid FediganRound 11
8 00 PMRoche Emmets GFC 1-130-12Geraldines Páirc de RóisteJonathan ConlonRound 11
8 00 PMSt Fechins GAA 1-113-17Newtown Blues Páirc Naomh FeichinColm McCulloughRound 11
8 00 PMSt Mochtas 1-161-8Sean O’Mahonys Páirc MochtaAidan ShevlinRound 11

John O'Neill Sand & Gravel Louth Division 3B 2024
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 30 PMDowdallshill CONC0-0Naomh Malachi Dowdallshill, Dundalk TBCRound 11

The Argus/Drogheda Independent Louth U12 Division 1 2024
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
6 30 PMSt Patrick’s GFC 3-60-8Dundalk Gaels Páirc Eamoin TBCRound 6
6 30 PMStabannon Parnells GFC 1-43-20Glen Emmets Stabannon Parnells TBCRound 6

The Argus/Drogheda Independent Louth U12 Division 2 2024
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 00 PMNaomh Mairtin 5-92-6Cooley Kickhams Pairc Naomh Mairtin TBCRound 6
6 30 PMRoche Emmets GFC 3-115-6Sean O’Mahonys Páirc de Róiste TBCRound 6
6 30 PMNewtown Blues 5-160-6St Josephs Newtown BluesPaddy MathewsRound 6

The Argus/Drogheda Independent Louth U12 Division 3 2024
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
6 30 PMSt Fechins GAA 2-88-12Mattock Rangers/Hunterstown Rovers Páirc Naomh FeichinTommy Mc EnteggartRound 6

The Argus/Drogheda Independent Louth U12 Division 4 2024
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
6 30 PMO’Connells GFC 5-112-8Naomh Fionnbarra The Grove Field TBCRound 8
6 30 PMGeraldines 8-171-1Wolfe Tones Football GeraldinesDavid BoyleRound 8
6 30 PMSt Brides 2-40-4Kilkerley Emmets/Naomh Malachi Páirc an ChuinnighPaul DrummRound 8

Wednesday 12th June 2024
LMES Ltd. - Hurling League Division 3
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
8 00 PMSt Patrick’s 1-70-18St Fechins GAA StamullenKevin BradyRound 5

*Sponsor Required* Under 15 Hurling League Division 2
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 00 PMSt Fechins GAA CONC0-0Rathmolyon Páirc Naomh Feichin TBCRound 5

AM Hurleys Senior Hurling League
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
8 00 PMKnockbridge 2-280-9Carrickmacross Hurling Knockbridge HurlingJim O RourkeRound 1

The Argus/Drogheda Independent Louth U12 Division 2 2024
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 00 PMSean O’Mahonys 1-41-14Newtown Blues Point RoadDavid BoyleRound 5

The Argus/Drogheda Independent Louth U13 Division 1 2024
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 30 PMMattock Rangers/Hunterstown Rovers 7-91-10Dundalk Gaels Páirc Baile FiachBryan SmithRound 7

The Argus/Drogheda Independent Louth U13 Division 2 2024
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
6 45 PMSt Josephs 5-152-8O’Connells/Stabannon Parnells/John Mitchels Cluskey ParkJohn CrawleyRound 4

The Argus/Drogheda Independent Louth U13 Division 4 2024
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 00 PMSt Mochtas 2-136-5Dundalk Young Irelands Páirc MochtaJames EverardRound 7
7 00 PMNaomh Fionnbarra 0-0CONCSt Brides John Markey Park TBCRound 7

Tuesday 11th June 2024
Armagh Hurling League Div 1
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 30 PMNaomh Moninne 2-154-25Middletown Na Fianna Naomh MoninneDamian ShieldsRound 5

John O'Neill Sand & Gravel Louth Division 4 League 2024
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
8 00 PMSt Brides 0-92-10St Patrick’s GFC Páirc an ChuinnighUltan Mc ElroyRound 3
7 30 PMNaomh Mairtin 2-103-6Clan na nGael Pairc Naomh MairtinBryan SmithRound 3
7 30 PMMattock Rangers CONC0-0Cooley Kickhams Páirc Máiteoige TBCRound 3
7 30 PMRoche Emmets GFC 0-124-12Hunterstown Rovers GFC Páirc de RóisteShane RussellRound 3

John O'Neill Sand & Gravel Louth Division 5 League 2024
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
8 00 PMKilkerley Emmets 4-120-12Dundalk Young Irelands Páirc Chill ChoirleJames EverardRound 3
7 30 PMSt Josephs 0-0CONCO`Raghallaighs Cluskey Park TBCRound 3
7 30 PMSt Fechins GAA 1-142-9Sean O’Mahonys Páirc Naomh FeichinStephen DevlinRound 3
7 30 PMNewtown Blues 0-0CONCGeraldines Newtown Blues TBCRound 3

John O'Neill Sand & Gravel Louth Division 6 2024
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 30 PMO’Connells GFC 1-152-5Roche Emmets GFC The Grove FieldKevin LevinsRound 2
7 30 PMGlyde Rangers 3-132-11Hunterstown Rovers GFC Páirc Uí TaibhCathal O BrienRound 2
7 30 PMNaomh Fionnbarra 3-152-8St Fechins GAA John Markey ParkDavid BoyleRound 2
7 30 PMLann Léire C.P.G. 0-111-15Na Piarsaigh Páirc Uí Mhuirí, DunleerTommy Mc EnteggartRound 2
7 30 PMAnnaghminnon Rovers 2-92-11Stabannon Parnells GFC Páirc AnnachminnonDamien ConnorRound 2

The Argus/Drogheda Independent Louth U13 Division 1 2024
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 00 PMNaomh Mairtin 3-122-6Cooley Kickhams Pairc Naomh MairtinPaddy MathewsRound 1

Monday 10th June 2024
The Argus/Drogheda Independent Louth U12 Division 4 2024
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
6 30 PMSt Brides 4-72-4St Nicholas GFC Páirc an ChuinnighPaul DrummRound 5

The Argus/Drogheda Independent Louth U13 Division 2 2024
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 00 PMSt Fechins GAA 0-55-9St Josephs Páirc Naomh FeichinCraig KirwanRound 5

Sunday 9th June 2024
John O'Neill Sand & Gravel Louth Division 2 League 2024
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
2 00 PMSt Brides 1-133-9Hunterstown Rovers GFC Páirc an ChuinnighStephen MurphyRound 10
2 00 PMClan na nGael 1-113-12Kilkerley Emmets Pairc Clan na GaelCathal O BrienRound 10

Saturday 8th June 2024
John O'Neill Sand & Gravel Louth Division 1 League 2024
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 30 PMArdee St. Mary’s G.F.C. 3-112-9Dreadnots DEFY Páirc Mhuire, ArdeeAidan ShevlinRound 10
7 00 PMNewtown Blues 1-101-12St Mochtas Newtown BluesColm McCulloughRound 10
7 00 PMGeraldines 2-81-11St Fechins GAA GeraldinesUltan Mc ElroyRound 10
7 00 PMCooley Kickhams 1-110-6Roche Emmets GFC Fr McEvoy ParkStephen DevlinRound 10
7 00 PMNaomh Mairtin 2-110-9Mattock Rangers Pairc Naomh MairtinCormac ReillyRound 10
7 00 PMSean O’Mahonys 1-61-11St Patrick’s GFC Point RoadGerard CorriganRound 10

John O'Neill Sand & Gravel Louth Division 2 League 2024
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 00 PMSt Josephs 3-180-8O`Raghallaighs Cluskey ParkStephen FitzpatrickRound 10
7 00 PMSt. Kevins 3-70-6Lann Léire C.P.G. Páirc Chaoimhín NaofaStephen JohnsonRound 10
7 00 PMDundalk Gaels 2-131-11Stabannon Parnells GFC Dundalk Gaels                              Paul FinneganRound 10

John O'Neill Sand & Gravel Louth Division 3A 2024
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 00 PMO’Connells GFC 1-110-14John Mitchels The Grove FieldCraig KirwanRound 10
7 00 PMGlyde Rangers 1-92-7Naomh Fionnbarra Páirc Uí TaibhBryan SmithRound 10

John O'Neill Sand & Gravel Louth Division 3B 2024
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 30 PMCuchulainn Gaels 1-71-15Wolfe Tones Football Páirc Naomh LorcanPeter HoeyRound 10
7 00 PMNaomh Malachi 0-81-6St Nicholas GFC Páirc Naomh MalachiJames EverardRound 10
7 00 PMWesterns 2-251-4Dowdallshill ReaghstownColin HalliganRound 10
7 00 PMSean McDermotts 0-122-11Annaghminnon Rovers Páirc Mac DiarmadaDavid FediganRound 10

Friday 7th June 2024
John O'Neill Sand & Gravel Louth Division 2 League 2024
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 45 PMDundalk Young Irelands 4-100-11Glen Emmets Pairc Eire OgDamien ConnorRound 10

The Argus/Drogheda Independent Louth U13 Division 1 2024
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 15 PMNaomh Mairtin 3-142-9Dreadnots Pairc Naomh Mairtin TBCRound 5

Thursday 6th June 2024
The Argus/Drogheda Independent Louth U13 Division 3 2024
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 00 PMSt Kevins/Lann Léire 3-53-18Roche Emmets GFC Páirc Uí Mhuirí, DunleerKevin CarrollRound 5

Wednesday 5th June 2024
The Argus/Drogheda Independent Louth U13 Division 1 2024
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 00 PMCooley Kickhams 0-82-5Dundalk Gaels Fr McEvoy ParkPaul FinneganRound 5
7 00 PMOilibhéar Pluincéad 2-203-8Glen Emmets Páirc Oilibhéar PluincéadCraig KirwanRound 5
7 00 PMClan na nGael 4-123-8Mattock Rangers/Hunterstown Rovers Pairc Clan na GaelJames EverardRound 5

The Argus/Drogheda Independent Louth U13 Division 2 2024
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 00 PMSean O’Mahonys 3-76-10Wolfe Tones Football Point RoadPeter HoeyRound 5
7 00 PMKilkerley Emmets/Naomh Malachi 8-172-3O’Connells/Stabannon Parnells/John Mitchels Pairc EmmitiDamien ConnorRound 5
7 00 PMBaile Talún 2-142-12Geraldines Páirc Uí TaibhDeclan DunneRound 5

The Argus/Drogheda Independent Louth U13 Division 3 2024
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 00 PMSt Nicholas GFC 2-37-12Cuchulainn Gaels Jimmy Pentony ParkPaddy MathewsRound 5
7 00 PMSt Patrick’s GFC 3-33-5O`Raghallaighs Páirc EamoinDavid BoyleRound 5
7 00 PMArdee St. Mary’s G.F.C. 4-62-14Newtown Blues DEFY Páirc Mhuire, ArdeeBryan SmithRound 5

The Argus/Drogheda Independent Louth U13 Division 4 2024
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 00 PMGeraldines 0-0CONCNaomh Fionnbarra Geraldines TBCRound 6
7 00 PMSt Brides 4-91-10St Mochtas Páirc an ChuinnighJohn CrawleyRound 6
7 00 PMDundalk Young Irelands 5-130-1Na Piarsaigh Pairc Eire OgAidan ShevlinRound 6

Tuesday 4th June 2024
Armagh Hurling League Div 1
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 45 PMCuchulainn Hurling Club 1-210-18Naomh Moninne Pearse Og parkMark MageeRound 4

John O'Neill Sand & Gravel Louth Division 4 League 2024
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 30 PMRoche Emmets GFC 2-163-15St Mochtas Páirc de RóisteDamien ConnorRound 6
7 30 PMClan na nGael 1-85-7Mattock Rangers Pairc Clan na GaelShane RussellRound 6
7 30 PMCooley Kickhams 2-171-6St Brides Fr McEvoy ParkPeter HoeyRound 6
7 30 PMDundalk Gaels 3-40-9Naomh Mairtin Dundalk Gaels                              Cathal O BrienRound 6
7 30 PMDreadnots 1-93-15St Patrick’s GFC Páirc DreadnotsCraig KirwanRound 6

John O'Neill Sand & Gravel Louth Division 5 League 2024
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
8 00 PMDundalk Young Irelands 2-220-4O`Raghallaighs Pairc Eire OgJonathan ConlonRound 6
7 30 PMGlen Emmets 0-0CONCKilkerley Emmets Cusack Park TBCRound 6
7 30 PMNaomh Mairtin 2-34-13Newtown Blues Pairc Naomh MairtinAidan ShevlinRound 6
7 30 PMSean O’Mahonys 3-121-4Oilibhéar Pluincéad Point RoadPaul KneelRound 6
7 30 PMSt. Kevins 3-83-13St Josephs Páirc Chaoimhín NaofaStephen MurphyRound 6
7 30 PMGeraldines 1-14-23St Fechins GAA GeraldinesColin HalliganRound 6

John O'Neill Sand & Gravel Louth Division 6 2024
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
7 30 PMSt Fechins GAA 2-71-11Hunterstown Rovers GFC Páirc Naomh FeichinStephen JohnsonRound 6
7 30 PMO’Connells GFC 1-162-7Cuchulainn Gaels The Grove FieldDeclan DunneRound 6
7 30 PMGlyde Rangers 0-116-9Stabannon Parnells GFC Páirc Uí TaibhStephen DevlinRound 6
7 30 PMWesterns 2-101-6Annaghminnon Rovers ReaghstownDavid J. Mc ArdleRound 6

The Argus/Drogheda Independent Louth U12 Division 1 2024
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
6 30 PMArdee St. Mary’s G.F.C. 10-111-2Clan na nGael DEFY Páirc Mhuire, ArdeeKevin LevinsRound 5

The Argus/Drogheda Independent Louth U12 Division 3 2024
TimeTeam 1ScoreScoreTeam 2VenueRefereeRoundNotes
6 30 PMLann Léire C.P.G. 3-41-18St. Kevins Páirc Uí Mhuirí, DunleerDavid KeaneRound 5